Prezentacja EV9: Kia dotrzymuje obietnicy dużego zasięgu

Prezentacja EV9: Kia dotrzymuje obietnicy dużego zasięgu

Kia EV9 prawdopodobnie będzie jednym z najbardziej wyczekiwanych modeli roku przez wielu fanów samochodów elektrycznych. Teraz Koreańczycy z południa ujawnili ważne szczegóły. Jedna z największych obaw związanych z elektrycznym SUV-em jest już nieaktualna, a zasięg jest przekonujący.

Kia przedstawia EV9: E-samochód zostanie wprowadzony na rynek w 2023 roku

The Kia EV9 nie będzie długo czekać. To pierwsza dobra wiadomość, którą popularny koreański producent przygotował do oficjalnej prezentacji swojego nadchodzącego elektrycznego flagowca. Zamówienia w przedsprzedaży na rodzimy rynek powinny rozpocząć się w drugim kwartale 2023 roku. W tym kraju jest z Start w drugiej połowie roku trochę dłużej.

Niestety Kia wciąż ma najważniejsze informacje zachowaj dla siebie: cenęna którym pojawi się trzyrzędowy SUV.

Zapytani przedstawiciele Kia potwierdzili na konferencji prasowej, że Kia nie postrzega siebie jako marki premium – ani teraz, ani w przyszłości. Ceny księżycowe EV9 więc możemy wykluczać. Wskazała na to już ankieta przeprowadzona wśród klientów Kia w USA.

Co powinieneś wiedzieć o Kia EV9 w skrócie:

Zasięg do 541 km Technologia szybkiego ładowania 800 V do 239 km w 15 minut Akumulator 99,8 kWh Autonomiczna jazda na poziomie 3 dla wybranych rynków Aktualizacje OTA (także przez aplikację na smartfona) Cena: nieznana

E-SUV o wytrzymałości: EV9 powinien pokonać 541 km

Wreszcie stało się jasne, czego klienci EV9 mogą oczekiwać od strony technicznej: całkowicie elektryczny SUV ma zastąpić odnoszący sukcesy EV6 jako elektryczny okręt flagowy. Aby to zrobić, musi błyszczeć najwyższymi wartościami – i to chyba też potrafi. Kia daje jeden maksymalny zasięg do 541 km zgodnie ze standardem WLTP Na. Rozmiar EV9 wymaga wyjątkowo mocnego akumulatora: Kia instaluje jeden 99,8-kWh-akku.

Kia jedzie zgodnie z harmonogramem. Nie potwierdziły się obawy, że e-SUV będzie musiał zadowolić się znacznie mniejszym zasięgiem. Na wybranych rynkach powinna jednak pojawić się wersja z mniejszym akumulatorem 76,1 kWh. Kia nie ujawniła jeszcze, czy Niemcy są jednym z nich. Całkiem możliwe, że poczekamy i zobaczymy, jak zareaguje rynek.

Kia nie robi żadnych skoków w wydajności ładowania, ale wszystko jest nadal w porządku: EV6 już go ma System 800-woltowy na pokładzie, co teraz zapewnia szczególnie krótkie przerwy na ładowanie także w większym modelu. W 15 minut według Kia znowu wystarczy Elektryczność na 239 km naładowany – przy założeniu odpowiednio mocnej stacji szybkiego ładowania.

Dzięki funkcji Vehicle-to-load EV9 może w razie potrzeby zasilać również inne urządzenia. Według Kia samochód elektryczny jest gotowy również w przyszłości wykorzystywane jako część rozbudowanych sieci elektroenergetycznych zostać.

Na filmie możecie zobaczyć fragment prezentacji EV9:

Wraz z EV9 Kia zaprezentowała również nową generację własnych systemów wspomagania. Pod nazwą Pilot jazdy po autostradzie (HDP) 15 czujników zapewnia bezpieczną jazdę po autostradzie. Pakiet obejmuje między innymi automatyczną kontrolę odległości i predykcyjne ostrzeżenie o niebezpieczeństwie. Jednak Kia nie będzie oferować HDP na wszystkich rynkach, a jedynie na wybranych. Kierowcy mogą wtedy automatycznie prowadzić EV9 w określonych warunkach zezwolenie.

Bezprzewodowe aktualizacje sprawiają, że Kia EV9 jest zawsze świeża

Kia będzie również oferować dodatkowe funkcje oprogramowania poprzez bezprzewodowe aktualizacje. W sklepie Kia Connect Store klienci mogą znaleźć to, czego szukają zarówno na temat swojego e-samochodu, jak i Odblokuj nowe funkcje EV9 za pomocą smartfona. Nie podano jeszcze żadnych informacji na temat kosztów, ale możemy bezpiecznie założyć, że niektóre aktywowane funkcje będą wtedy kosztować dodatkowo.

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech