Thermomix i alternatywy firm Bosch, Lidl i Aldi w skrócie

Thermomix i alternatywy firm Bosch, Lidl i Aldi w skrócie

Roboty kuchenne, które potrafią samodzielnie gotować – właśnie wtedy większość ludzi myśli o pionierskim Thermomixie firmy Vorwerk. W porównaniu przedstawiamy oryginał i jego alternatywy.

Vorwerk Thermomix TM6

Pożądany i… niezrównany? Thermomix, oryginał z Wuppertalu. Robot kuchenny po raz pierwszy pojawił się pod tą nazwą w latach 80., a cała historia produktu wraz z jego poprzednikami sięga jeszcze dalej. Oprócz dziesięcioleci doświadczenia, w udanym modelu jest również mnóstwo patentów, w tym w obecnej wersji Vorwerk Thermomix TM6, który jest dostępny od 2019 roku. Gotowanie, gotowanie na parze, obsmażanie, mielenie, mieszanie, mieszanie, ugniatanie, ubijanie, ważenie i wiele więcej – połączone w jednej maszynie.

Kluczową częścią ogólnego doświadczenia jest towarzysząca aplikacja Cookido, w którym dostępne są tysiące przepisów dla Thermomixa – w razie potrzeby również bezpośrednio na wyświetlaczu urządzenia. Muffinki morelowo-marchewkowe, gratin z gruszką, fasolą i boczkiem czy miska z tofu i warzywami z kuskusem – różnorodność dań (i dodatków) dla dorosłych i dzieci jest niesamowita. Kupując Thermomix TM6, wliczono 6 miesięcy bezpłatnego dostępu do portalu z przepisami, po czym należy zapłacić 48 euro rocznie. „Doskonała jakość, dobry dodatek do aplikacji Cookidoo i wiele przepisów, które są łatwe do wdrożenia”, stwierdza Laura Ritter w teście na Familie.de. Thermomix TM6 otrzymuje szczególne uznanie za produkcję żywności dla niemowląt, która jest „niesamowicie drobno zmielona, ​​a zatem idealna do zamrażania”.

„Ogólnie rzecz biorąc, Thermomix pomaga częściej świadomie gotować i inspiruje nowe potrawy w kuchni”, mówi Laura Ritter z Familie.de o TM6 (źródło obrazu: Vorwerk)

Czy warto kupić Thermomix TM6? Przy okazałych cenach zaczynających się od 1399 euro, wskazane jest, aby z góry mieć jasny pogląd na to, jakie zadania powinien mieć luksusowy zakup w przyszłości. Niezliczone pozytywne doniesienia od rodzin (żywienie dzieci), ale także od osób indywidualnych (zmiana diety) pokazują, że Thermomix może sprostać wysokim oczekiwaniom i ma to, czego potrzeba, aby zmienić zasady gry w kuchni.

Zalety:

wysoka jakość przetwarzania łatwy w użyciu bardzo duży wybór przepisów

Niedogodności:

wysoka cena zakupu Abonament Portalu Przepisów (opcjonalnie) powoduje dodatkowe koszty

Kuchenka Bosch MCC9555DWC

Poważny pretendent: The Kuchenka Bosch MCC9555DWC (RRP 1399 euro, spójrz na producenta) jest wyceniony na równi z Thermomixem. Garnek zawarty w zakresie dostawy jest niezwykle duży o pojemności 3 litrów (Thermomix TM6: 2,2 litra), a silnik przy maksymalnej mocy nie jest tak głośny, jak w przypadku topowego psa z Wuppertalu.

Bosch Cookit MCC9555DWC z akcesoriami i książką kucharską (Źródło zdjęcia: BSH)

W porównaniu magazynu testowego (wydanie 07/2022) Bosch Cookit zwyciężył w teście z konkurentami Krups Prep&Cook XL (widok na Cyberport) i Silvercrest SKMC 1200 F6 (widok na Lidl) z oceną 94,2% i ocena „bardzo dobra”. Dobre wyniki są chwalone, więc przygotowane dania mogą przekonywać „jakością atrakcyjną zewnętrznie i wewnętrznie”. Nie zidentyfikowano żadnych poważnych uchybień.

Wybór przepisów Cookit jest duży, ale nie może (jeszcze) nadążyć za Thermomixem. W firmie Bosch platforma z przepisami Simply Cookit jest dostępna bezpłatnie i bez opłat abonamentowych.

Zalety:

wysoka jakość wykonania, łatwa obsługa, duża pojemność

Niedogodności:

Roboty kuchenne Silvercrest w Lidl

Nie jest to już wskazówka dla wtajemniczonych: Lidl z siedzibą w Neckarsulm sprzedaje w całym kraju prawdziwe okazje wśród urządzeń kuchennych z funkcją gotowania.

Silvercrest Monsieur Cuisine connect trend (SKMC 1200 F6)

Modelka SKMC 1200 F6 zachwyca wręcz niewiarygodną ceną 399 euro (spójrz na Lidla). Pośrodku umieszczono ekran dotykowy o przekątnej 7 cali.

Silvercrest Monsieur Cuisine łączy trend SKMC 1200 F6

Silvercrest Monsieur Cuisine łączy trend SKMC 1200 F6

Cena może być teraz wyższa. Cena z dnia 05.10.2022 09:07

W teście na Familie.de pochwaliła się dobra użyteczność i wybór przepisów (ponad 500 przepisów z instrukcjami krok po kroku znajduje się na urządzeniu). Jednak: „Miska do mieszania nie ma uchwytu i jest stosunkowo ciężka, więc jest trochę niezręcznie, jeśli na przykład musisz coś zlać” – stwierdziła testerka Nicole Metz. Wydajność jest niższa niż w dwóch modelach premium firmy Vorwerk i Bosch.

Zalety:

niska cena zakupu łatwa w użyciu duża pojemność

Niedogodności:

nieco niska moc (800 watów)

Przybory kuchenne Silvercrest Monsieur Cuisine smart (SKMS 1200 A1)

Latem 2022 roku Lidl podążył za tym i tak SKMS 1200 A1 zaprezentował ulepszony model w cenie 499 euro (widok na Lidl).

Przybory kuchenne Silvercrest Monsieur Cuisine smart SKMS 1200 A1

Przybory kuchenne Silvercrest Monsieur Cuisine smart SKMS 1200 A1

Cena może być teraz wyższa. Cena od 05.10.2022 09:37

Zintegrowany jest tu 8-calowy wyświetlacz, a wydajność została zwiększona: według producenta nowy „Monsieur Cuisine smart” może przetwarzać dwa razy więcej ciasta niż poprzedni model „Monsieur Cuisine connect”. Andrea Zschocher przetestowała robota kuchennego dla Familie.de i chwali powiązaną z nim aplikację „Monsieur Cuisine” na telefony komórkowe: „Dzięki aplikacji kulinarnej nadal mogę rozmawiać z dziećmi o tym, co chcemy zjeść, gdy jestem w drodze. Mam przy sobie listę zakupów”.

Zalety:

uczciwa cena zakupu łatwa w użyciu duża pojemność

Niedogodności:

Mimo licznych ulepszeń nie dorównuje Vorwerk i Bosch pod względem wydajności i zakresu funkcji

Robot kuchenny Comv w Aldi

W sklepie internetowym Aldi można również znaleźć „robot kuchenny z funkcją WLAN”, który pod względem wzornictwa i funkcji jest dość podobny do prezentowanych tutaj modeli. Poprzednicy sprzedawani byli pod nazwami „Quigg” (Aldi Nord) i „Ambiano” (Aldi Süd), teraz marka to „Comv”. Faktycznym producentem jest Globaltronics GmbH & Co. KG z Hamburga. Promocyjna cena robota kuchennego Comv (numer artykułu GT-SF-CC1) wynosząca obecnie 349 euro (patrz sklep internetowy Aldi) podcina konkurencję.

Robot kuchenny Aldi z funkcją gotowania i WLAN (GT-SF-CC1): Sprzęt jest dobry, ale nie nadąża za Bosch Cookit lub Vorwerk Thermomix TM6 (źródło zdjęcia: Globaltronics GmbH & Co. KG)

Robot kuchenny Comv z funkcją WiFi

Robot kuchenny Comv z funkcją WiFi

Oprócz 200 przepisów nowy robot kuchenny Comv Cook oferuje liczne funkcje, takie jak mieszanie, ugniatanie, mieszanie, gotowanie, gotowanie na parze, emulgowanie, przecieranie i ważenie.

Cena może być teraz wyższa. Cena od 05.10.2022 08:14

Przy 2,2 litra pojemnik miksujący ze stali nierdzewnej robota kuchennego Aldi jest tak duży jak Thermomix TM6, a zatem mniejszy niż w przypadku Bosch Cookit lub Monsieur Cuisine smart firmy Lidl. Wyświetlacz dotykowy ma przekątną 7 cali. Pasująca aplikacja na Androida i iOS nazywa się GT-SF-CC1 i jest dostępna bezpłatnie. Za jego pomocą możesz tworzyć własne przepisy i przenosić je do robota kuchennego. Książka kucharska (PDF) jest swobodnie dostępna na stronie internetowej producenta.

Zalety:

niska cena zakupu dostępne są wszystkie niezbędne funkcje (gotowanie, gotowanie, ważenie, mieszanie, siekanie itp.)

Niedogodności:

Nie nadąża za Vorwerk i Bosch pod względem wydajności i zakresu funkcji tylko 200 wstępnie zainstalowanych przepisów

Thermomix i Cookit: jak Cię na to stać?

Przede wszystkim oba modele Vorwerk Thermomix TM6 i Bosch Cookit MCC9555DWC nie są już małymi zakupami z cenami znacznie przekraczającymi 1000 euro.

Jeśli naprawdę chcesz mieć nowy Thermomix TM6, ale nie masz w tej chwili pieniędzy, możesz sfinansować zakup. Można to zrobić za pomocą pożyczki z banku (patrz portal porównawczy Smava) lub bezpośrednio za pośrednictwem producenta Vorwerk. Vorwerk oferuje również finansowanie za pośrednictwem własnego banku AKF Vorwerk (patrz również FAQ w Vorwerk). Oferowane są terminy 12, 24 i 36 miesięcy z naliczonymi odsetkami. Przy kwocie pożyczki netto w wysokości 1399 EUR i efektywnej rocznej stopie procentowej 9,9% rocznie i 12 miesięcznych ratach (122,6 EUR) łączna kwota (bez zaliczki) wynosi obecnie 1471,80 EUR.

Producent oferuje również finansowanie Bosch Cookit, obecnie z oprocentowaniem 0%. W okresie trwania kampanii od 15.09.2022 do 31.10.2022 cena zakupu może być podzielona na 24 miesięczne raty w wysokości 58,30 EUR oraz ostatnią miesięczną ratę w wysokości 58,10 EUR. Więcej informacji na ten temat na stronie producenta.

Najlepsze roboty kuchenne z funkcją gotowania: tak wybrano rekomendacje

W niniejszym podsumowaniu zamieściłem własne doświadczenia i badania w czasopismach specjalistycznych. Prezentowane są aktualne modele maszyn kuchennych, które otrzymały szczególne uznanie prasy i klientów i dlatego są polecane do zakupu. Wykorzystane źródła: ETM Testmagazin, Familie.de

Nie chcesz przegapić nowych wiadomości o technologii, grach i popkulturze? Brak aktualnych testów i poradników? Śledź nas na Facebooku lub Twitterze.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech