Recenzja Honor Pad 8: Lekki tablet na kanapę z dużym ekranem

Recenzja Honor Pad 8: Lekki tablet na kanapę z dużym ekranem

Honor Pad 8 to duży, smukły i lekki tablet z Androidem w przystępnej cenie, który chce zdobywać punkty dzięki specjalnym funkcjom. Zintegrowałem Honor Pad 8 z moim codziennym życiem i powiem ci w raporcie z testu, czy to ułatwiło, czy utrudniło.

Honor Pad 8 w teście: wniosek

Ocena GIGA: 6,4 / 10

Honor Pad 8 pozostawił mieszane wrażenie. Z jednej strony to piękny, lekki i wytrzymały tablet z systemem Android z dużym wyświetlaczem, który doskonale nadaje się do konsumowania treści. Szczególnie pozytywnie zaskoczyli nas prelegenci. Honor nie wykorzystuje jednak pełnego potencjału Pada 8. Pióro naprawdę miałoby tutaj sens. Samsung Galaxy Tab S7 FE to tylko 50 euro więcej i jest jeden. Honor musi się również poprawić, jeśli chodzi o aktualizacje oprogramowania. Ogólnie rzecz biorąc, fajny tablet z Androidem od Honor dla Niemiec, ale nie jest idealny.

Honor Pad 8, 12-calowy ekran dotykowy tabletu, bateria 7250 mAh, Qualcomm Snapdragon 680, 8 głośników, rau

Honor Pad 8, 12-calowy ekran dotykowy tabletu, bateria 7250 mAh, Qualcomm Snapdragon 680, 8 głośników, rau

Cena może być teraz wyższa. Cena na dzień 15.10.2022 03:32

Zalety:

Wybór materiału Żywotność bateriiCenaDźwięk głośników

Niedogodności:

Brak gwarancji aktualizacji Prawie żadnych akcesoriów

Wysoka jakość, lekka i cienka

Honor Pad 8 ma metalową obudowę. (Źródło obrazu: GIGA)

Przy przekątnej 12 cali Honor Pad 8 ma dość duży wyświetlacz, ale jednocześnie waży tylko 520 gramów i ma grubość 6,9 mm. Wszystko to zapewnia, że Właściwie lubiłem nosić ze sobą tablet i używać go w życiu codziennym. Nie mogę tego powiedzieć o każdym urządzeniu. W tym kontekście bardzo pozytywnie zauważyłem łącznie osiem kolumn. Używam tabletów głównie do konsumowania treści, oglądania filmów na YouTube lub Twitchu podczas gotowania i/lub na kanapie. Ten tablet z Androidem doskonale nadaje się do tego celu.

Dzięki metalowej obudowie również prezentuje się bardzo wysokiej jakości, Jednak naprawdę przyciąga brud i odciski palców z przodu i z tyłu. Dlatego należy regularnie używać ściereczki do czyszczenia. Jeśli chodzi o połączenia, z boku jest tylko jeden port USB-C, za pomocą którego można naładować tablet. Zasilacz wchodzi w zakres dostawy.

Wyświetlacz jest trochę za ciemny

Wyświetlacz Honor Pad 8 mógłby być nieco jaśniejszy, zwłaszcza do użytku na zewnątrz. (Źródło obrazu: GIGA)

Nawet jeśli dni stają się coraz krótsze, a słońce coraz rzadziej świeci, wciąż było kilka sposobów na wykorzystanie Honor Pada 8 w ogrodzie. A 12-calowy wyświetlacz nie wypadł tam najlepiej. Mogłem jeszcze coś zobaczyć, ale z jednej strony powierzchnia odbija bardzo mocno – i odbiłam się na niej, gdy świeci słońce – a z drugiej strony wyświetlacz nie jest tak jasny, jak bym chciał. Jasność jest wystarczająca do zastosowania w mieszkaniu. W pewnych sytuacjach na zewnątrz robi się nieco trudniej.

Wyświetlacz LC ma dobre kąty widzenia i bardzo naturalnie wyświetla kolory.Jest to panel 60 Hz o rozdzielczości 2000×1200 pikseli. To nieco mniej niż konkurencja, która w większości ma rozdzielczość 2560×1600 pikseli. Gęstość pikseli jest prawie w porządku. Ale od czasu do czasu widać, że rozdzielczość nie jest tak wysoka.

Myślę, że to wstyd nie jest obsługiwany rysik. Zarówno Samsung Galaxy Tab S7 FE, jak i Xiaomi Pad 5 mają tę opcję. 12-calowy wyświetlacz Honor Pad 8 byłby idealny do ręcznego wprowadzania danych. Nie ma też klawiatury. Poproszę o więcej akcesoriów.

Zaawansowana wielozadaniowość

Wielozadaniowość Honor Pad 8 wydaje się być dobrze przemyślana. (Źródło obrazu: GIGA)

Powinieneś być w stanie zrobić więcej na dużym tablecie niż na smartfonie. A Honor robi to poprawnie z Pad 8. Już od pierwszego spojrzenia na ekran główny staje się jasne, że Wielozadaniowość odgrywa dużą rolę. Możesz korzystać z wielu aplikacji jednocześnie. Szczególnie przydatna jest możliwość wyświetlania aplikacji w małych oknach przede wszystkim treści. Zawsze używałem tego do oglądania filmów lub sterowania muzyką w YouTube Music podczas przeglądania Chrome na pełnym ekranie w tle.

W razie potrzeby możesz także podzielić ekran Honor Pad 8 i pracować z dwiema aplikacjami. Byłoby to jeszcze wygodniejsze, gdyby obsługiwany był rysik. Możesz surfować po Internecie lub przeglądać dokument i robić odręczne notatki na części ekranu. Niestety nie działa to tak dobrze z klawiaturą ekranową. Samsung robi to lepiej.

Wydajność powinna być wyższa

Wydajność Honor Pad 8 może być w niektórych miejscach lepsza (źródło zdjęcia: GIGA)

Honor Pad 8 jest wyposażony w Qualcomm Snapdragon 680 wspierany przez 6 GB pamięci RAM i 128 GB pamięci wewnętrznej. Jeśli używasz tabletu z Androidem normalnie, to w zasadzie działa płynnie. Co jakiś czas pojawiają się małe szarpnięcia, zwłaszcza jeśli używasz wielu aplikacji jednocześnie. Nie jest źle, ale już można powiedzieć, że nie macie tutaj wysokiej klasy tabletu. W cenie 350 euro mógłbym się spodziewać trochę więcej. Całkiem możliwe, że Honor pomoże w aktualizacji oprogramowania.

Ogólnie jednak muszę powiedzieć, że jestem bardzo zadowolony z interfejsu Magic UI. Honor dostosował wiele obszarów, ale ma to sens w przypadku dużego tabletu z Androidem. Podstawą jest Android 12. Szkoda, że ​​w czasie testu dostępny był tylko jeden poziom bezpieczeństwa z lipca 2022 roku. To sprawia, że ​​urządzenie cofa się o trzy miesiące. Nie ma również konkretnej gwarancji aktualizacji. Według Honora, polityka aktualizacji oprogramowania jest obecnie aktualizowana. Życzymy sobie trochę większego bezpieczeństwa. Usługi przesyłania strumieniowego, takie jak Netflix, są również obsługiwane w jakości HD.

Prawdziwy biegacz wytrzymałościowy

Choć Honor Pad 8 „tylko” ma akumulator o pojemności 7250 mAh, tablet starcza na długo. Mam osiągnął czas wyświetlania około 10 godzin z automatyczną jasnością przy prostych zadaniach. Obejmuje to odtwarzanie muzyki, oglądanie filmów z YouTube i surfowanie po Internecie. Mam więc około 3 do 4 dni pracy przy normalnym użytkowaniu, ponieważ tablet prawie nie traci energii w trybie bezczynności.

oceny w szczegółach

KategoriaOcena (maks. 10)Zrównoważony rozwój5Wykonanie, haptyka i design8Wyświetlacz6Kamery5Oprogramowanie7Wydajność6Pamięć7Bateria i codzienne życie8Razem6,4Uwaga: Kategoria „Zrównoważony rozwój” stanowi 10 procent ogólnej oceny. Z naszego artykułu GIGA dowiesz się, jak i dlaczego oceniamy zrównoważony rozwój.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech