Samochody elektryczne a silniki spalinowe: w ADAC samochody elektryczne mają przewagę

Samochody elektryczne a silniki spalinowe: w ADAC samochody elektryczne mają przewagę

Silniki spalinowe giną, przyszłość to samochód elektryczny. Przynajmniej tego chce duża część polityki. Zmiana technologiczna powinna przynieść korzyści zniszczonemu środowisku. Ale co z dzisiaj? ADAC sprawdził rzeczywistość i ujawnił, kto wygra walkę samochodów benzynowych i wysokoprężnych z samochodami elektrycznymi.

Przyszłość powinna należeć do samochodów elektrycznych, najpóźniej do 2035 r. niemiecki przemysł musi zrobić duży krok. Ale czy to naprawdę trwa tak długo? Mówi się, że samochody elektryczne mają przewagę. To wynik badania przeprowadzonego przez ADAC SE.

Ankieta ADAC: Połowa Niemców chce jeździć samochodem elektrycznym

„Według naszego badania liczba prywatnych e-samochodów w Niemczech podwoiła się od początku 2021 roku. Powody podane dla e-samochodów to przede wszystkim aspekty ekologiczne, niższe koszty eksploatacji oraz ulgi i dotacje podatkowe”wyjaśnia Sascha Coccorullo, dyrektor ds. strategii, nowego biznesu i badań w ADAC SE.

Obecnie zapasy są nadal wyraźnie rozdzielone: ​​91 procent prywatnych samochodów to silniki spalinowe, sześć procent to hybrydy, a tylko trzy procent to samochody czysto elektryczne. Jednak plany niemieckich kierowców pokazują, jak szybko może się to zmienić: w ciągu najbliższych trzech lat 25% ankietowanych przeszło na napęd elektryczny. Kolejne 28 procent opowiada się za rozwiązaniem hybrydowym.

Porada dotycząca oszczędności GIGA
Paliwo jest za drogie? Szukasz najtańszej stacji benzynowej? Następnie pobierz naszą aplikację do tankowania. Tam znajdziesz najniższe ceny benzyny w Twojej okolicy.
TankenApp z trendem cen benzyny

Deweloper: Ströer Media Brands GmbH

TankenApp z trendem cen benzynyTankenApp z trendem cen benzyny

Deweloper: Stroer Media Brands GmbH

TankenApp jest produktem firmy Ströer Media Brands GmbH, do której należy również GIGA.

Wynajmij e-samochód i odbierz bonus w wysokości 6000 €

Jeśli zrealizują swoje plany, powinni w ciągu najbliższych trzech lat ponad połowa prywatnych nowych rejestracji jest przynajmniej częściowo elektryczna. Są też klienci, którzy już jeżdżą e-samochodami. Powrót do benzyny lub oleju napędowego to opcja tylko dla 4 proc., a 13 proc. wyobraża sobie hybrydę na przyszłość. 83 procent chce pozostać lojalnym wobec swojego Stromera.

Przy 68 procentach (silniki spalinowe) do 69 procentach (samochody elektryczne) nie ma prawie żadnej różnicy w użytkowaniu: samochody elektryczne są tak samo odpowiednie jak pierwsze pojazdy, jak silniki spalinowe. Według ADAC w reprezentatywnej ankiecie internetowej wzięło udział 2300 osób w wieku 18 lat i więcej.

Respondenci nadal widzą dobre powody dla samochodów elektrycznych, podobnie jak my:

Mniej środków: test na samochody elektryczne

Jednak wyniki badania ADAC nie uwzględniają ważnych czynników: hybrydy nie będą już dotowane od 2023 roku. Na samochody czysto elektryczne jest mniej pieniędzy a jak tylko fundusze się wyczerpią, nic nie zostanie. Papież Ferdinand Dudenhöffer postrzega to jako wielkie zagrożenie dla sukcesu e-samochodów. Klimat konsumencki również znacznie się pogorszył od badania z marca 2022 r. Czy w ogóle planowany jest jeszcze zakup samochodu, to już inna sprawa.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech