Twarda przewaga przeciwko Tesli: niemiecka policja zakazuje e-samochodom

Twarda przewaga przeciwko Tesli: niemiecka policja zakazuje e-samochodom

Kierowcy Tesli nie mogą już robić, co im się podoba. Berlińska policja kładzie kres e-samochodom i ich kierowcom – przynajmniej pod jednym względem. Władze nie chcą widzieć więcej amerykańskich samochodów elektrycznych. Mogłoby to mieć daleko idące konsekwencje.

Policja zatrzymała Teslę: e-samochody nie są już mile widziane

Berlińska policja i Berliński Państwowy Urząd Kryminalny (LKA) położyły kres Teslasowi. Jednak władze nie usuwają e-samochodów z własnej floty. Zamiast tego samochody elektryczne są teraz Odmowa dostępu do pomieszczeń i nieruchomości policji i LKA.

To powinno być z powodu kamer w które wyposażone są pojazdy Tesli. Między innymi kamery otoczenia dostarczają dane do systemów asystujących e-samochodów. Służą one jednak również do celów bezpieczeństwa, zwłaszcza w tzw. „trybie strażnika”. Monitoruje obszar wokół zaparkowanego samochodu i może ostrzec właściciela, jeśli dzieje się coś niezwykłego.

Wynajmij e-samochód i odbierz bonus w wysokości 6000 €

Problem tkwi właśnie w tej niemal stałej aktywności kamery. Tesle są uważane za „zagrożenie związane z bezpieczeństwem pracowników, Osoby trzecie (bezpieczeństwo i ochrona danych) oraz własność policji berlińskiej (ochrona obiektów)” – głosi list wewnętrzny dostępny dla BZ (przez Tagesspiegel).

Nagrania mogą być przechowywane lokalnie w pojeździe w Tesli lub przesyłane na serwery w Holandii. Na życzenie jednak Tesla może te dane przekazać praktycznie każdemu, więc troska. Decyzja należy wyłącznie do producenta samochodu.

GIGA Spar Tipp
Paliwo jest za drogie? Szukasz najtańszej stacji benzynowej? Następnie pobierz naszą aplikację do tankowania. Tam znajdziesz najniższe ceny benzyny w Twojej okolicy.
TankenApp z trendem cen benzynyTankenApp z trendem cen benzyny

Ströer Media Brands GmbH

TankenApp z trendem cen benzynyTankenApp z trendem cen benzyny

Stroer Media Brands GmbH

TankenApp jest produktem firmy Ströer Media Brands GmbH, do której należy również GIGA.

Utrudnia to ochronę danych, za którą odpowiedzialne są władze na ich nieruchomościach. Ponadto dane policji i LKA o „Obszary bezpieczeństwa, takie jak bunkry amunicyjne, samochody cywilne z tablicami maskującymi oraz obszary cywilnych śledczych lub sił specjalnych osłonięte kamerami Tesli stań ​​się” — mówi codzienne lustro.

Zakaz dotyczy wszystkich modeli Tesli i dotyczy osób postronnych, a także pracowników, którzy prywatnie jeżdżą Teslą. Trwają również prace nad rozwiązaniem dla skonfiskowanych samochodów elektrycznych. Jednak za wdrożenie odpowiadają lokalne dyrekcje.

Co jeszcze powinieneś wiedzieć o Tesli:

Automatyczne monitorowanie: kierowcy Tesli są karani grzywnami

W Berlinie nie ogłasza się ogólnego zakazu korzystania z Tesli. Sprawa pokazuje jednak, że nagrania w „trybie wartowniczym” mogą sprawiać problemy także gdzie indziej. Według berlińskiego inspektora ochrony danych, tryb ten nie powinien być używany bez powodu na parkingach publicznych. Jeśli ludzie niesłusznie przyznają się do narzekania, właścicielom Tesli grozi kara grzywny.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech