Sonos w końcu przedstawia mały subwoofer, na który wszyscy czekali

Sonos w końcu przedstawia mały subwoofer, na który wszyscy czekali

Sonos nie spieszył się, ale teraz nadszedł czas: Sub Mini to mały subwoofer WiFi dla One, Beam i Ray. Przedstawiamy głośnik i jego dane techniczne.

Aktualizacja z 28.09.2022: Sonos Sub Mini jest teraz nie tylko wymieniany bezpośrednio przez producenta, ale także przez wielu sprzedawców i można go zamówić. Na przykład w Tink za 499 euro (data dostawy 6 października 2022 r.) lub w Galaxus.

Oryginalny artykuł:

Sonos Sub Mini: kompaktowy subwoofer do małych pomieszczeń

Z Sub Mini zapewnia dokładnie to, co obiecuje nazwa: cylindryczny głośnik basowy jest niezwykle kompaktowy. Tylko z 23 cm średnicy i 30,5 cm wysokości Sonos Sub Mini jest znacznie mniejszy niż Sonos Sub (spójrz na MediaMarkt), a przy 6,35 kg jest również znacznie lżejszy. Sub Mini został zaprojektowany, aby pomóc mniejszym głośnikom Sonos, takim jak One (SL), głośniki półkowe Ikea Symfonisk lub soundbary Ray and Beam przy niskich częstotliwościach.

Sub Mini: Kompaktowy subwoofer współpracujący z głośnikami One, Ray i Beam – na zdjęciu w zestawie kina domowego (Źródło zdjęcia: Sonos)

Sub Mini, który składa się z zamkniętej obudowy (bez portu bass reflex), współpracuje z dwoma skierowanymi do wewnątrz głośnikami niskotonowymi z redukcją siły. Kalifornijski specjalista od audio obiecuje „dynamiczną reprodukcję niskich częstotliwości bez grzechotania i grzechotania”. Jak to często bywa, w grę wchodzi również cyfrowe przetwarzanie sygnału: sygnał muzyczny jest analizowany na krótko przed odtworzeniem i Odpowiednio zoptymalizowana wydajność głośnika. Ponadto zapewniona jest również sprawdzona optymalizacja pomieszczenia („Sonos Trueplay”), w przypadku której pomieszczenie jest mierzone za pomocą obsługiwanego urządzenia iOS (np. iPhone’a), podczas gdy sygnały testowe są odtwarzane. W ten sposób nawet „trudne” akustycznie pomieszczenia z niepożądanymi odbiciami powinny być utrzymane w ryzach.

Nowy Sub Mini (powyżej) i mały soundbar do telewizora Ray (źródło zdjęcia: Sonos)

Jak zwykle w przypadku Sonos, integracja odbywa się za pośrednictwem aplikacji, jest to subwoofer, który łączy się bezprzewodowo z istniejącą konfiguracją. Może to mieć miejsce w sensie odtwarzania muzyki (np. dwa One i jeden Sub Mini), a także w scenariuszu kina domowego. Jedynym zastrzeżeniem jest to, że tylko jeden Sub Mini na pokój jest zapewniony. Dwa większe subwoofery (bez „mini”) można również zintegrować w szczególnie dużym kinie domowym.

Stefan BubeckStefan Bubeck, redaktor GIGA, ekspert w dziedzinie elektroniki użytkowej, zwłaszcza audio.

Sub Mini wypełnia lukę w składzie

Od lat jest to uzasadniony punkt krytyczny: jeśli chciałeś dodać subwoofer do swojej konfiguracji wielopokojowej Sonos, musiałeś użyć jedynego dostępnego modelu, Sonos Sub. Jednak niewielu klientów uważa, że ​​głośnik basowy WiFi jest zbyt duży i zbyt drogi: dlaczego miałbyś umieścić głośnik za 800 euro w małej sypialni, która w rzeczywistości jest przeznaczona do znacznie większych pomieszczeń? Potrzebne było coś bardziej kompaktowego i tańszego. Więc teraz wreszcie zbawienie – choć cena wywoławcza prawie 500 euro za Sonos Sub Mini wydaje mi się nieco wysoka. Czy stosunkowo niewielka objętość obudowy wystarczy, aby zapewnić bogaty bas? Musi to wykazać szczegółowy test praktyczny. Wkrótce wypróbuję Sub Mini w połączeniu z Sonos One i Sonos Ray.

Cena, dostępność i dane techniczne

Sub Mini pochodzi z 6. Październik 2022 dostępne na całym świecie. Cena w Niemczech to 499 euro (RRP). Zamówienia w przedsprzedaży można teraz składać bezpośrednio u producenta.

WymiaryWysokość 305 mm, średnica 230 mmWaga 6,35 kgWyposażenie2 sterowniki, każdy z 6 calamiAdaptacjaPoziom subwoofera można ustawić w aplikacji Sonos, możliwa jest również optymalizacja za pomocą TrueplayKoloryCzarny lub biały

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech