Test maszyny do lodu 2022: zwycięzcy testów i rekomendacje na lato

Test maszyny do lodu 2022: zwycięzcy testów i rekomendacje na lato

Temperatury rosną, podobnie jak chęć na pyszne lody. Do smacznej letniej przekąski potrzebujesz jednak odpowiedniej maszyny do lodów. GIGA przedstawia zwycięzców testu Stiftung Warentest, a także inne rekomendacje i dostarcza przydatnych wskazówek dotyczących zakupów.

Lato zbliża się wielkimi krokami i nie ma nic bardziej pasującego niż pyszne lody. Ale jeśli nie chcesz stać długo w kolejce przed lodziarnią w ciepłych temperaturach, potrzebujesz maszyny do lodów. Abyś ty też w domu przez całą dobę z ulubionymi smakami lodów może zapewnić, przedstawiamy najlepsze maszyny do lodów i podpowiadamy, na co należy zwrócić uwagę przy zakupie maszyny do lodów.

Najlepsze maszyny do lodów 2022: Wszystkie modele w skrócie

Porada cenowa (bez kompresora)Zwycięzca testu ze sprężarką WszechstronnyProduktWMF minis do lodów kuchennych 3w1Medion MD18387DeLonghi Gelataio ICK 6000Priceca. ok. 70 euro. ok. 195 euro. 300 euroProNadaje się również jako pojemnik na kostki loduFunkcja timera z indywidualnymi opcjami ustawieńŁatwy w użyciu i czyszczeniuContraPojemność tylko 0,3 litraTwarde składniki powodują niewielkie trudnościMetalowy pojemnik znacznie się ochładzaZobacz ofertę na AmazonZobacz na OttoZobacz na AmazonPorównanie cenIdealoIdealoIdealo

Porada cenowa bez kompresora: WMF minis lodówko-zamrażarka 3w1

Kuchenne minis WMF 3w1 lody

Możesz otrzymać Eismashcine od WMF za znacznie poniżej 100 euro. Można w nim przechowywać również kostki lodu.

Cena może być teraz wyższa. Cena od 29.06.2012 o 17:43

Zalety

Dobre rezultaty podczas przygotowywania lodów i sorbetówNadaje się również jako tacka na kostki lodu Zintegrowana funkcja timera

Niedogodności

Pojemność tylko 0,3 litra

Jeśli tylko od czasu do czasu masz ochotę na lody i nie chcesz zaopatrywać wielorodzinnego gospodarstwa w lody, sorbet i inne produkty, to wystarczy wytwornica lodu bez kompresora na zewnątrz. W tej kategorii Stiftung Warentest wybrał jako zwycięzcę mini lodówki kuchenne WMF 3w1 (widok na Amazon). Jak sama nazwa wskazuje, model można wykorzystać do przygotowania lodów, sorbentów i mrożonego jogurtu. Urządzenie dobrze radzi sobie z dwoma pierwszymi daniami, ale jest trochę miejsca na poprawę w przypadku mrożonego jogurtu.

Pojemność to zaledwie 0,3 litra, ale maszyna do lodów jest mała i kompaktowa, dzięki czemu może również jako tacka na kostki lodu być użytym. Poziom hałasu i efektywność energetyczna osiągają dobre wyniki, ale w tym przypadku należy zrezygnować z programów do lodu. Pod względem wyposażenia maszyna do lodów WMF jest bardzo spartańska: jedynymi cechami są przycisk zasilania i funkcja timera. Otrzymasz również łyżkę do lodów.

Ekspres do lodów 3w1 do kuchni WMF teraz od 69,98 € w Amazon

Cena może być teraz wyższa. Cena od 29.06.2012 o 17:43

Zwycięzca testu ze sprężarką: Medion MD18387

Medion MD 18387

Medion MD 18387

Dzięki maszynie do lodów Medion możesz ustawić, kiedy lody mają być gotowe dzięki zegarowi.

Cena może być teraz wyższa. Cena od 29.06.2012 o 17:29

Zalety

Znakomite rezultaty podczas przygotowywania lodów, sorbetów i mrożonego jogurtu Funkcja timera z indywidualnymi opcjami ustawień Niska objętość robocza

Niedogodności

Akcesoria nie nadają się do mycia w zmywarce Twarde składniki powodują niewielkie trudności

Medion MD18387 (patrz Otto) wygrał najlepszą maszynę do lodów i tytuł za najlepszy stosunek ceny do wydajności w teście Stiftung Warentest. Wytwornica lodu z kompresorem mieści 1,5 litra i przygotowuje Lody, sorbety i mrożone jogurty o idealnej konsystencji do. Maksymalna ilość przetwarzania to 0,8 litra. Dopiero po dodaniu twardych składników, takich jak czekolada lub orzechy, występują niewielkie odliczenia jakościowe.

Model sprawdza się dobrze zarówno pod względem objętości operacyjnej, jak i efektywności energetycznej. Przy maksymalnym poziomie napełnienia jest to Czas zamrożenia około 42 minut. Za pomocą przełącznika obrotowego można indywidualnie ustawić czas przygotowania do 60 minut. Owoce, orzechy i podobne składniki można dodawać podczas procesu przygotowywania przez otwór w górnej części. Wiaderka na lód i mieszadła nie można myć w zmywarce. Urządzenie pracuje na czynnik chłodniczy R600a. W zakres dostawy wchodzą również miarki i szpatułki.

Medion MD 18387 teraz od 187,99 € w Otto

Cena może być teraz wyższa. Cena od 29.06.2012 o 17:29

Wszechstronny: DeLonghi Gelataio ICK 6000

Wytwornica lodu De'Longhi ICK 6000

Wytwornica lodu De’Longhi ICK 6000

Dzięki tej maszynce do lodów lody są nie tylko szybko przygotowywane, ale także bardzo łatwe w użyciu.

Cena może być teraz wyższa. Cena od 29.06.2022 08:26

Zalety

Prosta obsługaŁatwe czyszczenieSzybka praca

Niedogodności

Metalowy pojemnik bardzo się ochładza Drogie

Jeśli potrzebna jest przede wszystkim szybka maszyna do lodów, w centrum uwagi pojawi się DeLonghi Gelataio ICK 6000 (patrz na Amazon). Chociaż maszyna do lodów wcale nie jest tania, według AllesBeste.de tak naprawdę jest? łatwy w użyciu i czyszczeniu. Zaleta: Podczas gdy maszyna robi lody, w każdej chwili możesz sprawdzić, czy ich konsystencja jest odpowiednia.

Musisz tylko uważać, jeśli chcesz w końcu cieszyć się efektem: metalowy pojemnik, w którym znajdują się gotowe lody, bardzo się schładza podczas przygotowywania. Ale jeśli szybko usuniesz lód, nic nie powinno się wydarzyć. A w przypadku resztek w metalowym pojemniku producent również ma w zestawie skrobaczka do lodu.

De’Longhi Ice Cream Maker ICK 6000 teraz od 298,09 € w Amazon

Cena może być teraz wyższa. Cena od 29.06.2022 08:26

Więcej ciekawych porad dotyczących zakupu urządzeń kuchennych znajdziesz tutaj:

Najlepsze maszyny do lodów 2022 roku: tak je wybrałem

maszyny do lodu muszą niekoniecznie droga inwestycja przedstawiać. Jeśli jednak chcesz sięgnąć trochę głębiej do portfela, zakup powinien być dobrze przemyślany. Dlatego zalecamy, aby przed zakupem dokładnie zapoznać się z maszynami do lodów. W celu uproszczenia dla Ciebie tego badania i zaprezentowania najlepszych modeli, oparłem się na własnym doświadczeniu redakcyjnym, a także opiniach zewnętrznych instytucji testujących i doświadczeniach użytkowników.

Wykorzystane źródła: Stiftung Warentest (wydanie 04/2021), AllesBeste.de

Czy chcesz wiedzieć, jak powstają nasze porady dotyczące zakupu? W tym artykule Claudio, redaktor naczelny GIGA, wyjaśnia, jak pracujemy:

Kupowanie maszyny do lodów: co muszę wziąć pod uwagę?

rodzaj maszyny do lodu

Generalnie istnieją dwa rodzaje maszyn do lodu: Wytwornice lodu kompresorowe i niekompresorowe. Jeśli nie chcesz zbyt głęboko sięgać do portfela i chcesz robić lody tylko od czasu do czasu, zrobi to maszyna do lodów bez kompresora. Tutaj jednak należy pamiętać, że pojemnik na lody należy umieścić w zamrażarce z jednodniowym wyprzedzeniem. Natomiast modele z kompresorem mogą rozpocząć przygotowywanie od razu i zazwyczaj mają dodatkowe funkcje, takie jak timer lub specjalne tryby przygotowania. Maszyny do lodów z kompresorem mogą zatem produkować znacznie bardziej kremowe lody, ale również kosztują więcej niż maszyny bez kompresora.

zakres funkcji

Niektóre maszyny do lodu oferują więcej funkcji niż inne. Większość modeli, z kompresorem lub bez, może teraz przygotować lody, sorbet i mrożony jogurt. Ponieważ jednak niektóre modele radzą sobie lepiej z niektórymi potrawami niż inne, powinieneś być świadomy tego, co chcesz z nimi przygotować. Często pomaga spojrzenie na odpowiedni test. Ponadto niektóre modele posiadają za pomocą timera lub dodatkowych funkcjiktóre pozwalają np. ustawić stopień twardości przygotowywanej potrawy.

Większość maszyn do lodów jest bardzo łatwa w obsłudze ze względu na ich proste funkcje. (Źródło obrazu: WMF)

Pojemność

Zamieszanie może szybko powstać, jeśli chodzi o objętość maszyny do lodów, ponieważ istnieje wskazanie objętości pojemnika chłodzącego, a także maksymalnej ilości przetworzonej. W przypadku niektórych maszyn do lodów obie wartości są takie same, ale często się różnią. Na przykład pojemnik Severin EZ 7405 mieści dwa litry, ale ma maksymalną pojemność przetwarzania 1,2 litra. Prostym powodem jest to, że maszyna do lodów często potrzebuje trochę miejsca w pojemniku, aby mieszadło nie przeciążało silnika i lodów współczesna i w pożądanej konsystencji można przygotować. Jeśli więc chcesz przygotować lody dla całej rodziny, powinieneś użyć urządzenia o nieco większej wydajności przerobowej.

Czas gotowania

Czas potrzebny do przygotowania lodów oczywiście zależy z jednej strony od przepisu i składników, ale maszyna do lodów również może odegrać swoją rolę. Większość modeli można znaleźć wraz z czasem ich przygotowania od 20 do 45 minut ponownie. Jeśli więc często chcesz przygotowywać lody, sorbet lub mrożony jogurt, kilka minut mniej może być decydujące.

Pyszne lody można również zrobić za pomocą maszyny do lodów bez kompresora. (Źródło obrazu: Krups)

tom

Jeśli mieszkasz w mieszkaniu lub w rodzinnym gospodarstwie domowym, niektórzy współlokatorzy, którzy są wrażliwi na hałas, mogą być zirytowani głośnością maszyny do lodów. Szczególnie w przypadku wytwornic lodu ze sprężarką warto to wcześniej sprawdzić spójrz na głośność urządzenia rzucać, ponieważ sprężarki mogą być trochę głośniejsze. Wyjątkiem są jednak naprawdę głośne urządzenia.

Wymiary

Polecamy do kuchni, w których już brakuje miejsca Wybierz kompaktowy model. Ponieważ maszyny do lodu, zwłaszcza modele kompresorowe, zwykle zajmują dużo miejsca i ważą nawet dwanaście lub trzynaście kilogramów, co sprawia, że ​​ciągłe przestawianie jest męczące. Model taki jak prezentowany minisek kuchenny WMF 3w1 potrafi zdziałać cuda. Dzięki niewielkiemu, kompaktowemu kształtowi i wyjmowanemu pojemnikowi, który mieści się nawet w wielu niskich komorach zamrażarki, maszynka do lodów jest łatwa w przechowywaniu i zajmuje mniej miejsca niż wielu konkurentów.

Smaczne składniki można dodawać przez otwór do dodawania podczas przygotowywania. (Źródło obrazu: Severin)

przetwarzanie

Przetwarzanie maszyny do lodu daje wnioski na temat jakość pracy i żywotność Twoje urządzenie. Podczas gdy tanie modele wykonane z tworzywa sztucznego nie wydają się zbyt wytrzymałe, maszyny z wyższych przedziałów cenowych wyglądają jak prawdziwe giganty ze stali nierdzewnej, które powinny zapewnić smaczne wrażenia przez kilka lat.

czyszczenie

Czyszczenie maszyny do lodów po przygotowaniu jest niezbędne, w przeciwnym razie Zarazki lub pleśń w urządzeniu mogą się kumulować. W przypadku większości urządzeń poszczególne części można wyjąć do czyszczenia, co jest praktyczne. W rzadkich przypadkach poszczególne części można również myć w zmywarce, co znacznie ułatwia pracę.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech