Stiftung Warentest: to najlepsze inteligentne termostaty grzejnikowe

Stiftung Warentest: to najlepsze inteligentne termostaty grzejnikowe

Dzięki termostatowi grzejnikowemu możesz łatwo zaoszczędzić na kosztach ogrzewania. Potwierdza to również Stiftung Warentest. (Źródło obrazu: GIGA)


Koszty ogrzewania w Niemczech rosną. Większość ludzi już otrzymała ten przerażający list i czasami musi żyć z dwukrotnie wyższymi kosztami ogrzewania. Inteligentne termostaty grzejnikowe pozwalają zaoszczędzić na kosztach ogrzewania. Stiftung Warentest poleca dwa urządzenia, które nie są zbyt drogie.

Stiftung Warentest zaleca inteligentne termostaty grzejnikowe

Najłatwiejszym sposobem na zaoszczędzenie na kosztach ogrzewania jest ogrzewanie mniej. Potwierdza to również Stiftung Warentest. Każdy stopień mniej powinien zależeć od struktury domu lub mieszkania Zaoszczędź od 5 do 8 procent na kosztach energii. Najlepiej jednak, jeśli grzejesz mądrze. A więc tylko wtedy, gdy tam jesteś i tylko w pomieszczeniach, w których się znajdujesz. Pomogą Ci w tym inteligentne termostaty grzejnikowe, którymi możesz łatwo sterować za pomocą smartfona. Szczególnie polecamy dwóch zwycięzców testu z Stiftung Warentest z oceną 2.1 (źródło: Stiftung Warentest):

AVM FRITZ! DECT 301: Inteligentny termostat grzejnikowy firmy AVM jest idealny dla każdego, kto już posiada Fritzbox. Wtedy nie potrzebujesz już centrum. Termostaty grzejnikowe są po prostu podłączane do Fritzbox i można nimi sterować za pomocą aplikacji AVM. To takie proste. Starsza generacja wciąż jest w sprzedaży (sprawdź na Amazon). Jest teraz nowa generacja, AVM FRITZ!DECT 302, która została nieco zoptymalizowana (patrz Amazon). Jedną z nowych funkcji, na przykład, jest wykrywanie otwartego okna, które obniża termostat podczas wietrzenia pomieszczenia.
Homematic IP kompaktowy: Kompaktowy termostat grzejnikowy Homematic IP ogranicza się do niezbędnych elementów, co czyni go znacznie tańszym (patrz Amazon). Dostajesz wszystkie ważne funkcje, ale musisz na przykład obejść się bez wyświetlacza. Sterowanie odbywa się zatem tylko z telefonu komórkowego. Jeśli nie masz jeszcze panelu sterowania, nadal musisz go kupić (spójrz na Amazon). Dopasowane kontakty okienne optymalizują oszczędności (zobacz na Amazon).

AVM FRITZ!DECT 301 (inteligentny regulator grzejnikowy do sieci domowej, aby zaoszczędzić na kosztach ogrzewania, dla każdego

AVM FRITZ!DECT 301 (inteligentny regulator grzejnikowy do sieci domowej, aby zaoszczędzić na kosztach ogrzewania, dla każdego

Cena może być teraz wyższa. Cena na dzień 11.05.2022 06:26

Termostat grzejnikowy Homematic IP Smart Home - kompaktowy, cyfrowy termostat ogrzewanie, ogrzewanie termo

Termostat grzejnikowy Homematic IP Smart Home – kompaktowy, cyfrowy termostat ogrzewanie, ogrzewanie termo

Cena może być teraz wyższa. Cena od 05.11.2022 06:40

Dzięki temu zestawowi startowemu od Homematic IP masz trochę więcej możliwości z wyświetlaczem (zobacz na Amazon). Tutaj otrzymujesz stację i dwa termostaty na samym początku i możesz je indywidualnie rozbudowywać. Możesz także zmienić temperaturę bezpośrednio na urządzeniu i zobaczyć ją na wyświetlaczu. Dostępne są również funkcje smartfona. A więc to, co najlepsze z obu światów, a także bardzo atrakcyjne cenowo.

Homematic IP Smart Home Access Point + 2x termostat grzejnikowy, sterowanie ogrzewaniem za pomocą aplikacji, Alexa

Homematic IP Smart Home Access Point + 2x termostat grzejnikowy, sterowanie ogrzewaniem za pomocą aplikacji, Alexa

Cena może być teraz wyższa. Cena na dzień 11.05.2022 06:42

Możesz zaoszczędzić na kosztach energii elektrycznej dzięki elektrowni balkonowej:

Dobre doświadczenia z inteligentnymi termostatami grzejnikowymi od lat

Osobiście od wielu lat korzystam z inteligentnych termostatów grzejnikowych (patrz zdjęcie powyżej) i zaoszczędziłem setki euro. Zwłaszcza jeśli masz w miarę regularny dzień pracy, możesz optymalnie dostosować ogrzewanie, aby ogrzewało pomieszczenia, w których będziesz w tym czasie przebywać. Według Stiftung Warentest termostaty grzejnikowe zwracają się w ciągu 5 do 6 lat. Dla mnie było znacznie szybciej. Po dwóch latach już zapłaciłem koszty. Ze względu na rosnące koszty gazu sprawy powinny przebiegać stosunkowo szybko.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech