Pułapka kosztowa Amazon: Jedno złe kliknięcie i robi się drogie

Pułapka kosztowa Amazon: Jedno złe kliknięcie i robi się drogie

Choć Amazon może być świetny i tani, podczas korzystania z urządzeń istnieją również pułapki. Zdarzyło mi się ostatnio z Fire TV Stick. Jeśli nie zwracasz uwagi, musisz zapłacić. Takich przeszkód można było łatwo uniknąć. Mój temat dzisiaj w rubryce weekendowej GIGA. Porozmawiajmy o tym.

Wersja: 1.0

Języki: niemiecki, angielski, francuski

Wydanie: 14.11.2016

Jestem jednym z pierwszych klientów Amazona w Niemczech. Moje pierwsze zamówienia sięgają lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. Do tej pory jestem i jestem bardzo zadowolony, a od wielu, wielu lat jestem również użytkownikiem Prime. Wciąż jest miejsce na poprawę. Staje się to dla mnie oczywiste w momentach, w których spodziewałbym się wygodniejszego rozwiązania problemu.

Pułapka kosztów na Amazon Fire TV Stick

Aktualny problem: mam subskrypcję „Amazon Music Unlimited”, której nie chcę. Już regularnie korzystam z „Amazon Music Prime” w ramach subskrypcji Prime. Istnieją dwa miliony utworów dostępnych do użytku online i offline bez dodatkowych opłat. Działa na Macu, iPhonie, a nawet na moim Fire TV Stick. O dziwo, Amazon próbuje sprzedawać dopłatę „Amazon Music Unlimited” w każdym zakątku interfejsu Amazon Music. Jak dotąd udało mi się skutecznie obejść te postępy.

Nie tak kilka miesięcy temu i znowu kilka dni temu. Właśnie miałem posłuchać wyselekcjonowanej listy odtwarzania na Fire TV Stick, a niedługo później miałem na policzku subskrypcję „Amazon Music Unlimited”. Choć nie pamiętałem, żebym aktywnie wybrał abonament, szybko zaskoczyły mnie „radosne” wieści o abonamencie w telewizji, a potem przez e-mail. Ewentualnie błąd spowodowany opóźnionym wejściem za pomocą pilota? Może. Irytujące w każdym razie. Za pierwszym razem też tak bardzo nie bolało. Ponieważ otrzymujesz tylko bezpłatną subskrypcję próbną, którą możesz anulować bez dalszych ceregieli.

Amazon Music krótko wyjaśnił:

Teraz jednak, gdy dochodzi do kolejnego błędu, Amazon trzyma się za rękę. Łączna kwota 8,99 euro jest należna i natychmiast pobrana z karty kredytowej. Mogę ponownie anulować, ale najpierw jest należna miesięczna opłata. Jeśli chcę odwołać metodę klasyczną, można to zrobić tylko pisemnie za pomocą formularza PDF. Przepraszam? Gdzie jest do tego przycisk szybkiego dostępu? Gdzie mogę nie tylko anulować przypadkową subskrypcję, ale także anulować ją bezpłatnie? Przegląd zamówień na Amazon nie pomaga. „Zamówienie subskrypcji” nie jest tam wymienione. Więc moją jedyną opcją było skontaktowanie się z obsługą klienta w tradycyjny sposób. Nie chcę, żeby to było zbyt skomplikowane.

Moje przemyślenia na weekend: Kolumna ma na celu dać do myślenia i zastanowić się nad tygodniową „powodzią wiadomości” pod koniec tygodnia. Mały wybór poprzednich artykułów w kolumnie:

Rzeczywisty problem

Amazon prawdopodobnie nawet by mnie zadowolił, ale do tego czasu nie jest to warte wysiłku. To nie ma znaczenia, po prostu płacę 9 euro za ten miesiąc i jestem zły. Ale mój przypadek ilustruje prawdziwy problem. Z jednej strony zdecydowanie za wąski Łączenie zawartości Prime z dodatkowymi funkcjami premium, który można zamówić na Fire TV Stick bez dalszej kontroli. Z drugiej strony Brak możliwości anulowania takiej subskrypcji wkrótce po jej wyjęciu. Jedno błędne kliknięcie i już jesteś w pułapce kosztów. Który, tak jak ja, reaguje szybko, przynajmniej tylko przez miesiąc. Amazon powinien się tu jeszcze pilnie poprawić. Naprawdę nie potrzebujesz takich „sztuczek”, prawda?

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech