Sprytne i tanie skrytki na pieniądze: nikt nie znajdzie Twojej gotówki

Sprytne i tanie skrytki na pieniądze: nikt nie znajdzie Twojej gotówki

Naprawdę nie możemy rozstać się z gotówką. Nawet jeśli coraz częściej płacimy kartą, to tylko gotówka jest prawdziwa – przynajmniej tak mówią ludzie. Ale co zrobić z gotówką, którą chcesz przechowywać we własnych czterech ścianach? Umieszczenie go pod materacem nie jest chyba najlepszym pomysłem. Istnieje kilka sprytnych ukrywaczy pieniędzy, które na to nie wyglądają.

Ukrywanie pieniędzy na gotówkę

Twoje pieniądze są najbezpieczniejsze w banku – każdy powinien być tego świadomy. Ale chcesz też mieć w domu trochę gotówki. Nie wszędzie możesz płacić kartą i nie znajdziesz bankomatów na każdym rogu. Złodzieje są szczęśliwi, jeśli otrzymają gotówkę bezpośrednio w przypadku włamania. Dlatego dobrze jest ukryć swoje pieniądze.

Należy pamiętać o jednej rzeczy: złodzieje są dobrze poinformowani i znają najpopularniejsze kryjówki. Obejmuje to na przykład gotówkę w materacu lub w doniczce. Nawet puszka po kawie nie jest już dobrym pomysłem. Ale firmy zawsze wymyślają nowe kryjówki. Więc przyjrzeliśmy się Amazonowi, aby zobaczyć, jakie fajne kryjówki są tam dla twojej gotówki.

sejf w gniazdku

Gotówkę możesz schować dyskretnie w sejfie w gniazdku. (Źródło obrazu: Sklep spawalniczy)

Jeśli masz płytę gipsowo-kartonową z wystarczającą ilością miejsca za nią lub mimo to przebudowujesz, to a sejf w gniazdku ciekawy wybór (sprawdź na Amazon). Mało który złodziej powinien sprawdzać każde gniazdko, czy nie ma za nim kryjówki. Chodzi o to, by nie zostać zauważonym. Możesz nawet podłączyć przewód zasilający, aby stworzyć idealną iluzję. Ale jeśli kryjówka zostanie odkryta, włamanie nie powinno stanowić problemu.

Sprawdź sejf w gniazdku na Amazon

Sejf na kluczyk samochodowy

W sejfie na kluczyki nie ma dużo miejsca. (Źródło obrazu: STASH*)

Zgoda, w jednym Pilot radiowy do samochodu Nie ma zbyt wiele miejsca na gotówkę, ale możesz bezpiecznie przechowywać kilka rachunków. Jeśli złodziej nie chce ukraść samochodu, kluczyk powinien pozostać tam, gdzie jest. Ale byłoby to również dobre zabezpieczenie samochodu przed kradzieżą, jeśli odłożysz niewłaściwy kluczyk.

Sprawdź sejf na kluczyki samochodowe na Amazon

zegar ścienny

Zegar ścienny St. Leonhard z tajną przegródką (Źródło zdjęcia: St. Leonhard)

W każdym gospodarstwie domowym jest jeden zegar ścienny. Dlaczego nie umieścić w nim małej sekretnej kryjówki? Taki zegar ścienny można kupić bezpośrednio (patrz Amazon). Szczerze mówiąc, nie jestem pewien, czy to naprawdę dobra kryjówka. Może jako odwrócenie uwagi z mniejszą sumą, aby odwrócić uwagę od faktycznej kryjówki.

Zobacz zegar ścienny z kryjówką na Amazon

Półka z tajnym schowkiem

Półkę z tajnym schowkiem można otworzyć tylko za pomocą magnesu (Źródło zdjęcia: Starszy spawacz)

To też wygląda bardzo niepozornie Półka z tajnym schowkiem wyłączony (spójrz na Amazon). Zasadniczo wygląda jak półka, na której można umieścić dekoracje. Przedni uchwyt zwykle nie jest włączony. Półka również pozostaje zamknięta. Półkę można otworzyć i uzyskać dostęp do zawartości, jeśli trzymasz uchwyt magnetyczny we właściwym miejscu. Sprytna kryjówka, której mało kto by się spodziewał, zwłaszcza jeśli po całym mieszkaniu masz kilka takich półek.

Spójrz na regułę z tajną przegródką na Amazon

ukrywanie się w puszce

Puszka ravioli to również niepozorna kryjówka. (Źródło obrazu: Plastikowe Fantastyczne)

Prawie każdy ma w domu puszki gotowych potraw, takich jak ravioli lub napoje, takie jak Cola czy Pepsi. Możesz też schować w nim swoje pieniądze i położyć je dyskretnie obok innych puszek. Występuje w różnych wzorach. Poniżej trzy przykłady:

Ale zdecydowanie powinieneś upewnić się, że waga jest podobna i nic nie grzechota podczas sprawdzania puszki. Jeśli złodziej sprawdzi puszki, w przeciwnym razie mógłby szybko znaleźć się w twojej kryjówce. Oprócz tego taką puszkę można by również idealnie przechowywać w spiżarni lub w piwnicy. Trzeba tylko mieć nadzieję, że włamanie nie wydarzy się w piwnicy.

Świeca z kryjówką

Świeca, którą można zapalić, jest również dobrym miejscem do ukrycia pieniędzy. (Źródło obrazu: KH Security)

Świece to popularne elementy dekoracyjne. Ponieważ nie powinno to zauważyć złodzieja, który… kryjówka w jednej ze świec można zlokalizować. W rzeczywistości takie rozwiązanie naprawdę istnieje (sprawdź na Amazon). Świeca jest prawdziwa i można ją nawet zapalić.

Sprawdź kryjówkę świec na Amazon

Jak zaoszczędzić pieniądze podczas zakupów:

Jakie jest najbezpieczniejsze rozwiązanie dla Twojej gotówki?

Najbezpieczniejszym miejscem jest i pozostaje bank. Jeśli nie chcesz pieniędzy na swoim koncie, możesz skorzystać z sejfu. Jeśli nadal chcesz trzymać gotówkę w domu lub mieszkaniu, eksperci zawsze polecają profesjonalnie zainstalowany sejf, którego nie można po prostu zabrać ze sobą (źródło: T-Online). Tych kryjówek, które tutaj sugerujemy, nigdy nie należy używać za tysiące dolarów. Mówimy o małych kwotach do 1000 euro lub mniej.

Jeśli chcesz przechować dużo pieniędzy, zawsze powinieneś zasięgnąć fachowej porady. Powinieneś także zainwestować w zabezpieczenie swojej nieruchomości przed włamaniem. Istnieje wiele opcji z lepszymi zamkami i wspornikami w drzwiach, ale także ryglami w oknach. Tutaj również potrzebna jest profesjonalna porada, aby się chronić.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech