Szybkość Internetu: te kraje prowadzą w rankingu

Szybkość Internetu: te kraje prowadzą w rankingu

Chociaż Niemcy są krajem wysoko rozwiniętym, rozwój mobilnego Internetu w niektórych miejscach wygląda dość słabo. Pokazujemy, jak szybko mieszkańcy dziesięciu krajów dysponujących najszybszym mobilnym łączem internetowym mogą podróżować po Internecie.

Nie ma nic bardziej irytującego niż internet mobilny, który jest zdecydowanie za wolny. Chcesz obejrzeć kilka filmów na Instagramie lub film w serwisie Netflix w pociągu? Byłoby miło, gdyby sieć współpracowała. W niektórych regionach świata nie wydaje się to stanowić problemu. Chcesz wiedzieć, jakie jest dziesięć krajów z najszybszym mobilnym łączem internetowym? Zatem jesteś dokładnie tutaj.

Nowy standard komunikacji mobilnej 5G umożliwia szybsze korzystanie z Internetu niż jego poprzednik. O tym, czy warto dokonać zmiany, dowiecie się z filmu.

Najszybszy mobilny internet dostępny jest w…

Aby wybrać kraje z najszybszym mobilnym łączem internetowym, firma analityczna Ookla oceniła dane z Speedtest Global Index. Pokażemy Ci, które regiony znalazły się w pierwszej dziesiątce i z jaką szybkością:

Pociąg: Mały arabski kraj położony na półwyspie najwyraźniej odniósł ogromne korzyści z odbywających się tam mistrzostw świata w 2022 roku. Przy średniej prędkości 176,18 Mbit/s internauci mobilni byli tam w zeszłym roku prawie dwukrotnie szybsi niż rok wcześniej.Zjednoczone Emiraty Arabskie (ZEA): Były lider również był w stanie nieznacznie wzrosnąć rok do roku. Jednak Zjednoczone Emiraty Arabskie z prędkością 139,41 Mbit/s muszą tym razem zadowolić się drugim miejscem.Norwegia: Ten skandynawski kraj, znany z gór, lodowców i głębokich fiordów przybrzeżnych, był w stanie w ubiegłym roku połączyć swoich użytkowników smartfonów ze średnią szybkością 131,54 Mbit/s. To o około 15 Mbit/s więcej niż w 2021 roku.Korea Południowa: W 2022 r. na południowej stronie Półwyspu Koreańskiego pobieranie plików przez sieć komórkową było możliwe ze średnią szybkością 118,76 Mbit/s. Co najmniej 14 Mbit/s więcej niż rok wcześniej.Dania: Nasi skandynawscy sąsiedzi na północy również odnotowali znaczny wzrost rok do roku. O ile Duńczycy w zeszłym roku nie znaleźli się nawet w pierwszej dziesiątce, o tyle w 2022 roku z szybkością 113,44 Mbit/s nadal byli na 5. miejscu.Chiny: Jak na ironię, kraj o drugiej co do wielkości populacji na świecie i trzecim co do wielkości obszarze łączy swoich mieszkańców z siecią komórkową ze średnią prędkością 109,40 Mbit/s. Rok wcześniej było nieco mniej niż 100 Mbit/s.Holandia: Tym razem nasi sąsiedzi na północnym zachodzie muszą o włos przyznać się do porażki z Chińczykami. Przy 109,06 Mbit/s były prawie tak samo szybkie. Przy prędkości około 14 Mbit/s wzrosły one nieco bardziej rok do roku. Więc jesteś na szybkim pasie.Makau: Specjalna strefa administracyjna na południowym wybrzeżu Chin kontynentalnych, zajmująca powierzchnię zaledwie 118 km², osiągnęła w 2022 r. średnio 106,38 Mbit/s. To sprawia, że ​​Makau jest drugim nowicjuszem w pierwszej dziesiątce.Bułgaria: W państwie bałkańskim na północny zachód od Turcji około 6,9 miliona mieszkańców mogło surfować po Internecie na swoich smartfonach z szybkością 103,29 Mbit/s. Uzyskane przez Bułgarów 19 Mbit/s wystarczyło, aby rok do roku utrzymać się na dziewiątym miejscu.Brunei: Równie imponujące dziesiąte miejsce zajmuje małe azjatyckie państwo Brunei, które graniczy z Malezją na wyspie Borneo. W 2022 r. około 445 000 mieszkańców mogło cieszyć się mobilnym łączem internetowym o średniej przepustowości 102,06 Mbit/s.

Jak szybki jest internet mobilny w Niemczech?

Niestety Niemcy nie znalazły się w pierwszej dziesiątce roku 2022. Według Speedtest Global Index wystarczy średnia 58,13 Mbit/s obecnie tylko dla Plac 38. Aby znaleźć się w gronie dziesięciu najszybszych krajów, Niemcy musiałyby obecnie niemal dwukrotnie zwiększyć prędkość swoich sieci komórkowych.

GIGA poleca

Więcej ciekawych artykułów

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech