Przygotowani na zaciemnienie: oto materiały i urządzenia, które powinieneś mieć na wypadek sytuacji awaryjnej

Przygotowani na zaciemnienie: oto materiały i urządzenia, które powinieneś mieć na wypadek sytuacji awaryjnej

Ryzyko awarii zasilania w Niemczech było do tej pory bardzo niskie i prawdopodobnie pozostanie bardzo niskie. Niemniej jednak zaleca się, aby obywatele mieli niewielkie zapasy i posiadali pewne urządzenia, które pomogą w nagłych wypadkach.

Blackout: Powinieneś to mieć, gdy gaśnie zasilanie

Wiele osób w Niemczech boi się, że zawiedzie prąd lub zabraknie gazu. Jeśli tak się stanie, nie musisz być nieprzygotowany. Nie musisz być preppersem, aby podjąć się tego Zalecenia Federalnego Urzędu Ochrony Ludności i Pomocy w przypadku Klęsk (BKK) trzyma. Na przykład prąd może zgasnąć podczas burzy i powinieneś być przygotowany na ewentualność. Normalnie zasilanie w Niemczech jest przywracane w ciągu średnio 10,6 minuty. Najdłuższa jak dotąd awaria trwała sześć dni podczas śnieżnego chaosu w Münsterland. Niemiecka sieć energetyczna jest więc bardzo niezawodna.

Niemniej jednak należy być przygotowanym na najgorszy scenariusz i wyłączenie zasilania na dłuższy czas. Wtedy nic nie działa. Nie ma internetu, światła, wody, wszystkie urządzenia są wyłączone, a ogrzewanie może zawieść. Powinieneś więc mieć niezbędne rzeczy, takie jak latarka, koce, woda butelkowana, baterie i tak dalej. Bardzo pomocny jest z pewnością mały generator słoneczny, za pomocą którego można samodzielnie wytwarzać prąd. Tutaj podsumowaliśmy wszystkie ważne wskazówki:

Ważnym punktem jest również jedzenie. W Niemczech istnieją oficjalne zalecenia, które wskazują, co powinieneś mieć jako zapas na co najmniej dziesięć dni. Obejmuje to oczywiście świeżą wodę, ale także żywność, której nie trzeba przechowywać w lodówce. Lodówka, która nie jest już zasilana, utrzyma zimno przez około 24 godziny. Następnie temperatura wzrasta, a jedzenie w nim może się zepsuć. Jeśli awaria trwa dłużej, bardzo przydatna jest też mała kuchenka gazowa z odpowiednimi wkładami (patrz Amazon). Tutaj podsumowaliśmy również wszystkie ważne dla Ciebie informacje:

Regularnie sprawdzaj zapasy i sprzęt

Aby upewnić się, że nie skończysz z zepsutym jedzeniem i wyczerpanymi bateriami w przypadku awarii zasilania, powinieneś regularnie sprawdzać, jak radzą sobie twoje zapasy. Jak długo można jeszcze przechowywać produkty? Czy latarka nadal działa? Powinieneś mieć małe radio awaryjneaby móc Cię poinformować (spójrz na Amazon). Może być napędzany korbą, a także ma światło. Z telefonem komórkowym możesz szybko nic zrobić bez internetu.

Generator słoneczny może Cię uratować w sytuacji awaryjnej:

Ryzyko blackoutu w Niemczech jest bardzo niskie lub prawie niemożliwe. Jednak burze lub powodzie nie zawsze są przewidywalne i mogą powodować lokalne lub regionalne awarie zasilania. Więc zaopatrz się trochę i zaopatrz się w przydatny sprzęt, wtedy będziesz dobrze przygotowany na sytuacje awaryjne.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech