Przygotowany na awarię: Są to materiały eksploatacyjne i urządzenia, które powinieneś mieć w nagłych wypadkach

Przygotowany na awarię: Są to materiały eksploatacyjne i urządzenia, które powinieneś mieć w nagłych wypadkach

Ryzyko awarii zasilania w Niemczech było jak dotąd bardzo niskie i prawdopodobnie pozostanie bardzo niskie. Niemniej jednak zaleca się, aby obywatele mieli niewielkie zapasy i pewne urządzenia, które pomogą w nagłych wypadkach.

Zaciemnienie: Powinieneś to mieć, gdy zabraknie prądu

Wiele osób w Niemczech boi się, że zabraknie prądu lub zabraknie gazu. Jeśli tak się stanie, nie musisz być nieprzygotowany. Nie musisz być preppersem, aby wziąć udział w konkursie Zalecenia Federalnego Urzędu Ochrony Ludności i Pomocy w przypadku Katastrof (BKK) posiada. Na przykład podczas burzy może zabraknąć prądu i należy być przygotowanym na taką ewentualność. Normalnie zasilanie w Niemczech jest przywracane średnio w ciągu 10,6 minuty. Najdłuższa jak dotąd awaria trwała sześć dni podczas śnieżnego chaosu w Münsterland. Niemiecka sieć energetyczna jest zatem bardzo niezawodna.

Niemniej jednak należy być przygotowanym na wypadek wystąpienia najgorszego scenariusza i przerwy w dostawie prądu na dłuższy czas. Wtedy zupełnie nic nie działa. Nie ma internetu, światła, wody, wszystkie urządzenia są wyłączone, a ogrzewanie może zawieść. Powinieneś więc mieć niezbędne rzeczy, takie jak latarka, koce, woda butelkowana, baterie i tak dalej. Z pewnością bardzo pomocny jest również mały generator słoneczny, za pomocą którego można samodzielnie wytwarzać prąd. Zebraliśmy tutaj wszystkie ważne wskazówki:

Ważnym punktem jest również jedzenie. W Niemczech istnieją oficjalne zalecenia, które wskazują, co powinieneś mieć jako zapas na co najmniej dziesięć dni. Obejmuje to oczywiście świeżą wodę, ale także żywność, której nie trzeba przechowywać w lodówce. Lodówka, która nie jest już zasilana, utrzyma zimno przez około 24 godziny. Potem temperatura wzrasta, a jedzenie w nim może się zepsuć. Jeśli awaria trwa dłużej, bardzo przydatna jest również mała kuchenka gazowa z odpowiednimi wkładami (patrz Amazon). Podsumowaliśmy również wszystkie ważne informacje tutaj:

Regularnie sprawdzaj materiały eksploatacyjne i sprzęt

Aby upewnić się, że w przypadku awarii zasilania nie skończysz z zepsutym jedzeniem i rozładowanymi bateriami, powinieneś regularnie sprawdzać stan swoich zapasów. Jak długo można jeszcze przechowywać produkty? Czy latarka nadal działa? Powinieneś mieć małe radio awaryjneaby móc Cię poinformować (patrz Amazon). Może być zasilany korbą, a także ma światło. Z telefonem komórkowym możesz szybko nic nie robić bez internetu.

Generator słoneczny może cię uratować w nagłych wypadkach:

Ryzyko awarii zasilania w Niemczech jest bardzo niskie lub prawie niemożliwe. Jednak burze lub powodzie nie zawsze są przewidywalne i mogą powodować lokalne lub regionalne przerwy w dostawie prądu. Więc zaopatrz się trochę i zaopatrz się w przydatny sprzęt, wtedy będziesz dobrze przygotowany na sytuacje awaryjne.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech