Testowany przez Stiftung Warentest: Ten niedrogi grill gazowy to prawdziwa rekomendacja

Stiftung Warentest przyjrzał się bliżej grillom gazowym i zbadał różne modele. Podczas gdy zwycięzca testu pozostaje na pierwszym miejscu, drugie miejsce zajął tani napiwek, który nie jest wcale gorszy.

Jeśli obecnie szukasz nowego grilla gazowego, test przeprowadzony przez Stiftung Warentest pojawia się we właściwym czasie. Testerzy produktów przyjrzeli się drogim i tanim modelom. Jedno szybko stało się jasne: to, że grill gazowy jest drogi, nie oznacza, że ​​nie rdzewieje ani nie emituje żadnych zanieczyszczeń. Rezultat grillowania był równie dobry w przypadku tańszych modeli.

Stiftung Warentest testuje grille gazowe

Pierwsze miejsce ponownie Rösle Videro Pure G3 z oceną 2,0. Osiąga najlepsze rezultaty grillowania, jest łatwy w montażu i posiada praktyczne okienko w pokrywie. Negatywnie zwrócono uwagę na podatność na rdzewienie, która jest nie do zaakceptowania w cenie około 500 euro. Ponadto jest bardzo ekspansywny, ponieważ jest wysoki i szeroki. Półek z boku nie można złożyć.

Grill gazowy RÖSLE Stacja do grillowania VIDERO G3 czarny, grill z 3 głównymi i 1 bocznym palnikiem, pokrywa ze szklaną wkładką i termometrem, podświetlane pokrętła, czarna stal malowana proszkowoGrill gazowy RÖSLE Stacja do grillowania VIDERO G3 czarny, grill z 3 głównymi i 1 bocznym palnikiem, pokrywa ze szklaną wkładką i termometrem, podświetlane pokrętła, czarna stal malowana proszkowo

Rosle

Drugie miejsce należy do zwycięzcy w zakresie stosunku ceny do wydajności Enders Chicago 3 z oceną 2,1. Za nieco ponad 200 euro (patrz Amazon) ten grill gazowy nie tylko kosztuje stosunkowo niewiele, ale także działa bardzo wydajnie i zużywa mało gazu. Dodatkowo można go złożyć kompaktowo, dzięki czemu nie zajmuje niepotrzebnie dużej ilości miejsca. W pomiarze zanieczyszczeń przyznano nawet ocenę 1,0. Krytykowano za to jakość przetwarzania. Istnieje kilka ostrych krawędzi i mogą wystąpić problemy z rdzewieniem.

Enders® CHICAGO 3 grill gazowy, 3 palniki, dwuścienna pokrywa ze stali nierdzewnej z termometrem do grilla, wózek do grilla z kółkami, #89376Enders® CHICAGO 3 grill gazowy, 3 palniki, dwuścienna pokrywa ze stali nierdzewnej z termometrem do grilla, wózek do grilla z kółkami, #89376

Enders Colsman AG

Trzecie miejsce przypadło bardzo podobnemu Hellweg Rothmann Ottawa z oceną 2,4. Zwykle kosztuje 249 euro w sklepie ze sprzętem (sprawdź Hellweg), a także przekonuje szybkim montażem i możliwością stosunkowo kompaktowego złożenia grilla gazowego. Jednak grill gazowy nagrzewa się stosunkowo wolno i otrzymał ocenę 2,4 w pomiarze zanieczyszczeń.

Drogie grille gazowe działają gorzej

Naprawdę drogie grille gazowe od Napoleon z 840 euro (klasa 3.1) I Weber z 700 euro (ocena 2.8) skończyć na ostatnim miejscu. Chociaż Napoleon Rogue 425 przekonuje bardzo dobrym działaniem i nie jest podatny na rdzę, stwarza ryzyko poparzenia, a montaż jest bardzo czasochłonny. Ponadto ruszt grilla emituje zanieczyszczenia. Chociaż Weber Spirit E-315 GBS oferuje najwyższą temperaturę i najlepszy rozkład temperatur, jest również podatny na rdzę, a ruszt grilla emituje zanieczyszczenia.

Grill gazowy ma wiele zalet:

Zakończenie testu grilla gazowego przeprowadzonego przez Stiftung Warentest

Żaden z ośmiu testowanych grilli gazowych nie był naprawdę zły. Jednak wynik wyraźnie pokazuje, że dobry grill gazowy nie musi kosztować majątku. Dostajesz także dobre i tanie modele, które przynajmniej przekonały Stiftung Warentest. Pełny wynik można zobaczyć w testerach produktów.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech