Ubezpieczenie samochodu: wskazówki ADAC

Ubezpieczenie samochodu: wskazówki ADAC

Jeśli masz samochód i chcesz go używać, musisz wykupić ubezpieczenie samochodu. Do 30 listopada możesz zrezygnować z dotychczasowego ubezpieczenia i poszukać nowego. Tutaj dowiesz się, co powinieneś wziąć pod uwagę i jak możesz aktywnie oszczędzać pieniądze, podejmując właściwe decyzje.

z Ogólnoniemiecki Automobilklub (ADAC) jest dla wielu pierwszym punktem kontaktowym we wszystkich sprawach związanych z pojazdami silnikowymi. ADAC ma również kilka ważnych wskazówek dotyczących ubezpieczenia samochodu, które wymienimy w poniższym przewodniku.

Uruchom galerię zdjęć(8 zdjęć)

Tesla zawodzi: Elon Musk przeliczył się tutaj

Szukasz nowego ubezpieczenia samochodu? Pomoc przy wyborze ubezpieczenia

Wybierając nowego ubezpieczyciela, upewnij się, że możesz płacić w jak najdłuższych odstępach czasu. Przenosi składki najlepiej rocznie, a nie miesięczna czy kwartalna. Im częściej płacisz, tym wyższa łączna kwota, którą musisz płacić co miesiąc.

Jeśli chcesz zaoszczędzić trochę pieniędzy, powinieneś wyglądać jak w supermarkecie Zniżka szukam. Na przykład, jeśli jesteś urzędnikiem lub pracujesz w sektorze publicznym, ochrona ubezpieczeniowa może być dla Ciebie tańsza. Nawet jeśli jesteś członkiem automobilklubu, takiego jak ADAC, lub ukończyłeś już szkolenie w zakresie bezpieczeństwa kierowców, możesz obniżyć koszty.

Zmień ubezpieczenie samochodu: Odliczenie i zobowiązanie warsztatowe

Po wybraniu usługodawcy stajesz przed decyzją, czy chcesz uzyskać częściowe, czy pełne ubezpieczenie z udziałem własnym lub bez udziału własnego. Jeśli jesteś skłonny zapłacić niewielką kwotę w razie wypadku, zapłacisz mniej firmie ubezpieczeniowej. Zwykle powinieneś zacząć od odliczenia w wysokości 150 euro z częściowo kompleksowym ubezpieczeniem Jak na przykład 300 euro za pełne ubezpieczenie być po bezpiecznej stronie.

Inną opcją, którą możesz wybrać, jest to oprawa warsztatowa. Oznacza to, że w przypadku uszkodzenia odstawiasz swój pojazd do warsztatu partnerskiego ubezpieczyciela. Koncepcja też będzie taryfa warsztatowa lub premia warsztatowa nazywa. Jeśli się zgodzisz, prawie nie możesz Zaoszczędź 20 procent. Zanim jednak wyrazisz zgodę, powinieneś dowiedzieć się, czy warsztat znajduje się blisko Twojego miejsca zamieszkania i czy oferuje usługę dostawy i odbioru wraz z pojazdem zastępczym.

Jedź bezpiecznie – płać niższe składki ubezpieczeniowe

Ogólnie rzecz biorąc, opłaca się jeździć ostrożnie i przezornie: można to zmierzyć za pomocą aplikacja telematyczna. Informacje o Twoim zachowaniu podczas hamowania, przyspieszania, pokonywania zakrętów oraz prędkości są rejestrowane i przekazywane dalej. Jeśli unikniesz ryzyka, być może będziesz musiał zapłacić firmie ubezpieczeniowej nawet o 30 procent mniej.

Ryzyko dla Ciebie i Twojego ubezpieczenia jest najniższe, jeśli nie ruszasz samochodu. Dlatego też ma Liczba przejechanych kilometrów rocznie wpływ na kwotę. Jeśli regularnie czytasz i przekazujesz przejechane kilometry, może to obniżyć koszty ochrony ubezpieczeniowej.

Również rozmiar koło kierowcy ma wpływ: w zależności od tego, ilu użytkowników określisz dla pojazdu, może on stać się znacznie droższy. Najlepiej będzie, jeśli tylko Ty i ewentualnie druga osoba przeniesiesz pojazd. Powinieneś również pamiętać o tym specjalnym początkujący kierowca muszą zapłacić dużo pieniędzy za ubezpieczenie, ponieważ brak doświadczenia w prowadzeniu samochodu jest uważany za czynnik ryzyka.

GIGA poleca

Więcej ciekawych artykułów

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech