Słuchawki z redukcją szumów: 4 godne uwagi modele nauszne i douszne

Słuchawki z redukcją szumów: 4 godne uwagi modele nauszne i douszne

Słuchawki z aktywną redukcją szumów (ANC) zapewniają przyjemny odpoczynek w podróży i w biurze, aktywnie blokując hałas otoczenia. Przy zakupie decydują różnice w cenie, wyposażeniu, dźwięku i komforcie noszenia – przedstawiamy najlepsze bezprzewodowe modele ANC 2022 od Sony, Anker Soundcore i JBL.

Słuchawki z redukcją szumów 2022: Wszyscy zwycięzcy testów i rekomendacje na pierwszy rzut oka

Słuchawki nauszne GIGA Tip z ANC Słuchawki douszne GIGA Tip z ANC Cena Słuchawki douszne z ANC Cena Słuchawki nauszne z ANC Model Sony WH-1000XM4 Sony WF-1000XM4 Soundcore Liberty Air 2 Pro JBL Live 660 NC Cena (przybliżona) 300 euro 230 euro 100 euro 150 euro Zalety Dźwięk i ANC Top Dźwięk i ANC Top Atrakcyjna cena Długa żywotność baterii Wady Różnorodność funkcji może być przytłaczająca Komfort noszenia może być wyższy Obsługa zbyt wrażliwa Nieoptymalna komfort noszenia Oferta Otto Amazon Amazon MediaMarkt porównanie cen idealo idealo idealo idealo

Słuchawki nauszne GIGA tip z ANC: Sony WH-1000XM4

Sony WH-1000XM4

Cena może być teraz wyższa. Cena z dnia 18.03.2022 02:47

Zalety:

Doskonały dźwięk Redukcja szumów na poziomie odniesienia, w razie potrzeby dostosowuje się do otoczenia Dobra jakość dźwięku nawet podczas wykonywania połączeń (funkcja zestawu słuchawkowego) Wielopunktowy Bluetooth do szybkiej zmiany odtwarzacza

Niekorzyść:

Różnorodność funkcji może być przytłaczająca Wszechstronne użytkowanie wymaga zainstalowania odpowiedniej aplikacji na smartfona (Sony Headphones Connect)

Redukcja szumów Sony WH-1000XM4 jest fenomenalna: skutecznie wyciszane są nie tylko odgłosy silnika i samolotów – nawet stukanie w klawiaturę i dzwoniący koledzy są akustycznie zepchnięci w tło. Do tego dochodzi nieskazitelna jakość dźwięku z potężnym wyższym basem i imponującą przestrzennością.

Sony WH-1000XM4 (na zdjęciu: GIGA)

Bezpośredni poprzednik Sony WH-1000XM3 (2018) był niemal idealny. Dzięki nowemu WH-1000XM4 Japończycy zoptymalizowali kluczowe szczegóły i zachowali sprawdzoną konstrukcję. Multipoint Bluetooth jest wreszcie częścią wyposażenia: jedna z funkcji, o którą prosili fani i która umożliwia przełączanie w locie między dwoma podłączonymi jednocześnie urządzeniami. Od miesięcy używam Sony prawie codziennie i jestem pod wrażeniem. Więcej na ten temat w szczegółowym teście na GIGA:

Słuchawki douszne GIGA tip z ANC: Sony WF-1000XM4

Sony WF-1000XM4 z redukcją szumów — Kopfhörer

Słuchawki Sony WF-1000XM4 z redukcją szumów

Cena może być teraz wyższa. Cena z dnia 18.03.2022 01:41

Zalety:

Doskonały dźwięk Bardzo dobra redukcja szumów (ANC) Przydatna aplikacja Multipoint Bluetooth do szybkiej zmiany odtwarzacza

Niekorzyść:

Komfort noszenia jest tylko przeciętny ze względu na dość obszerną konstrukcję. Nie byłem pod wrażeniem czułych przycisków dotykowych. Ale ten dźwięk! ten Sony WF-1000XM4 to słuchawki, które zapewniają przyjemność słuchania muzyki na najwyższym poziomie – bez względu na to, gdzie jesteś. Reprodukcja jest naturalna, neutralna i szczegółowa. Bęben basowy techno wciska się mocno, solo skrzypiec delikatnie dotyka duszy, chór wypełnia ogromną scenę – nauszniki Sony poradzą sobie z każdym gatunkiem muzycznym. Ponadto istnieje doskonała aktywna redukcja szumów w połączeniu z wysokim poziomem pasywnego ekranowania dzięki złączkom z pianki zapamiętującej kształt.

Szczegółowe informacje i moje osobiste doświadczenia znajdziesz w Test GIGA (Ocena ogólna: 8,3 / 10)

Porada cenowa słuchawki douszne z ANC: Soundcore Liberty Air 2 Pro

Anker Soundcore Liberty Air 2 Pro

Anker Soundcore Liberty Air 2 Pro

Cena może być teraz wyższa. Cena z dnia 18.03.2022 2:46 rano

Zalety:

Dobry stosunek jakości do ceny Strojenie dźwięku dobrze komponuje się z popem i hip-hopem Aplikacja mobilna z wieloma interesującymi funkcjami

Niekorzyść:

Obsługa dotykowa nie jest przekonująca Lekki szum w tle, gdy nie jest odtwarzana muzyka

W tym czasie był pewien dr. Dre w studio ze Scottem Storchem, aby wyprodukować hit „X” dla rapera Xzibita. Ponad 20 lat później pompuję tor nad Soundcore Liberty Air 2 Pro firmy Anker z alarmującą głośnością w moich kanałach słuchowych. Basowe uderzenia, werble, Xzibit wypluwa tekst prosto na bębenki – każdy, kto lubi energetyczne dostrajanie dźwięku, pokocha te prawdziwe bezprzewodowe słuchawki. Mniej nadają się do słuchania zrelaksowanej muzyki klasycznej, ponieważ tony wysokie są zbyt szorstkie, a niskie zbyt dominujące.

Anker Soundcore Liberty Air 2 Pro – wygląda w porządku, prawda? (Zdjęcie: GIGA)

Jakość wykonania jest przyzwoita, etui można elegancko otwierać za pomocą przesuwanej pokrywy i dobrze mieści się w kieszeni spodni dzięki płaskiej konstrukcji. Dwie słuchawki nie naciskają, ale mogą być nieco ciaśniejsze – ale to może się różnić w zależności od użytkownika. Redukcja szumów jest w najlepszym razie przeciętna i nie nadąża za moim Apple AirPods Pro – ale efekt jest i przynajmniej słyszalnie tłumi niskie częstotliwości z otoczenia. Szkoda: szum wiatru może być irytujący na zewnątrz, co przypomina mi Sony WF-1000XM3, który również się z nim boryka.

Rdzeń dźwiękowyRdzeń dźwiękowy

Deweloper: Kotwica

Powiązana z nią aplikacja na telefon komórkowy jest niezwykle bogata w funkcje: sprawdza dopasowanie (Test wkładek dousznych), mierzy zdolność słyszenia (HearID i Equalizer) oraz umożliwia indywidualną konfigurację operacji. Ta ostatnia działa na dotyk i tym samym (naturalnie) prowadzi do okazjonalnych błędnych wpisów – zawsze wolę haptyczne sprzężenie zwrotne, czyli prawdziwe przyciski sprzętowe. Jeśli spojrzysz na cenę Soundcore Liberty Air 2 Pro (obecnie poniżej 100 euro w Amazon), wniosek jest tylko jeden: Anker po raz kolejny udowadnia, że ​​nie trzeba wydawać fortuny, aby zdobyć świetny gadżet. Może nie idealny, ale wciąż wart każdego grosza.

Cena słuchawki nauszne z ANC: JBL Live 660 NC

JBL Live 660 NC

JBL Live 660 NC

Cena może być teraz wyższa. Cena z dnia 18.03.2022 03:07

Zalety:

Bardzo dobra żywotność baterii Stosunkowo tanie

Niekorzyść:

Dźwięk jest dobry, ale nie świetny, komfort noszenia nie jest optymalny

Tylko 179 euro (RRP) dzwoni do JBL za JBL Live 660 NC w górę – to stosunkowo mało. Prawdziwą sensacją jest jednak to, że ten model słuchawek był w stanie osiągnąć ogólną ocenę 1,9 („dobry”) w porównaniu z Stiftung Warentest (11.2021) i tym samym podzielił pierwsze miejsce z AirPods Max firmy Apple (około 500 euro na Sklep z urządzeniami AGD).

Live 660NCBezprzewodowe słuchawki nauszne z redukcją szumów (źródło obrazu: JBL)

Jedną z wyraźnych zalet JBL Live 660 NC jest żywotność baterii: Stiftung Warentest był w stanie osiągnąć prawie 42 godziny na jednym ładowaniu akumulatora – wielu konkurentów dostaje tylko połowę tego. Dźwięk (klasa 2.0) i aktywna redukcja hałasu (klasa 2.3) zostały ocenione jako „dobre”. W Amazonie wystarcza to obecnie na średnią ocenę klientów wynoszącą 4,2 na 5 gwiazdek dla JBL Live 660 NC. Alex Bracetti z Tom’s Guide chwali „mocny bas” i „solidne średnie”, ale uważa, że ​​komfort noszenia wynika z wysokiego nacisku, który wymaga poprawy.

Słuchawki z redukcją szumów: Jak wybrano zalecenia

Sam wypróbowałem prawie wszystkie omawiane tu modele. Możesz znaleźć szczegółowe raporty z testów dla niektórych produktów firmy GIGA, które są powiązane z odpowiednim modelem. Próbki testowe zostały nam udostępnione przez producentów. Prezentowane są tu również aktualne i popularne modele słuchawek, które otrzymały szczególne uznanie prasy i klientów i dlatego są polecane do zakupu. Wykorzystane źródła: Stiftung Warentest wydanie 11/2021, Tom’s Guide 5/2021

Aktywna redukcja szumów: co należy wziąć pod uwagę przy zakupie słuchawek

„Aktywna” redukcja szumów to coś więcej niż tylko wyjątkowo dobrze uszczelnione słuchawki. W modelach ANC rzeczywiście zainstalowana jest elektronika, która wykryto hałas otoczenia oraz wygaszone w czasie rzeczywistym. Wymagana do tego technologia zużywa dodatkową energię elektryczną, co jest również zauważalne w praktycznie wszystkich modelach.

W praktyce około 20 godzin pracy na baterii przy włączonym ANC to standard dla modeli nausznych, podczas gdy konwencjonalne słuchawki Bluetooth mogą czasami osiągnąć 30 godzin lub więcej. Ostatecznie jednak czas pracy jest całkowicie wystarczający do codziennego użytku, przynajmniej w przypadku modeli nausznych i nausznych. Tylko modele całkowicie bezprzewodowe (prawdziwe bezprzewodowe wkładki douszne z ANC) obecnie ledwo wytrzymują cały dzień, są ograniczone do około 5 godzin.

Redukcja szumów daje niektórym użytkownikom poczucie „uczucie presji” na uszach, czasem jest też cichy poziom hałasu wyczuwalny. To postrzeganie różni się w zależności od osoby, podobnie jak to, jak bardzo przeszkadza użytkownikowi w życiu codziennym. Każdy, kto jest tutaj wrażliwy, powinien zdecydowanie wypróbować słuchawki ANC w sklepach przed zakupem. Nawiasem mówiąc, nie musisz martwić się o zdrowie dzięki redukcji hałasu, ponieważ dr inż. Hannes Seidler (Uniwersytet Techniczny w Dreźnie) potwierdził. Wręcz przeciwnie, izolacja akustyczna oznacza, że ​​nie podkręcasz go tak bardzo, co chroni Twój słuch.

Szukasz konkretnych rodzajów słuchawek? W GIGA znajdziesz również następujące porady dotyczące zakupu:

Jak działa redukcja szumów w słuchawkach?

W zasadzie wszystkie słuchawki ANC działają na dwa sposoby: po pierwsze, z wysoką izolacja pasywna (Izolacja zapewniana przez obudowę i nauszniki), która redukuje w szczególności wysokie częstotliwości (np. śpiew ptaków) – tak jak zwykła ochrona słuchu. Druga wola przeciwhałasowy używany: Oznacza to, że słuchawki z mikrofonami zewnętrznymi analizują hałas otoczenia i generują odwrócony sygnał dźwiękowy. Sygnał ten eliminuje następnie hałas otoczenia w uchu osoby noszącej, dzięki czemu odbierana jest tutaj sztucznie generowana cisza.

Aktywna redukcja szumów (ANC): Szum otoczenia (czerwony) jest neutralizowany przez sygnał o przeciwnej polaryzacji (zielony). (Grafika: GIGA)

Możesz to sobie wyobrazić, gdy fale w misce z wodą zderzają się i wycierają się nawzajem.

Ile hałasu mogą faktycznie zablokować słuchawki ANC?

Skuteczność redukcji szumów zależy od producenta. Ogólna zasada brzmi: ci, którzy wydają więcej na słuchawki, również uzyskują lepsze wyniki. To nie znaczy, że tanie modele ANC nie działają – wykonują swoją pracę, ale nie zawsze tak dobrze. Możesz sam przekonać się, jak brzmi izolacja akustyczna. Załóż (normalne) słuchawki i obejrzyj to Wideo jakiś:

Na koniec musisz mieć świadomość: absolutna cisza jak w pokoju bezechowym – żadne słuchawki z redukcją szumów tego nie zrobią, bez względu na to, jak drogie są. Tylko jeden jest obecnie technicznie wykonalny zauważalna redukcja hałasu otoczenia, dzięki czemu wraz z jednocześnie odtwarzaną muzyką powstaje poczucie odcięcia od hałaśliwego otoczenia. Zwłaszcza niskie częstotliwości, takie jak buczenie w samolocie, są zredukowane i sprawiają, że słuchawki z redukcją szumów są idealnymi towarzyszami podróży, bez których szybko nie chcesz się obyć.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech