Ustaw jakość Disney+: jak oglądać w rozdzielczości 4K?

Ustaw jakość Disney+: jak oglądać w rozdzielczości 4K?

Na Disney+ możesz oglądać wiele filmów w rozdzielczości Full HD lub 4K Ultra HD. Jak regulować jakość odtwarzania i na co zwrócić uwagę?

To, czy film będzie można odtworzyć w rozdzielczości UHD i 4K, zależy od różnych warunków. Przez długi czas opcja 4K znajdowała się w zwykłym pakiecie abonamentowym. Od 1 listopada za najlepszą jakość trzeba płacić dodatkowo. (Zobacz opcje subskrypcji w Disney+).

Disney+: Jak oglądać w rozdzielczości 4K UHD?

Zmiana obowiązuje od 1 listopada. W takim razie do oglądania filmów potrzebny jest abonament „Premium”. w rozdzielczości 4K UHD i HDR a także z dźwiękiem „Dolby Atmos”. Cena wynosi 11,99 euro miesięcznie. Każdy, kto zarezerwuje standardowy model za 8,99 euro miesięcznie lub nowy abonament z reklamami, może włączyć treści Disney Plus tylko w maksymalnej rozdzielczości Full HD i dźwięku stereo. Podwyżka cen nie powinna początkowo dotyczyć dotychczasowych klientów.

Opcja 4K nie jest dostępna dla wszystkich treści, nawet w modelu premium. To, czy film będzie oferowany w rozdzielczości 4K, zależy od tytułu. Informacje można zobaczyć na odpowiedniej stronie filmu lub serialu w zakładce „Szczegóły”. Wszystkie filmy i seriale w najwyższej jakości znajdziesz na Disney+ w zakładce „4K Ultra HD i HDR”. Poniższe poziomy jakości są dostępne w Disney+:

Jak dostosować jakość w Disney+?

Abyś mógł otrzymywać filmy i seriale Disney+ w jak najlepszej jakości, urządzenie musi być z nim kompatybilne. Możesz zmienić to ustawienie nie zmieniaj ręcznie. Disney+ zawsze wybiera najlepszy możliwy poziom jakości wyłączone, w zależności od Urządzenie odtwarzające i przepustowość lub jakość połączenia internetowego. Można jednak ręcznie dostosować wykorzystanie danych. To również zmienia jakość:

Aby to zrobić, kontroluj „Ustawienia aplikacji” Na. W aplikacji Disney Plus na swoim smartfonie otwierasz także „Ustawienia aplikacjidla Twojego konta. Następnie skonfiguruj oddzielnie ustawienia dla połączeń Wi-Fi i komórkowej transmisji danych.

Disney+: zła jakość? To może być powód

Jeśli jakość jest gorsza niż oczekiwano, sprawdź w „Detale„, czy w przypadku tych treści w Disney+ oferowana jest lepsza jakość i czy Twoje urządzenie jest z nią kompatybilne. Powinieneś także sprawdzić:

Im lepsza powinna być jakość, tym lepiej Twoje połączenie internetowe musi być szybsze Być. Upewnij się więc, że dostępna jest wystarczająca przepustowość i żadnych innych urządzeń uzyskać do niego nadmierny dostęp w sieci. Jeśli w domu działają już inne strumienie, prawdopodobnie będzie to miało wpływ na jakość przesyłania strumieniowego. Zapewnia to brak VPN działa w tle, co wpływa na przepustowość. Im też wolno żadnych narzędzi do nagrywania do filmów i gier. Ze względu na prawa autorskie korzystanie z takich programów może obniżyć jakość odtwarzania lub całkowicie uniemożliwić odtwarzanie. Wstawia Ustawienia wykorzystania danych Upewnij się, że aktywowano najlepszy możliwy poziom.

Jeśli wszystkie powyższe wymagania są spełnione, wykonaj typowe kroki rozwiązywania problemów:

Sprawdź także, czy nie ma problemu z Disney+. Czasami problemy nie dotyczą własnego połączenia lub własnego urządzenia odtwarzającego, ale dostawcy.

Jeśli nic nie pomaga, a jakość w Disney+ pozostaje stale niska, skontaktuj się ze swoim dostawcą Internetu lub pomocą techniczną Disney Plus.

GIGA poleca

Więcej ciekawych artykułów

Nie chcesz przegapić kolejnych aktualności ze świata technologii, gier i popkultury? Brak aktualnych testów i poradników? Następnie śledź nas na Facebooku lub Twitterze.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech