Posłuchajcie sami: te słuchawki mają najlepszą redukcję szumów

Posłuchajcie sami: te słuchawki mają najlepszą redukcję szumów

Jak w rzeczywistości działa aktywna redukcja szumów w słuchawkach ANC? Zbadaliśmy to pytanie za pomocą specjalnej konfiguracji testowej – teraz możesz na własne uszy ocenić, jak dobrze poniższe słuchawki Bluetooth z redukcją szumów mogą blokować hałas podczas podróży lotniczych.

Aktualizacja z 06.08.2022: Teraz mamy szansę drugi raz wykonywane tym razem z aktualnymi modelami: Soundcore Life Q35, JBL Live 660NC, Bose QuietComfort 45 i Sony WH-1000XM4. Obejrzyj wideo tutaj:

Soundcore autorstwa Anker Life Q35

Soundcore autorstwa Anker Life Q35

Cena może być teraz wyższa. Cena na dzień 06.08.2022 17:02

JBL Live 660 NC

JBL Live 660 NC

Cena może być teraz wyższa. Cena od 06.08.2022 18:29

Bose QuietComfort 45

Bose QuietComfort 45

Cena może być teraz wyższa. Cena od 06.08.2022 15:46

Sony WH-1000XM4 z redukcją szumów-kopfhörer

Sony WH-1000XM4 z redukcją szumów-kopfhörer

Cena może być teraz wyższa. Cena od 06.08.2022 18:31

Oryginalny artykuł:

Oto nasz pierwszy film (grudzień 2018) z Bose QuietComfort 35 II, Sony WH-1000XM3, B&W PX, Motorola Escape 800 ANC i TaoTronics TT-BH047:

Test redukcji szumów: przetestowaliśmy te słuchawki Bluetooth

Jak brzmi redukcja szumów? Słuchawki ANC nie potrafią wyczarować absolutnej ciszy – ale dość mocno redukują hałas otoczenia, dzięki czemu możesz słuchać swojej muzyki „w spokoju”. Technicznie dzieje się to w przypadku „antyhałasu”, szum silników lotniczych jest neutralizowany odwróconym sygnałem w słuchawce.

To zależy więc od (oprogramowania i sprzętu) know-how producenta, jak dobrze ta technologia sprawdza się w praktyce. Z naszego porównania wynika, że ​​rzeczywiście istnieją niewielkie, ale wyraźnie słyszalne różnice w skuteczności izolacji akustycznej. Możesz to usłyszeć na własne oczy w naszym filmie (powyżej), zakładając słuchawki podczas oglądania.

Oto przegląd wybranych słuchawek Bluetooth z redukcją szumów i cenami (RRP). Szczegółowe raporty z testów GIGA są połączone w nawiasach:

Porównanie słuchawek z redukcją szumów: tak je przetestowaliśmy

Abyście sami mogli przekonać się, jak „brzmi” funkcja redukcji szumów, nasz redaktor włożył do uszu zestaw słuchawkowy Sennheiser Ambeo Smart Headset. Używając maleńkich mikrofonów w słuchawkach, nagrywa dokładnie to, co w danym momencie słyszy nasz redaktor. Aby to zrobić, użyliśmy hałasu samolotu na poziomie 80 dB na głośnik, a następnie założyliśmy pięć różnych słuchawek z redukcją szumów.

Nasz wynik: Słuchawki Bluetooth Sony WH-1000XM3 zapewniają najlepszą redukcję szumów na polu testowym. Niedroga Motorola Escape 800 ANC może znaleźć się na ostatnim miejscu w teście redukcji szumów, ale nadal jest przekonująca: zabiera też część energii irytującemu hałasowi samolotu i sprawia, że ​​podczas słuchania muzyki sytuacja jest przyjemniejsza.

Więcej słuchawek ANC w naszym szczegółowym przewodniku zakupu:

Nie chcesz przegapić nowych wiadomości o technologii, grach i popkulturze? Brak aktualnych testów i poradników? Śledź nas na Facebooku (GIGA Tech, GIGA Games) lub Twitterze (GIGA Tech, GIGA Games).

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech