Telegram: Aktywuj i ustaw tryb oszczędzania energii

Telegram: Aktywuj i ustaw tryb oszczędzania energii

Jeśli często korzystasz z Telegrama, w końcu przekonasz się, że ma to duży wpływ na wydajność baterii. Animacje, automatycznie uruchamiane GIF-y i filmy wyczerpują baterię. Jeśli masz z tym problemy, możesz aktywować tryb oszczędzania energii, a także określić, kiedy ma się rozpocząć.

Wersja: 9.4.9

Języki Niemiecki

Platformy: Android

Telefony z mocnymi bateriami prawie nie mają problemu z Telegramem, ale jeśli korzystasz z aplikacji na starszym telefonie, z pewnością ucieszy Cię możliwość wydłużenia czasu pracy dzięki trybowi oszczędzania energii Telegrama. Wyjaśnimy, jak możesz go aktywować i dokonać indywidualnych ustawień.

Czy kiedykolwiek transmitowałeś na żywo w Telegramie? Oto jak to działa:

Transmisje na żywo w Telegramie: jak to działa

Aktywuj tryb oszczędzania energii w Telegramie

Tryb oszczędzania energii w Telegramie jest łatwy do aktywacji. Ma kilka automatycznych „poziomów oszczędzania” w oparciu o aktualny poziom naładowania baterii, wyłączając funkcje energochłonne, gdy zajdzie taka potrzeba.

Źródło obrazu: GIGA

W ten sposób aktywujesz tryb oszczędzania energii Telegram:

Uruchom Telegram na swoim telefonie. Otwórz menu i dotknij „Ustawienia”. Przewiń trochę w dół i dotknij „Tryb oszczędzania energii”. W następnym oknie zobaczysz ustawienie z „suwakiem” u góry, które jest ustawione na „10%”. Przesuń suwakiem, aby ustawić pojemność baterii, przy której tryb oszczędzania energii ma być aktywny. Jeśli przesuniesz go maksymalnie w prawo, do „100%”, tryb natychmiast się włączy i będzie zawsze włączony .

Indywidualne ustawienia oszczędzania energii w Telegramie

Dopóki nie włączysz trybu oszczędzania energii przy bieżącym poziomie naładowania baterii, nie zobaczysz żadnych zmian w poniższych przełącznikach. Wszystkie są ustawione na „niebieski”, co oznacza, że ​​wszystkie wymienione funkcje są wykonywane. Naklejki są animowane, filmy i GIF-y są odtwarzane automatycznie.

Oznacza to, że w Telegramie możesz indywidualnie ustawić poziom naładowania baterii, przy którym niektóre funkcje zostaną wyłączone.

Jeśli chcesz na przykład, aby naklejki i emotikony nie były już automatycznie animowane, gdy pojemność baterii wynosi 50 procent, wykonaj następujące czynności:

Uruchom telegram i otwórz ustawienia trybu oszczędzania energii. Przesuń suwak na „50%”. Teraz włącz przełącznik „Animowane naklejki i animowane emoji, aby zmienił kolor na szary.

To ustawienie zaczyna obowiązywać natychmiast, a gdy tylko poziom naładowania baterii telefonu spadnie do 50 procent, te animacje zostaną wyłączone. Oszczędza to energię elektryczną i zapewnia dłuższe korzystanie z Telegrama.

Możesz także użyć tej funkcji, aby trwale wyłączyć animacje lub samoczynnie uruchamiające się filmy niezależnie od poziomu naładowania baterii. Wystarczy przesunąć suwak na „100%”, a następnie ustawić, które animacje mają być zawsze wyłączone.

Jeśli w przyszłości otrzymasz film wideo, musisz go dotknąć, aby go odtworzyć.

GIGA poleca

Więcej ciekawych artykułów

Nie chcesz przegapić więcej wiadomości o technologii, grach i popkulturze? Brak aktualnych testów i przewodników? Następnie śledź nas na Facebooku lub Twitterze.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech