Sennheiser SoundProtex w teście: ochrona słuchu klasy premium na koncerty i do klubów

Sennheiser SoundProtex w teście: ochrona słuchu klasy premium na koncerty i do klubów

Koncerty, festiwale, kluby – tam, gdzie gra muzyka, może być dość głośno. Aby chronić uszy przed hałasem, należy nosić środki ochrony słuchu. Zatyczki do uszu „Sennheiser SoundProtex” zapewniają obniżenie głośności przy jednoczesnym zachowaniu szczegółów muzyki w jak największym stopniu. Wypróbowaliśmy alternatywę dla zatyczek do uszu.

Nasz film przedstawia wszystkie doświadczenia, informacje i nasze wnioski w niecałe 3,5 minuty:


Sennheiser SoundProtex teraz od 31,99 € na Amazon

Teraz cena może być wyższa. Cena na dzień 14 stycznia 2024 r. o godzinie 22:38

Test SoundProtex w: Fazit

Ocena GIGI: 7,5/10

Czy ochronniki słuchu Sennheiser naprawdę są warte prawie 40 euro? Cóż, jeśli spojrzę tylko na zakres dostawy i materiały, odpowiedź szczerze brzmi: nie. Ale tutaj płaci się również za know-how i badania w branży audio, a wynik jest zaskakująco dobry. Jeśli więc przywiązujesz szczególną wagę do tego, aby Twoja ulubiona muzyka brzmiała na koncertach kompletnie, to polecam SoundProtex. Wysoka cena staje się widoczna już po kilku wydarzeniach, w których uczestniczył. Dla wszystkich pozostałych powinny wystarczyć zwykłe ochronniki słuchu wykonane z pianki, które można kupić w sklepach za około 5 euro. W każdym razie ważna jest ochrona uszu przed ekstremalnymi poziomami głośności – ponieważ nienaruszony słuch jest bezcenny.

Sennheiser SoundProtexSennheiser SoundProtex

Sennheiser SoundProtex

Teraz cena może być wyższa. Cena na dzień 14 stycznia 2024 r. o godzinie 22:38

SoundProtex jest stosunkowo drogi

Zapewne zna to każdy, kto lubi chodzić na imprezy lub pracować w klubach: w uszach szumi lub dzwoni, masz wrażenie, że nie słyszysz już dobrze. Jeśli do tego dojdzie, włącza się czerwony alert: grozi uszkodzenie słuchu! Dlatego wskazane jest wcześniejsze wyposażenie się w ochronniki słuchu. Wiele osób wybiera proste i niedrogie zatyczki piankowe, marka „Ohropax” jest prawdopodobnie dobrze znana w tym kraju (sprawdź na Amazon). Z pewnością spełniają swoją funkcję, ale kiedy je nosisz, muzyka nagle nie brzmi już tak dobrze. Jakoś wszystko jest nudne – czy nie mogłoby być lepiej?

Wtyczki są kompaktowe i prawie niewidoczne podczas noszenia (źródło zdjęcia: GIGA)

Niemiecki producent Sennheiser wprowadził środki ochrony słuchu, które według własnego oświadczenia zapewniają „zrównoważony dźwięk w całym spektrum częstotliwości ze wszystkimi szczegółami akustycznymi”. Zestaw z kilkoma zaawansowanymi technologicznie wtyczkami nazywa się SoundProtex i kosztuje solidne 39,90 euro (sprawdź na Amazon).

Do wyboru są dwa filtry. Jeden blokuje całkowicie, drugi tylko umiarkowanie (Źródło zdjęcia: GIGA)

Otrzymujemy elastyczne zatyczki wykonane z termoplastycznego elastomeru, czyli rodzaju gumy, która według producenta jest odpowiednia także dla wrażliwej skóry. Wtyczki dostępne są w 3 rozmiarach, zatem dla większości osób powinna znaleźć się odpowiednia para. Prawdziwą ochroną słuchu są nasadki z filtrem, które są przymocowane do zatyczek. To trochę skomplikowana sprawa. Przy wkładaniu ich do uszu obowiązują te same zasady, co w przypadku słuchawek dousznych. Palce powinny być czyste, aby zapobiec zanieczyszczeniu. Ponadto powinieneś postępuj delikatnie i powoli i jeśli to konieczne, usuń nadmiar woskowiny w miejscu ujścia kanału słuchowego.

Sennheiser SoundProtex: silikonowe zatyczki zawierają nasadki filtrów i futerał do przenoszenia (źródło zdjęcia: GIGA) Sennheiser SoundProtex teraz od 31,99 € na Amazon

Teraz cena może być wyższa. Cena na dzień 14 stycznia 2024 r. o godzinie 22:38

Muzyka brzmi ciszej, ale nie stłumiona

Czarne zaślepki oznaczone są napisem „Full” – są to tak zwane filtry pełnoblokowe. Po ich założeniu efekt jest podobny do tradycyjnych zatyczek piankowych. Bębny uszne są skutecznie chronione przed hałasem, ale w muzyce brakuje szczegółów, ponieważ szczególnie średni i wysoki zakres są nadmiernie tłumione. Prawdziwy Najważniejszym elementem zestawu jest adapter „Mid”.. Zmniejsza także znacznie głośność, ale pozwala cieszyć się muzyką dłużej. Oznacza to, że ważne szczegóły z zakresu średnich i wysokich częstotliwości są w dużej mierze zachowane. Wokale brzmią ciszej, ale nie są stłumione ani gęstetak jak miałoby to miejsce w przypadku konwencjonalnych środków ochrony słuchu. Zasadniczo jak regulacja głośności w klubach i na koncertach.

Zamiast wyrzucać, czyść i używaj ponownie

Do transportu dołączona jest mała torba z brelokiem na klucze. SoundProtex można czyścić letnią wodą. Po wyschnięciu są ponownie gotowe do użycia. Moje wrażenie też trwałość jak na razie jest dobry, po około 10 użyciach nie pojawiły się żadne pęknięcia ani inne oznaki zużycia.

Nie chcesz przegapić kolejnych aktualności ze świata technologii, gier i popkultury? Brak aktualnych testów i poradników? Następnie śledź nas na Facebooku lub Twitterze.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech