Test zamka rowerowego 2022: wskazówka cenowa to model firmy Decathlon

Test zamka rowerowego 2022: wskazówka cenowa to model firmy Decathlon

Zamki łańcuchowe, U-locki, zamki składane – który z nich jest naprawdę bezpieczny i zapobiega kradzieży roweru lub e-roweru? Przedstawiamy przegląd aktualnych zaleceń Stiftung Warentest i Cycling Weekly.

Zamki rowerowe: przegląd wszystkich zwycięzców testów i rekomendacji

Porada cenowa Blokada łańcuchaZwycięzca testu produktu fundacyjnego (blokada szekli)Zwycięzca testu produktu fundacji (zamek składany)Kolarstwo Zwycięzca cotygodniowego testu (blokada alarmu)Model

Decathlon B’TWIN 900 Łańcuch L

Nadużywać
Granit Plus 640/135HB150Kryptonit
Kryptolok 685 Folding LockOxford Alarm-D Pro 320Cena (w przybliżeniu) 36 euro 60 euro 70 euro

Porada cenowa: Decathlon B’Twin 900 Chain L (blokada łańcucha)

Francuski producent i sprzedawca detaliczny Decathlon ma w swoim asortymencie świetny hit cenowy pod jedną z wielu swoich marek własnych: zapięcie łańcuchowe Łańcuch B’TWIN 900 L kosztuje tylko 35,99 euro w Decathlonie i był w stanie przekonać Stiftung Warentest (wydanie 05/2021).

Blokada rowerowa „Decathlon B’Twin 900 Chain L”: Niedroga, ale nadal bezpieczna (Źródło zdjęcia: producent) Blokada rowerowa B’Twin 900 Chain L 90 cm teraz od 35,99 € w Decathlon

Cena może być teraz wyższa. Cena od 27.06.2012 o 17:03

Z ogólną oceną 1,9 („dobry”), Decathlon B’Twin 900 Chain L dorównuje znacznie droższym modelom firm Axa, Kryptonite i Abus. Ważny punkt „zabezpieczenie antykradzieżowe” został oceniony na pod-ocenę 1,6 („dobry”), w teście zanieczyszczeń wystarczył nawet na wzorową 1,2 („bardzo dobrą”). Przy wadze 1,76 kg jest również stosunkowo lekka jak na zamek łańcuchowy. Mała wada: podczas gdy inni producenci mogą zamówić klucze zamienne za pomocą kodu, nie jest to możliwe w przypadku Decathlon B’Twin 900 Chain L. Przecież 3 klucze wchodzą w zakres dostawy – najlepiej ich nie zgubić.

Zalety

Dobre zabezpieczenie przed kradzieżąElastyczny

Niedogodności

Nie można ponownie zamówić kluczy zamiennych

Zwycięzca Stiftung Warentest: Abus Granit Plus 640 (U-lock)

To Abus Granit Plus 640 (widok na Amazon) był zwycięzcą testu w kategorii U-locks w Stiftung Warentest (wydanie 05/2021): Ogólna ocena 2,0 („dobry”), poniżej 1,8 („dobry”) w dyscyplinie antykradzieżowej bezpieczeństwo. Nie zabrakło też pochwał za trwałość, czyli ochronę przed korozją czy stabilność klucza.

U-lock Granit Plus 640 (źródło obrazu: Abus) Abus U-lock Granit Plus 640 teraz od 55,95 € w Amazon

Cena może być teraz wyższa. Cena od 27.06.2012 17:24

Ale: Abus Granit Plus 640 może być używany tylko w ograniczonym zakresie ze względu na jego sztywną konstrukcję, jak w przypadku zamków typu U. Jako zwycięzca testów powinien być również niezwykle popularny, co z kolei oznacza, że ​​jest często wyprzedany w sklepach lub ma długie terminy dostawy.

Zalety

Dobre zabezpieczenie przed kradzieżą. Dobrze wykonane

Niedogodności

Nieelastyczny (sztywna konstrukcja)

Zwycięzca Stiftung Warentest: Kryptonite Kryptolok 685 (zamek składany)

Od producenta z USA Kryptonit czy to przychodzi? Kryptolok 685 (widok na Amazon). Jest to zamek składany, który można rozłożyć i ponownie złożyć zgodnie z regułami celnymi. Łączy w sobie kompaktową konstrukcję z pewną elastycznością – w idealnym przypadku zamek składany może sięgnąć również wokół słupków lub prętów, do których nie można dosięgnąć kłódką.

KryptoLok 685: Dobra wytrzymałość, taki sobie mocowanie (źródło obrazu: Kryptonite)

Kryptonite KryptoLok 685 Składana blokada rowerowa (5 mm / 85 cm) teraz od 54,99 € w Amazon

Cena może być teraz wyższa. Cena od 27.06.2012 o 17:47

Stiftung Warentest (wydanie 05/2021) przyznaje ogólną ocenę 1,9 („dobry”). Jednak na Amazon pojawia się również kilka krytycznych głosów klientów, którzy narzekają na jakość plastikowego wspornika ramy roweru.

Zalety

Dobre zabezpieczenie przed kradzieżąElastyczny

Niedogodności

Wspornik mógłby być lepszy

Zwycięzca cotygodniowego testu kolarskiego: Oxford Alarm-D Pro 320 (blokada alarmu)

Tak wybrał magazyn Cycling Weekly Oxford Alarm-D Pro 320 (widok na Amazon) zwycięzcy testu (wydanie 02/2021) i przyznaje ocenę „9 na 10 punktów”. Na pierwszy rzut oka wygląda jak normalny U-lock, ale nazwa już to zdradza: Ta blokada rowerowa emituje głośny alarm, gdy tylko złodziej przy nim majstruje. Zintegrowany czujnik ruchu aktywuje się w momencie zablokowania zamka – dlatego właściciel powinien również zachować ostrożność podczas jego odblokowywania, aby przypadkowo nie wywołać alarmu. Baterię (litową CR2) można wyjąć tylko wtedy, gdy jest odblokowana.

Alarm-D Pro 320 emituje głośny dźwięk w sytuacji awaryjnej (źródło zdjęcia: Oxford) Zamek Oxford AlarmD D z syreną alarmową teraz od 78,58 EUR w Amazon

Cena może być teraz wyższa. Cena od 27.06.2012 o 17:35

W Niemczech Oxford Alarm-D Pro 320 jest trochę trudny do zdobycia w sklepach – ale istnieje wiele technicznie porównywalnych alternatyw, takich jak Abus SmartX 770A (kłódka, widok na Amazon) lub Abus SmartX Bordo 6000A (zamek składany , zobacz w Amazon).

Zalety

Zintegrowany dźwięk alarmu odstrasza złodziei

Niedogodności

Zamki rowerowe 2022: Tak wybraliśmy rekomendacje

W tym podsumowaniu uwzględniłem własne doświadczenia i badania w czasopismach specjalistycznych. Zaprezentowane zostaną zamki rowerowe, które cieszą się szczególnym uznaniem prasy i klientów i dlatego są polecane do zakupu. Procedura stosowana przez Stiftung Warentest jest szczegółowo wyjaśniona na odpowiedniej stronie internetowej. Wykorzystane źródła: Stiftung Warentest (wydanie 05/2021), Cycling Weekly (wydanie 02/2021, dostępne w Readly)

Kupowanie zamka rowerowego: wskazówki i porady

Zanieczyszczenia w zamkach rowerowych

Stiftung Warentest wykrył w niektórych elementach zamków rowerowych szkodliwe zanieczyszczenia powyżej obowiązujących wartości granicznych UE. Należą do nich plastyfikatory czy naftalen (szkodliwy dla zdrowia i niebezpieczny dla środowiska). Odpowiednie modele zostały odpowiednio zdewaluowane i nie są przeze mnie polecane w tym momencie. Przykładem jest New York Lock Fahgettaboudit Mini (patrz Amazon) znanego producenta Kryptonite: jest szczególnie odporny na pękanie – ale także mocno zanieczyszczony.

klucz zapasowy

Prawie wszystkie zamki rowerowe są dostarczane z kilkoma kluczami. Jeśli potrzebujesz więcej lub zgubiłeś klucz, zwykle możesz poprosić o wymianę bezpośrednio u producenta.

Klucze zamienne można zamówić w firmie Abus za pomocą kodu zapisanego na dołączonej karcie kodowej (źródło obrazu: producent)

Działa to w przypadku załączonych kluczowe karty (Karta Kodowa), która zawiera odpowiedni kod, który jest wymagany do ponownego zamówienia. W Abus wpisujesz to w usłudze kluczy online. Żądana liczba zapasowych kluczy zostanie wysłana do Twojego domu pocztą po złożeniu zamówienia. Szkoda: według Stiftung Warentest takie powtórne zamówienie na wyżej wspomnianą blokadę łańcucha B’Twin firmy Decathlon nie jest możliwe.

Kradzież rowerów: zależy od regionu

Ile rowerów (lub pedeleków) zostało skradzionych w gminie lub mieście i czy Twój własny rower jest wliczony w cenę – to zależy od niezliczonych czynników: Jak wysoka jest „gęstość rowerów”? Jak dobre są parkingi (monitorowane czy bezpłatne)? Według statystyk Lipsk był szczególnie dotknięty w 2019 roku, podczas gdy Hamburg był mniej dotknięty (w przeliczeniu na 100 000 mieszkańców):

Grafika przedstawia liczbę kradzieży rowerów na 100 000 mieszkańców w niemieckich miastach w 2019 r. (Źródło zdjęcia: Statista/BKA/Check24)

Wskazówki policyjne

W swojej ulotce „Właściwe zabezpieczanie rowerów” władze stanowe i federalne policji ds. zapobiegania przestępczości opracowały najlepszy sposób blokowania rowerów, pedeleków i tym podobnych. Zawiera również inne wskazówki dotyczące kodowania i lokalizowania danych, które mogą pomóc policji po kradzieży. Zdecydowanie należy pamiętać o najważniejszej zasadzie: Zawsze jeździj na rowerze łączyćnie tylko kompletne!

Dwie blokady rowerowe zapewniają większe bezpieczeństwo

„Ponieważ złodzieje rowerów często specjalizują się w jednym typie, powinieneś kupować rower z jednym drugi typ zamka połączyć i zamknąć. To kolejny sposób na udaremnienie poczucia optymizmu złodziei”, mówi regionalne stowarzyszenie General German Bicycle Club w NRW. Oczywiście ta wskazówka oznacza również trochę więcej czasu, ponieważ na każdym postoju trzeba założyć oba zamki, a później ponownie odblokować. Ponieważ drugi zamek ma głównie na celu frustrowanie złodzieja rowerów, można zastosować lekki i łatwy w obsłudze model, który stanowi uzupełnienie ciężkiego „zamka głównego”. Można sobie również wyobrazić: ten stary dobry blokada ramy (np. zamek ramowy Abus Pro Shield Plus 5950 NKR w Amazon), który sprawdził się jako zainstalowane na stałe „podstawowe zabezpieczenie”.

Blokada roweru elektrycznego: co to ma być?

Podczas moich poszukiwań natknąłem się na termin „zapięcie do łańcucha e-bike” (np. w broszurze Aldi Süd). Oczywiście pojawia się pytanie, jaka powinna być techniczna różnica w stosunku do konwencjonalnego zamka rowerowego. Napisałem o tym do producenta Prophete, ale nie otrzymałem odpowiedzi. Pierwsze założenie jest takie, że „blokada do e-roweru” może być szczególnie bezpieczną blokadą rowerową, która odpowiednio chroni drogie pedeleki.

W rzeczywistości, po zakończeniu Ubezpieczenie e-rowerów na warunki ósme: Czasami jest to pewne Przedział cenowy lub poziom bezpieczeństwa wymagane do ubezpieczenia obejmującego kradzieże rowerów elektrycznych.

Przedstawiamy Wam najlepsze e-rowery w naszym Porady dotyczące zakupu zanim:

skradziony rower? Ubezpieczenie się opłaca!

Dobre ubezpieczenie opłaca się, jeśli rower został skradziony (Źródło zdjęcia: GIGA)

Nawet najlepsza blokada rowerowa może tylko spowolnić złodziei, ale nie zatrzymać ich na stałe. W przypadku wartościowych rowerów (rowery wyścigowe, e-rowery, rowery cargo itp.) warto wybrać odpowiedni przy zakupie ubezpieczenie rowerowe ukończyć. W zależności od dostawcy należne jest około 5-20 euro miesięcznie. Firmy ubezpieczeniowe wkraczają następnie we wszystkich możliwych sytuacjach: Zwrot pieniędzy, jeśli rower zostanie skradziony, zwrot kosztów w przypadku kradzieży bagażu i akcesoriów, zwrot kosztów w przypadku kradzieży baterii e-bike, zwrot kosztów naprawy – nawet jeden dzień pecha może szybko zrekompensować kilkumiesięczne koszty ubezpieczenia. Dobry przegląd usług z Platforma Check24 oferuje porównanie cen ubezpieczeń rowerowych.

Otwieranie zamków: jaki jest pożytek z wytrycha?

Bez względu na to, jak gruba jest kajdany lub łańcuch: co, jeśli złodziej jest utalentowanym „wybieraczem zamków” i próbuje dostać się do zamka wytrychem? Według śledztwa Stiftung Warentest Żaden spośród 20 testowanych zamków rowerowych (wyd. 05/2021) jest podatnych na tego typu ataki. Brzmi nieźle, ale jest mały haczyk: w testach do złamania było tylko 3 minuty – jeśli złodziej ma znacznie więcej czasu, sukces jest całkiem możliwy.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech