Praktyczna wskazówka Word: Twórz i używaj modułów tekstowych

Praktyczna wskazówka Word: Twórz i używaj modułów tekstowych

Niektóre teksty, takie jak adresy lub linki, trzeba wprowadzać wielokrotnie. To idealny obszar zastosowania dla bloków tekstowych Worda! W tym przewodniku wyjaśniamy, jak tworzyć, zapisywać i używać takich szybkich części w programie Word!

Języki Niemiecki

Licencja: Demo

Platforma: Windows, Windows 10

Nie tylko w biznesie, ale także w szkole, na uniwersytecie, a nawet w zwykłych listach potrzebujesz ciągle tych samych tekstów. Czy to pełny adres z numerem telefonu i adresem e-mail, czy dane konta do przelewu. Potrzebujesz takich rzeczy w kółko i wpisujesz je zirytowany za każdym razem. Dokładnie w takiej sytuacji w programie Word dostępna jest funkcja modułu tekstowego. Możesz przenieść dowolny rodzaj tekstu do takiego modułu i szybko użyć go ponownie za naciśnięciem jednego przycisku. Poniższa wskazówka wyjaśnia, jak tworzyć i używać tych modułów tekstowych.

W naszym filmie podsumowaliśmy kilka naprawdę przydatnych wskazówek dotyczących Worda:

Twórz i zapisuj moduły tekstowe programu Word

Bloki tekstu programu Word są tworzone z istniejącego tekstu. Więc najpierw musisz napisać i sformatować wszystko, co później stanie się szybką częścią. Tylko wtedy możesz zrobić z niego moduł tekstowy.

Źródło obrazu: GIGA

W ten sposób tworzone i zapisywane są szablony programu Word:

Napisz to najpierw żądany tekst i zaznacz go myszką.Następnie naciśnij Kombinacja klawiszy Alt + F3.Powyższe zostanie następnie otwarte Okno modułu tekstowego.Pod Imię daj jej to skrót a, za pomocą którego moduł tekstowy ma być w przyszłości aktywowany.Z Potwierdź OK a moduł tekstowy jest zawsze dostępny w programie Word.

Jak widać również w oknie, ten moduł tekstowy jest tworzony domyślnie dla wszystkich dokumentów opartych na szablonie formatu normal.dot. Na przykład, jeśli chcesz użyć modułu w pliku, który używa innego szablonu formatu, musisz go zapisać w tym szablonie.

Tipp

Podczas tworzenia nowych modułów tekstowych program Word zawsze będzie używał początku modułu jako nazwy. Jednocześnie nazwa jest tym, co musisz wprowadzić, jeśli chcesz korzystać z modułu tekstowego w programie Word. Więc wskazane jest przypisanie w tym miejscu odpowiedniego skrótu, który również możesz zapamiętać. Możesz to zrobić później w zarządzaniu modułami tekstowymi programu Word, ale nie musi tak być.

Nawet obrazy mogą być używane jako moduły tekstowe. Aby to zrobić, obraz jest oznaczany podczas tworzenia, a gdy tylko użyty tam skrót zostanie uruchomiony, obraz ten pojawia się w miejscu!

Wstaw moduły tekstowe programu Word

Po nakarmieniu Worda modułami tekstowymi naturalnie chcesz ich używać i zobaczyć, jak działają. Zakładając, że nadałeś swojej pierwszej frazie Worda skrót, który możesz zapamiętać, to żaden problem.

The Umieść kursor na miejscuw którym ma zostać wstawiony moduł tekstowy skrót napisz tutaj Smak F3 naciśnij.

Nie ma znaczenia, czy skrót zapiszesz małymi czy dużymi literami. Możesz nacisnąć F3 bezpośrednio po skrócie lub dodać spację. Oba działają. Moduł tekstowy jest używany w oryginalnym formacie, a obraz może być również przechowywany jako moduł – jeśli na przykład od czasu do czasu musisz użyć logo.

Zarządzaj blokami tekstu Worda

Moduły tekstowe programu Word są zarządzane w formacie Wstaw menu przy ikonie Szybkie części w sekcji Tekst. Jeśli klikniesz na tę ikonę, pozycja menu Menedżer bloków konstrukcyjnych widoczny. Ten punkt otwiera nowe okno.

Edytuj, usuń lub wstaw szablon programu WordEdytuj, usuń lub wstaw szablon programu Word

W tym oknie możesz zobaczyć listę wszystkich istniejących modułów tekstowych. Przekonasz się, że istnieje już wiele elementów konstrukcyjnych, których możesz nawet nie potrzebować. Tam możesz je usunąć. Tutaj możesz także edytować swoje bloki konstrukcyjne. Na przykład, aby nadać im skrót jako ich imię, jeśli zapomniałeś.

Nawiasem mówiąc, skróty nie mogą być przypisane dwukrotnie. Word również nie rozróżnia pisowni. GGG jest tym samym, co ggg lub gGg dla programu. Pod tym względem do intensywnego użytkowania trzeba wybierać zauważalne skróty.

Alternatywa dla klocków Worda: klocki WSZĘDZIE!

Jeśli docenisz funkcję wzorcową programu Word, szybko przegapisz ją gdzie indziej. Ale jest ratunek! Po uruchomieniu darmowy program Texter stale czai się w tle dla określonych wpisów tekstowych i może automatycznie zastąpić je samodzielnie utworzonymi modułami tekstowymi. Nie potrzebujesz nawet przycisku migawki!

Texter działa jako potężny menedżer niestandardowych skrótów tekstowychTexter wprowadza moduły tekstowe Word do prawie każdego programu!

Po prostu wstaw skrót, taki jak mfg w dowolnym miejscu i a Serdeczne pozdrowienia z tego. Możesz użyć tego dla adresów internetowych lub swojego adresu, nazwiska lub fraz w liście. Gdy zaczniesz używać tego narzędzia, zastosowania są nieograniczone.

GIGA poleca

Więcej ciekawych artykułów

Nie chcesz przegapić więcej wiadomości o technologii, grach i popkulturze? Brak aktualnych testów i przewodników? Następnie śledź nas na Facebooku lub Twitterze.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech