Przechowywanie benzyny i oleju napędowego w domu: praktyczne czy niebezpieczne?

Przechowywanie benzyny i oleju napędowego w domu: praktyczne czy niebezpieczne?

W czasach wahań cen benzyny zawsze nie ma pewności, ile paliwa wyczerpie jutro Twój portfel. Wydaje się, że oszczędną łaską jest wcześniejsze kupowanie taniej benzyny i trzymanie kanistrów w domu na wypadek, gdyby znów stało się drogie. Ale to, co na początku brzmi dobrze, wiąże się z wieloma warunkami.

Ilość benzyny, którą możesz przechowywać w domu, zdecydowanie wystarczy na zbiornik kosiarki. Z tego poradnika dowiesz się dokładnie, ile możesz mieć w garażu i jakie inne przepisy obowiązują.

Ile paliwa możesz przechowywać w domu?

Olej napędowy jest drogi, benzyna jest droga, a prąd jest drogi. Kryzys na Ukrainie doprowadził ceny paliw do zawrotnych wysokości. Więc warto kupić mały zapas paliwa inwestuj, gdy ceny są niskie. W końcu nikt nie pcha narzędzia ogrodowego bezpośrednio na stację benzynową w celu pojedynczego koszenia trawnika ani holowania agregatu prądotwórczego. Problemem jest tłum. Ponieważ paliwo jest z definicji wysoce łatwopalne, musisz podjąć pewne środki ostrożności — ze względu na siebie i swój garaż.

Ze stacji benzynowej w bagażniku samochodu możesz zabrać maksymalnie 60 litrów benzyny, pod warunkiem, że kanister spełnia normę DIN 7274 lub 16904. Jednak jeśli chodzi o przechowywanie, sprawy mają się trochę inaczej. W przypadku benzyny w garażach o powierzchni użytkowej poniżej 100 m2 należy maksymalnie 20 litrów może zachować – dla oleju napędowego jest to nawet 200 litrów. Wynika to z wysokiej palności benzyny wyższe ryzyko zabraknie

Dlatego możesz w Twoim prywatnym mieszkaniu tylko 1 litr benzyny anulować. Jeśli znajdziesz więcej, musisz liczyć się z wysoką grzywną, w końcu oznacza to przede wszystkim detergent i lżejsze paliwo. Odradzamy i tak przechowywać paliwo we własnych 4 ścianach ze względu na ryzyko.

Gdzie mogę przechowywać benzynę i olej napędowy?

Nic dziwnego, że przechowywanie paliwa w miejscach publicznych jest nielegalne. Należą do nich klatki schodowe i korytarze. Dlatego olej napędowy i benzyna nie mogą być przechowywane w miejscach, do których mają dostęp inni. Przestrzenie dachowe w budynkach mieszkalnych również stanowią tabu.

Możesz przechowywać 20 litrów w piwnicach, ale limit dotyczy wszystkich stron w budynkach mieszkalnych – musisz więc koordynować z sąsiadami i koniecznie sprawdzić regulamin domu i umowę najmu pod kątem odpowiednich zasad. W najgorszym przypadku można było… wypowiedzenie najmu być wynikiem.

Jeśli chcesz przechowywać większe ilości, musisz je zdobyć Szafka na materiały niebezpieczne zwiększać Są one jednak dość drogie – musisz sam zdecydować, czy tania benzyna jest tego warta. W końcu paliwo ma trwałość 20 lat. Może e-samochód jest bardziej opłacalny.

Szafa środowiskowa ADB, szafa chemiczna, szafa na materiały niebezpieczne, lekarz 1000x1000x500 mm, wykonana w de

Cena może być teraz wyższa. Cena od 21.10.2022 14:31

Jeśli chodzi o przechowywanie, należy pamiętać o kilku rzeczach. Kanistry, w których można przechowywać benzynę i olej napędowy muszą szczelny, zamykany i niezniszczalny być. Plastikowe kanistry nie są zalecane, ponieważ nie są całkowicie szczelne. Oznacza to, że mogą wydostawać się zagrażające życiu opary. Bardziej sensowne jest używanie metalowych kanistrów. Kosztują trochę więcej, ale jesteś po bezpiecznej stronie.

Nawiasem mówiąc, jeśli Twoja benzyna nie jest profesjonalnie przechowywana, a nawet dochodzi do uszkodzenia domu lub nawet ludzie są ranni, firma ubezpieczeniowa zwykle anuluje. W takim przypadku musisz sam zapłacić kary lub koszty.

2x kanistry na benzynę Oxid7® wykonane z metalu |  20-litrowy kanister na paliwo |  Benzyna, olej napędowy i bioetanol gee

2x kanistry na benzynę Oxid7® wykonane z metalu | 20-litrowy kanister na paliwo | Benzyna, olej napędowy i bioetanol gee

Cena może być teraz wyższa. Cena na dzień 21.10.2022 15:07

GIGA poleca

Więcej ciekawych artykułów

Nie chcesz przegapić nowych wiadomości o technologii, grach i popkulturze? Brak aktualnych testów i poradników? Śledź nas na Facebooku lub Twitterze.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech