Samsung czy Apple: gdzie można znaleźć więcej smartfonów za 500 euro?

Samsung czy Apple: gdzie można znaleźć więcej smartfonów za 500 euro?

Coś takiego zdarza się rzadko: w ciągu kilku dni zarówno Apple, jak i Samsung zaprezentowały nowe smartfony, które grają w podobnym przedziale cenowym. Co więc może być bardziej oczywistego niż zestawienie iPhone’a SE 3 i Galaxy A53 i odpowiedź na pytanie, gdzie jest więcej smartfonów za około 500 euro?

Wizualnie iPhone SE 3 i Galaxy A53 nie mogłyby się bardziej różnić, ale oba smartfony łączy podstawowa idea, która za nimi stoi. Apple i Samsung chcą wykorzystać je, aby przyciągnąć klientów, którzy zwracają uwagę na cenę i chcą jak najwięcej smartfonów za niewielkie pieniądze.

iPhone SE 3 kontra Samsung Galaxy A53: pojedynek w 8 rundach

Nie jest to możliwe bez pewnych kompromisów w zakresie wyposażenia, choć dwa czołowe psy stawiają w tym względzie swoje własne akcenty. O tym dowiemy się w 8 rundach, w których zmierzymy się ze sobą iPhone SE 3 i Galaxy A53.

Projekt Wykonanie Wydajność Wyświetlacz Kamery Obsługa oprogramowania Pamięć masowa Bateria

Zaczyna się na następnej stronie…

Ludzie o dobrych intencjach opisaliby projekt iPhone’a SE 3 jako kultowy lub kultowy, co może być po części prawdą. Ale faktem jest, że Apple przetwarza podstawowy projekt od 2014 roku – czyli od iPhone’a 6. Grube ramki wokół wyświetlacza wyglądają, jakby wypadły z czasu. Niewątpliwie Galaxy A53 wygląda nowocześniej z wąskimi ramkami ekranu i aparatem z dziurkaczem.

zwycięzca: Galaxy A53.

Oba smartfony są z pewnością znakomicie wykonane. Ale podczas gdy Samsung stawia na plastik, iPhone SE 3 ma elegancką, szklaną obudowę. Czuje się bardziej wartościowy w dłoni.

zwycięzca: iPhone SE 3.

W tym miejscu Apple wygrywa. iPhone SE 3 zawiera A15 Bionic, a tym samym nie tylko chip, który działa również w obecnym iPhone 14, ale wynik końcowy: najszybszy procesor w smartfonie w tej chwili– na dłuższą metę. Exynos 1280 w Galaxy A53 też nie jest ślimakiem i powinien zapewniać szybką codzienną wydajność, ale nie zbliża się do układu A15.

zwycięzca: iPhone SE 3.

Ukoronowaniem wydajności może być iPhone SE 3, ale Galaxy A53 jest klasą samą w sobie, jeśli chodzi o wyświetlacz: większe, żywsze kolory dzięki technologii Super AMOLED, wyższa rozdzielczość i płynniejszy wyświetlacz przy 120 Hz. Pod każdym względem Galaxy A53 oferuje lepszy ekran.

zwycięzca: Galaxy A53.

Obraz wygląda podobnie z aparatami. iPhone SE 3 musi zadowolić się pojedynczym aparatem 12 MP, podczas gdy Galaxy A53 ma na pokładzie poczwórny aparat z głównym sensorem 64 MP. Przedni aparat jest również znacznie ostrzejszy z 32 MP do 7 MP. iPhone SE 3 z pewnością nie powinien robić złych zdjęć, co pokazał już poprzednik. Ale Galaxy A53 oferuje tutaj po prostu więcej.

zwycięzca: Galaxy A53.

Firma Apple tradycyjnie była silna, jeśli chodzi o obsługę oprogramowania. Jeśli przeszłość służy jako miernik, iPhone SE 3 powinien otrzymywać nowe aktualizacje iOS przez sześć do siedmiu lat. Chociaż Samsung zrobił ogromny postęp na tym froncie, a także gwarantuje Galaxy A53 cztery główne aktualizacje Androida i pięć lat aktualizacji zabezpieczeń, tak Samsung nie powinien być w stanie dorównać Apple – nawet jeśli odległość znacznie się zmniejszy.

zwycięzca: iPhone SE 3.

Apple słynie ze skąpości pamięci, a iPhone SE 3 nie jest wyjątkiem. W cenie wyjściowej 519 euro jest tylko nędzne 64 GB pamięci. Każdy, kto złapie Galaxy A53, dostanie cztery razy więcej z 256 GB – a nawet płaci 10 euro mniej przy 509 euro. Wariant ze 128 GB pamięci kosztuje tylko 449 euro. Ponadto smartfon Samsung oferuje również gniazdo microSD do rozszerzenia pamięci.

zwycięzca: Galaxy A53.

Apple milczy na temat dokładnej pojemności mAh iPhone’a SE 3. Jednak jest mało prawdopodobne, aby nowy model miał większy akumulator niż jego poprzednik. Znaczy: iPhone SE 3 również powinien mieć dość słabą baterię o pojemności 1821 mAh. Galaxy A53 może się z tego tylko śmiać ze zmęczenia: Smartfon Samsung o pojemności 5000 mAh oferuje prawie trzykrotnie większą baterię – a także ładuje się szybciej dzięki mocy 25 watów w porównaniu do 18 watów. Jednak iPhone SE 3 można ładować również bezprzewodowo. Kupujący Galaxy A53 muszą zrezygnować z bezprzewodowego ładowania.

zwycięzca: Galaxy A53.

Z wynikiem 5:3 Galaxy A53 wygrywa porównanie z iPhonem SE 3. Galaxy A53 gra w lidze mistrzów, zwłaszcza jeśli chodzi o wyświetlacz, pamięć i baterię, podczas gdy iPhone SE 3 wyprzedza pod względem wydajności i jakości wykonania. Oba smartfony są bez wątpienia dobre. Ale jeśli nie zależy Ci na systemie operacyjnym i jeśli radzisz sobie zarówno z iOS, jak i Androidem, za swoje pieniądze dostaje więcej smartfona z Galaxy A53.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech