Samsung Galaxy S22 Plus w teście: nareszcie znowu Premium

Samsung Galaxy S22 Plus w teście: nareszcie znowu Premium

Samsung Galaxy S22 Plus plasuje się dokładnie pomiędzy Galaxy S22 i Galaxy S22 Ultra. Poprzednik całkowicie poddał się, ale nowa generacja ma do zaoferowania o wiele więcej. Samsung technicznie zbliżył go do modelu Ultra i uczynił go o wiele ciekawszym. Powiem Wam w recenzji, czy Galaxy S22 Plus to dobry wybór.

Samsung Galaxy S22 Plus w teście: podsumowanie

Ocena GIGA: 8,6 / 10

Wraz z Galaxy S22 Plus firma Samsung stworzyła doskonały smartfon, który absolutnie niespektakularny wygląd i po prostu wykonuje swoją pracę. Dostajesz świetny wyświetlacz, minimalnie dopracowaną konstrukcję w porównaniu do poprzednika, wysokiej jakości materiały, bardzo dobrą wydajność i, pomimo mniejszego akumulatora, solidny czas pracy. Opłaciło się też przejście na matrycę aparatu głównego o wyższej rozdzielczości.

Ostatecznie pozostaje tylko kilka punktów krytyki, które wynikają przede wszystkim ze strategii Samsunga. Nie ma zasilacza w zestawie i nie masz możliwości samodzielnego rozszerzenia pamięci. W końcu podwojenie pamięci kosztuje tylko 50 USD więcej, co jest w porządku. Ale cena 1049 euro jest zbyt wysoka. Smartfon po prostu nie oferuje na to wystarczająco dużo. W jakiś sposób brakuje czegoś wyjątkowego, co się wyróżnia. Dostajesz po prostu solidny smartfon, który będzie dostarczany z aktualizacjami przez najbliższe pięć lat. Jeśli to ci wystarczy, z Galaxy S22 Plus trafiłeś we właściwe miejsce.

Zobacz Samsung Galaxy S22 Plus u producenta Zobacz Samsung Galaxy S22 Plus na Amazon

Zalety:

Wyświetlacz Konstrukcja aparatu Wygląd wysokiej jakości Żywotność baterii Gwarancja aktualizacji wydajności przez 5 lat

Niekorzyść:

Brak zasilacza Brak opcji rozszerzenia pamięci Cena

Projekt zoptymalizowany w szczegółach

Na pierwszy rzut oka Galaxy S22 Plus wygląda dość podobnie do swojego poprzednika. Samsung jednak zmienił design w wielu miejscach, dzięki czemu zauważysz, że wiele się zmieniło, gdy tylko będziesz miał telefon w dłoni. Przede wszystkim rama smartfona, która nie jest już tak zaokrąglona i wygląda na bardziej kanciastą. Plecy są teraz całkowicie płaskie, więc przejście jest jeszcze silniejsze. Mężczyzna mógłbyś prawie pomyśleć, że trzymasz w dłoni iPhone’a 13.

Aparat z tyłu jest nadal bardzo inny, ale nadal tworzy ładną całość z ramą. Z przodu małe ulepszenia są kontynuowane. Tym razem są właścicielami Ramki wokół wyświetlacza o tej samej szerokości. Znane jest to również z iPhone’a. Nie ma już szerszego podbródka, dzięki czemu smartfon wygląda ogólnie nieco nowocześniej. W przeciwnym razie wszystko jest na zwykłym miejscu.

Znacznie poprawiony wybór materiałów

Tył Samsunga Galaxy S22 Plus. (Źródło obrazu: GIGA)

Samsung zastosował plastikowy tył do Galaxy S21 Plus. Firma poprawiła ten jednorazowy błąd za pomocą Galaxy S22 Plus. Teraz znowu jest ze szkła. Nowa Smartfon Samsunga wygląda znacznie lepiej. Różnicę prawie nie zauważysz, ponieważ powierzchnia jest tutaj również matowa, ale możesz ją bezpośrednio wyczuć. W cenie co najmniej 1049 euro jest to również bardzo potrzebne. Po prostu nie możesz oferować plastiku w tym przedziale cenowym.

Lepszy wyświetlacz niż Galaxy S22

Wyświetlacz Samsunga Galaxy S22 Plus. (Źródło obrazu: GIGA)

Podczas gdy Galaxy S21 i S21 Plus nie różnią się wyświetlaczem poza rozmiarem, to z nową generacją jest inaczej. Galaxy S22 Plus może osiągnąć jasność do 1750 nitów, co jest porównywalne z Galaxy S22 Ultra. Normalny Galaxy S22 osiąga maksymalnie 1300 nitów. Zarówno ekstremalnie wysokie wartości, jak i często też wyraźnie jaśniejsze od konkurencji, ale wyższa jasność jest szczególnie ważna w trudnych warunkach oświetleniowych. Nigdy nie miałem problemów z odczytaniem Galaxy S22 Plus. Nawet gdy fotografowałem pod słońce.

Ale Samsung wbudował go w Galaxy S22 Plus brak panelu LTPO jak Galaxy S22 Ultra, który działa od 1 do 120 Hz. Po początkowym zamieszaniu firma potwierdziła, że ​​jest to od 48 do 120 Hz. Rozdzielczość też nie jest tak wysoka jak Ultra. Galaxy S22 Plus to idealne połączenie S22 i S22 Ultra, z najważniejszym punktem, a mianowicie wysoką jasnością, przeniesionym z modelu Ultra.

Oprogramowanie i wydajność przekonują

Aplikacje na Samsung Galaxy S22 Plus. (Źródło obrazu: GIGA)

Oprogramowanie smartfonów Samsunga z roku na rok jest coraz lepsze. Tak, wciąż jest wiele preinstalowanych aplikacji, których nikt nie potrzebuje, ale w zasadzie każdy może się dogadać z takim smartfonem. Dzięki „One UI 4.1” masz dodatkowe opcje ustawień i możesz Dostosuj swój smartfon. Tutaj naprawdę możesz się wyszaleć.

Pozytywnie, Galaxy S22 Plus w porównaniu do Galaxy S22 Ultra (do przetestowania) działa absolutnie płynnie. Niezależnie od tego, czy przeglądasz aplikacje, takie jak YouTube lub Chrome, czy grasz w gry, wszystko działa po prostu płynnie. W porównaniu do Pixela 6 Pro, którego aktualnie używam w tym samym czasie, oba urządzenia stoją na bardzo wysokim poziomie. Samsung jest moim zdaniem nieco bardziej agresywny z aplikacjami działającymi w tle. Jest to szczególnie widoczne w przeglądarce Chrome. Strony internetowe często trzeba tam ponownie ładować, podczas gdy po prostu pozostają w pamięci telefonu Google.

W przeciwnym razie nowe telefony komórkowe Samsung przebijają politykę aktualizacji Google. Obiecujemy pięć lat aktualizacji zabezpieczeń i cztery nowe wersje Androida. Więc Galaxy S22 Plus nadal dostaje Android 16 i będzie otrzymywać aktualizacje zabezpieczeń do 2027 r.. Wszystko to gwarantuje, że będziesz mógł korzystać ze smartfona przez wiele lat bez konieczności rezygnowania z bezpieczeństwa.

Nowy aparat główny przekonuje

Aparat Samsung Galaxy S22 Plus. (Źródło obrazu: GIGA)

Podczas gdy główny czujnik 12 MP został użyty w Galaxy S21 Plus, Samsung używa go w Galaxy S22 Plus czujnik główny o rozdzielczości 50 MP. Aparat wspiera ultraszerokokątny i teleobiektyw 12 MP. Jakość obrazu przekonuje niemal w każdej sytuacji. Tylko jeśli chodzi o zoom, smartfon nie nadąża za peryskopowym zoomem Galaxy S22 Ultra. Tutaj musisz szybko pogodzić się z utratą jakości. W nocy należy również wyciszyć smartfon i pozwolić, aby tryb nocny wykonał pracę. Poniżej kilka zdjęć:

żywotność baterii i szybkość ładowania

W porównaniu do poprzednika Samsung zmniejszył baterię w Galaxy S22 Plus o 300 mAh do 4500 mAh. Wpływa to nieco na żywotność baterii. W teście uzyskałem czas pracy ponad jeden dzień. W przeciwieństwie do Galaxy S22 Ultra, nie miałem tu problemów z przebrnięciem przez dzień, nawet przy intensywnym użytkowaniu. Smartfon prawie nie zużywał energii, zwłaszcza w trybie uśpienia. ten Czas wyświetlania wynosił około 6,5 do 7 godzin. To solidna wartość, ale poprzednik wytrzymał dłużej.

Możesz ładować Galaxy S22 Plus z mocą do 45 watów. Jednak nie ma zasilacza w zestawie i, podobnie jak w przypadku Galaxy S22 Ultra, wystarczy tutaj zasilacz o mocy 25 watów, ponieważ w ogóle nie osiągasz 45 watów. Oszczędzasz tylko kilka minut na ładowaniu, jeśli korzystasz z 45-watowego zasilacza. Pod tym względem Samsung pozostaje daleko w tyle za konkurencją z Chin.

oceny w szczegółach

Kategoria
Ocena (maks. 10)

Jakość wykonania, styl i design 9 Wyświetlacz 9 Kamery 9 Oprogramowanie 9 Wydajność 9 Telefonia i dźwięk 8 Pamięć masowa 8 Bateria i życie codzienne 8

w sumie
8,6

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech