PS5, Xbox czy PC?  Nie potrzebuję tego!  Tak gram w Cyberpunk 2077 w 2023 roku

PS5, Xbox czy PC? Nie potrzebuję tego! Tak gram w Cyberpunk 2077 w 2023 roku

Przerzucanie strumienia: Gram w Cyberpunk 2077: Phantom Liberty za pośrednictwem GeForce Now. Pomimo wszystkich wad, jest to idealne rozwiązanie dla zwykłych graczy.

Języki: niemiecki, angielski

Wydanie:10.12.2020

Platformy: PC z systemem Windows, Xbox One, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox Series X

Komentarz Stefana Bubecka.

Prawdopodobnie byłem kiedyś tak zwanym hardcorowym graczem. Ktoś, kto sprowadził Segę Dreamcast z Japonii w 1998 roku, żeby nie musieć czekać roku na premierę w Niemczech. Ktoś, kto kupił NeGcon od Namco (patrz Wikipedia), aby uzyskać lepsze czasy okrążeń w Ridge Racer i Wipeout. Te czasy już dawno minęły. Dziś wyraźnie jestem tym, kim jestem Zwykły gracz nazywa się: Gry są nadal interesujące i istotne – ale tylko czasami. Nintendo Switch Lite zapewniało mi rozrywkę przez ostatnie kilka lat, szczególnie w przypadku tytułów retro. Moja konsola PS4 była ostatnio w ciągłym użyciu z Horizon Zero Dawn i Yakuza Kiwami 2 i od tego czasu zbiera kurz na półce.

Cyberpunk 2077 na 13,6 cala, lol

Nie mam nowszego ani lepszego sprzętu i też go nie chcę. Jeśli nadal masz ochotę zagrać w aktualny tytuł triple-A, obecnie jest taki Gry w chmurze. Liczne oferty usług za opłatą (miesięczną), Gry i strumienie grać. I dokładnie tak to robię: gram w „Cyberpunk 2077: Phantom Liberty” na MacBooku Air M2 i przez Nvidia GeForce Now.

„Wymagania dotyczące przesyłania strumieniowego spełnione”: GeForce Now sprawdza, czy połączenie jest wystarczająco dobre (źródło obrazu: GIGA)

I tak, jest to więcej niż wątpliwe z hardcorowego punktu widzenia: przekątna wyświetlacza 13,6 cala jest śmieszna duże opóźnienia i regularne zacinanie się są niewątpliwe. Następnie dopełniam to, używając kontrolera PS4 zamiast klawiatury i myszy. Aha, czy wspominałem, że przesyłam strumieniowo przez Wi-Fi, a nie przez kabel sieciowy na routerze? Naprawdę, ogólnie rzecz biorąc, gra taka jak Cyberpunk 2077 – w zasadzie strzelanka pierwszoosobowa – powinna być absolutnie niejadalna! Czy wolno mu tak?

Granie w chmurze jest lepsze niż brak gier

Cóż, to zależy od twoich własnych wymagań. Oczywiście mój zestaw to tylko mięso armatnie z punktu widzenia rywalizacji. Najbardziej jednak interesuje mnie Cyberpunk 2077: Phantom Liberty Fabuła i klimat.

Cyberpunk 2077: Phantom Liberty w wersji strumieniowej i z kontrolerem PS4: Idealny dla zwykłych graczy (źródło zdjęcia: GIGA)

A kiedy gra już działa, w ciągu kilku minut zapominam, że technicznie jest znacznie lepsza. Po co mi PS5 z 65-calowym telewizorem OLED lub komputerem do gier za 3000 euro, skoro nie ma ich do bezpośredniego porównania? Czasem po prostu trzeba na tym polegać Głowa zanurzona w grze i ukrywa resztę. Że mój stream pochodzi z jakiegoś odległego serwera bardzo wysokie ustawienia grafiki i ray tracing jest generowany przed wysłaniem do mnie, jest zdecydowanie pomocny.

Bez konsoli, komputera i fałszywej podłogi: testowanie gier w chmurze na telewizorze

Dlatego każdego wieczoru spędzam 1-2 godziny w Dogville, co jest zaskakująco dobrą zabawą pomimo wielu niedociągnięć. Dla mnie to zupełnie w porządku, bo ostatecznie „treść jest najważniejsza”. A kiedy skończę DLC, po prostu wyloguję się z GeForce Now. Żadnego grzebania w drogim sprzęcie, żadnych wyrzutów sumienia, bo PS5 leży nieużywane w kącie. Może przy najbliższej okazji wybiorę się tam jeszcze raz, zdecyduję o tym spontanicznie.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech