Sony walczy o tron ​​słuchawek z AirPods Pro

Sony walczy o tron ​​słuchawek z AirPods Pro

Firma Sony oficjalnie zaprezentowała następcę topowego modelu słuchawek dousznych Sony WF-1000XM4. Nowe WF-1000XM5 technicznie oferują to, co najlepsze z najlepszych – mają wszystko, czego potrzeba, aby pokonać bestsellery, takie jak AirPods Pro firmy Apple, w najważniejszych kategoriach.

Prezentacja Sony WF-1000XM5: Lepsza redukcja szumów dzięki bardziej kompaktowej konstrukcji

Czasami życzenia się spełniają. Jeśli można było coś zarzucić znakomitemu Sony WF-1000XM4 z 2021 roku, to była to masywna obudowa. W przeciwnym razie model słusznie od samego początku był na szczycie gry: jakość dźwięku i skuteczny ANC pokazały innym producentom, gdzie jest młotek. Po dwóch latach, Japończycy są teraz kontynuacją i wprowadzają WF-1000XM5 wszechstronnie ulepszone prawdziwe słuchawki bezprzewodowe na rynku – znacznie zbudowany bardziej zwarty i technicznie potężniejszy pod każdym względem. Model WF-1000XM5 jest „25 procent mniejszy i około 20 procent lżejszy niż poprzedni model (WF-1000XM4)”.

WF-1000XM5 są dostępne w kolorze srebrnym (tutaj) i czarnym (źródło: Sony) Sony WF-1000XM5 już od 319,00 € w MediaMarkt

Teraz cena może być wyższa. Cena na dzień 31.07.2023 06:52

Trzy mikrofony są teraz odpowiedzialne za przechwytywanie dźwięków otoczenia w każdej słuchawce. Według Sony odbywa się to w połączeniu z samodzielnie opracowane procesory V2 i QN2e za „eliminację szumów w niespotykanej jakości”. W przypadku wielu dostawców prawdziwych słuchawek bezprzewodowych należy podchodzić do takich stwierdzeń nieco sceptycznie. Sony jest jednak jedną z nielicznych firm, gdzie takie sformułowanie można potraktować poważnie. Nie byłby to pierwszy raz, gdy model z serii WF-1000X podniósł poprzeczkę w zakresie aktywnej redukcji szumów (ANC). Z nowych mikrofonów też powinno jakość połączeń (Rozmowy telefoniczne, spotkania), aby Twój głos był dobrze rozumiany przez osobę, z którą rozmawiasz, nawet w hałaśliwym otoczeniu.

Samodzielnie opracowane sterowniki i układy scalone: ​​model WF-1000XM5 ma wyjątkową technologię zainstalowaną w kluczowych punktach (źródło obrazu: Sony)

także jakość dźwięku podczas słuchania muzyki powinien znowu wzrosnąć. Opracowane przez Sony przetworniki o nazwie „Dynamic Driver X” (8,4 mm) zapewniają „bardziej ekspresyjną, szczegółową reprodukcję głosów”. Nie chodzi o to, że poprzednik popełnił tu grubiański błąd – wręcz przeciwnie. Jednak i tak dobrze wiedzieć, że producent nie spoczął tutaj na laurach. Szczegółowe opisy fenomenalnej jakości dźwięku poprzedniego modelu WF-100XM4 można znaleźć w naszym raporcie z testów.

Obudowa WF-1000XM5 może być ładowana bezprzewodowo (źródło obrazu: Sony)

Jedną ze specjalnych funkcji jest obsługiwany kodek audio LDAC dla bezprzewodowego dźwięku o wysokiej rozdzielczości. Ponadto może Reality Audio 360° ze śledzeniem głowy być odtwarzane – pod warunkiem, że źródło udostępnia odpowiedni materiał, np. płatny serwis streamingowy Amazon Music Unlimited. Z „Połączeniem wielopunktowym” (Wielopunktowy Bluetooth) słuchawki mogą pozostać sparowane z dwoma urządzeniami Bluetooth w tym samym czasie, co zapewnia szybkie i łatwe przełączanie między odtwarzaczami. Telefony z Androidem mogą Szybka para Google Nawiąż połączenie Bluetooth jednym dotknięciem palca.

WF-1000XM5 są bardziej kompaktowe niż poprzedni model i powinny być wygodne do przenoszenia (źródło zdjęcia: Sony)

Sony używa elementów sterujących Gesty dotykowe i ruchy głowy (np. odbieraj połączenia, kiwając głową). Codzienne użytkowanie będzie musiało pokazać, czy tego typu działanie jest rzeczywiście lepsze od bardzo niezawodnych czułych na nacisk pól, z których korzystają Apple AirPods. Amazon Alexa i Asystent Google można uruchomić za pomocą polecenia głosowego.

Cena i dostępność Sony WF-1000XM5

Model WF-1000XM5 można zamówić już teraz i zacząć od kosztów 319 Euro (cena sugerowana cena detaliczna) w firmie Sony.

Sony WF-1000XM5

Sony WF-1000XM5

Teraz cena może być wyższa. Cena na dzień 31.07.2023 06:52

To dużo pieniędzy, a nawet droższe niż Apple AirPods Pro (2. generacji, sugerowana cena detaliczna 299 euro, obecnie około 260 euro w Amazon). Istnieją również tanie alternatywy od samego Sony: jeśli możesz żyć z nieporęcznymi obudowami, powinieneś spojrzeć na poprzedni model Sony WF-1000XM4 (w Amazon), który można znaleźć w sklepach za mniej niż 200 euro. Jeśli nie oczekujesz najlepszego możliwego dźwięku, możesz zadowolić się średniotonowym modelem Sony Linkbuds S (patrz Amazon).

Sony WF-1000XM5: Dane techniczne

Czas odtwarzania do 8 godzin na jednym ładowaniu (włączona funkcja ANC). Łącznie 24 godziny z walizką. Obsługiwane bezprzewodowe ładowanie za pomocą technologii Qi. 3-minutowe szybkie ładowanie do 60 minut odtwarzania przy ładowaniu przez USB-C Bluetooth 5.3Multipoint Bluetooth i Google Fast Pair (z urządzeniami z Androidem)Obsługa Amazon Alexa i Google AssistantObsługa SBC, AAC, LDAC i LC3 (Bluetooth LE Audio)Sony 360 Reality Audio z funkcją śledzenia głowyObsługa bezprzewodowej ładowarki Qi (sprzedawana oddzielnie)Waga każdej końcówki: 5,9 g (łącznie z końcówkami dousznymi w rozmiarze M)Wkładki douszne są dostępne w czterech rozmiarach, w tym bardzo małe („SS”) IPX4 klasa odporności na zachlapanie

Sony WF-1000XM5 w testach

Pierwsze testy WF-1000XM5 są konsekwentnie pozytywne (źródło zdjęcia: Sony)

Ledwie wprowadzone, jest już garstka Raporty z testów z pierwszymi doświadczeniami znaleźć WF-1000XM5. Magazyn Whathifi przyznaje mu najwyższą ocenę (5 gwiazdek): „Jeśli szukasz najczystszej i najbardziej szczegółowej reprodukcji dźwięku, jaka jest obecnie dostępna na rynku, to WF-1000XM5 jest właściwym wyborem, i to z dużym marginesem” To jest wniosek.

Harley Maranan firmy Soundguys daje mu 4,5 gwiazdki i notuje lepszą redukcję szumów niż Apple AirPods Pro (2. generacji), jeśli chodzi o średnie i wysokie zakresy częstotliwości (np. głosy). Pochwalono także dobre tłumienie szumu wiatru. Wysoka cena jest krytykowana ze względu na silną konkurencję.

Nie chcesz przegapić więcej wiadomości o technologii, grach i popkulturze? Brak aktualnych testów i przewodników? Następnie śledź nas na Facebooku lub Twitterze.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech