Tesla w tarapatach: pochwała z góry została wykorzystana

Tesla w tarapatach: pochwała z góry została wykorzystana

Tesla odniosła ogromny sukces ze swoimi e-samochodami – nic dziwnego, skoro niemal samodzielnie inicjujesz transformację całej branży. Ale tylko dlatego, że producent samochodów pod rządami Elona Muska jako pierwszy polegał na samochodach elektrycznych na dużą skalę, nie jest to żadną gwarancją na przyszłość. Teraz staje się coraz bardziej jasne: Tesla musi powoli coś wymyślić.

Tesli kończy się czas: pionier samochodów elektrycznych musi obawiać się o dominację

Podczas gdy wielu producentów samochodów o ugruntowanej pozycji wciąż znajduje drogę do elektromobilności, a młodzi nowi producenci wciąż muszą wyrobić sobie markę Tesli praktycznie nie do pokonania na szczycie. Lepsze samochody elektryczne, mocniejsze akumulatory a na rynku samochodów elektrycznych nie ma lepszej, wszechstronnej oferty – tak przynajmniej przez długi czas panowała opinia. Ale wiatr się odwraca dla pioniera z USA.

Największa część w tym – jak mogłoby być inaczej – Elona Muska. Szef Tesli znany jest ze swoich dziwactw. Niezwykłe decyzje biznesowe są jego częścią tak samo, jak absurdalnie zabawne wystąpienia przed kamerami i publicznością. Przynajmniej obecnie prawdopodobnie istnieje na świecie nie ma drugiego tak udanego autoprezentera.

Że skupienie się na jego osobie jest również jego wady pociąga za sobą, prezentuje się imponująco na Twitterze. Po przejęciu przez Muska miliarder podejmował jedną niepopularną decyzję za drugą: masowe zwolnienia powinny przynieść pieniądze. Aby zaoszczędzić jeszcze więcej, prawdopodobnie nie płaci się już czynszu za budynki biurowe.

Wypożycz e-samochód i odbierz premię środowiskową

Musk wcześniej niósł powrót wolności słowa na Twitterze jak tarczę, od której powinny odbijać się przeciwności do przejęcia. Kilka tygodni po tym, jak Musk przejął stery, krytyczne głosy najwyraźniej zostały zablokowane w porządku obrad (źródło: Handelsblatt).

Wszystko to nie pozostawia już śladu na jego byłym koniu-hobbyście: The Problemy z Twitterem sprawiają, że samochody elektryczne Tesli stają się coraz bardziej nieatrakcyjne Dla klientów. Według sondażu, 61 procent osób w Niemczech postrzega Teslę znacznie bardziej negatywnie w wyniku przejęcia Twittera. Dla prawie połowy (49 procent) gniew Muska na Twitterze sprawił, że zakup Tesli nie wchodzi w rachubę.

Mobilność – coś się dzieje: E-samochody, elektryczne rowery, e-hulajnogi, następca biletu za 9 euro w autobusach i pociągach – to wszystko porusza nas w dwojaki sposób. A co się stało w zakresie mobilności?

Jest mało prawdopodobne, aby Elon Musk bardzo się tym przejmował. On wolą świętować nowe funkcje, które jego samochody elektryczne otrzymują obecnie poprzez aktualizację oprogramowania: Obejmuje to integrację platformy gier Steam i Apple Music. Obie aplikacje mogą być używane w samochodzie elektrycznym z najnowszą aktualizacją. Póki co jednak nadal zależy to od tego, jakim modelem Tesli dysponują zainteresowani klienci. Tak czy inaczej, Tesla świętuje ducha innowacji.

To może być wysokie, jeśli chodzi o „gry samochodowe”. Jeśli chodzi o modele e-samochodów, od lat niewiele się dzieje. Tesla polega na jednym lub drugim liftingu, niedawno wprowadziła nową Tesla Semi – elektryczną ciężarówkę o sporym zasięgu – i chce ustanowić nowe standardy w szybkości ładowania.

Ale to Gama samochodów elektrycznych jest starożytna. Na całym świecie tylko rosyjska marka Łada oferuje swoje modele dłużej niż Tesla bez żadnych znaczących zmian. z Średni wiek modeli e-samochodów 7,8 lat Tesla kończy na przedostatnim miejscu. Teoretycznie może to być też nagroda za jakość e-samochodów i ich design – tego, co już jest doskonałe, nie trzeba poprawiać.

Ale właśnie dzięki jakości przetwarzania Tesla prawie nigdy nie wyrabia sobie nazwy. Prawdopodobnie istnieje zupełnie inny, prosty powód, dla którego producent e-samochodów nie musiał tak długo udzielać się w swojej ofercie e-samochodów: Tesla miała przyzwoitą przewagę. Wyraźna jest tu rola pioniera.

Nasze zabawne fakty na temat Tesli dowodzą: Elona Muska nie zawsze można traktować poważnie.

Ale tutaj są nie ma czasu na odpoczynek jeszcze. Reszta branży depcze po piętach amerykańskim pojazdom elektrycznym. Jeśli Tesla będzie nadal upierać się przy swojej wyższości, nie udowadniając jej na co dzień, może wkrótce wyglądać jak Toyota ze swoimi hybrydami. Kilkadziesiąt lat temu pionierami byli Japończycy – dziś wciąż gonią za boomem na e-samochody.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech