Portret Måneskina: wszystko, co musisz wiedzieć o zwycięzcach ESC 2021

Portret Måneskina: wszystko, co musisz wiedzieć o zwycięzcach ESC 2021

Źródło zdjęcia: IMAGO / Independent Photo Agency Int.


W 2021 roku Måneskin wygrał dla Włoch w ESC i od tego czasu jest na drodze do sukcesu. Ale co czyni je tak wyjątkowymi? Przedstawiamy Państwu młodą grupę.

Jak Måneskin stał się sławny?

Zespół Måneskin został założony w 2015 roku przez Victorię de Angelis i Thomasa Raggiego, gdy obaj młodzi muzycy byli jeszcze w szkole. Mniej więcej rok później do zespołu dołączyli Damiano David i Ethan Torchio i od tego czasu czterej artyści tworzą skład włoskiego zespołu rockowego.Pomimo założenia grupy w Rzymie, zdecydowali się na duńską nazwę, która oznacza światło księżyca. . Na początku Måneskin występowała jeszcze w swoim rodzinnym mieście, później zabrała ją zur Show „X Factor”, gdzie zajęli drugie miejsce i dostali kontrakt płytowy od Sony Music. Jej pierwszy album studyjny ukazał się w 2018 roku pod tytułem „Il ballo della vita” i otrzymał potrójną platynę. W końcu dostali bilet na Konkurs Piosenki Eurowizji 2021, wygrywając tradycyjny włoski festiwal w Sanremo. Na Przekonali także ESC w Rotterdamie piosenką „Zitti e buoni”nawet jeśli teksty musiały zostać nieco ocenzurowane na potrzeby występu, i wrócili do domu jako zwycięzcy.

Finał ESC 2023 odbędzie się 13 maja. Stworzyliśmy dla Ciebie przegląd wszystkich uczestników i wszystkich dat.

Zobacz zwycięski występ zespołu na ESC 2021 tutaj:

Moonlight: Controversen zur Band

W sumie zespół wydał dziś trzy albumy (stan na kwiecień 2023), wydany w 2023 roku album „Rush!” osiągnął pierwsze miejsce na listach przebojów w kilku krajach. Zespół przyjedzie z albumem również do Niemiec w 2023 roku. Bilety na to znajdziecie na eventim. Młodzi muzycy wnoszą powiew świeżości na włoską scenę rockową, ale spotykają się też z oskarżeniami. Po pierwsze, wokalista Damiano został oskarżony podczas ESC 2021 używana kokaina mieć. Zaprzeczył temu i poprosił o poddanie się testowi narkotykowemu, który wyszedł negatywnie. W wywiadzie dla The Guardian na początku 2023 roku Måneskin poinformował, że po części ze względu na ich styl Queerbaiting oskarżony o sztuczną próbę dotarcia do odbiorców LGBTQ+. Jednak zespół zaprzecza zarzutom i przekonuje, że seksualność poszczególnych członków nie ma nic wspólnego z ich wyglądem.

Nie wszystkie okładki albumów są kreatywnymi arcydziełami. Sprawdź niektóre z najgorszych kreacji tutaj:

Światło księżyca – Steckbrief

Pochodzenie: Rzym, Włochy Rok założenia: 2015, od 2016 w obecnym składzie Gatunek: Rock Obecny skład: Damiano David (wokal), Thomas Raggi (gitara), Victoria de Angelis (bas), Ethan Torchio (perkusja) Media społecznościowe: Instagram , Twittera, Facebooka

GIGA poleca

Inne rekomendacje wydarzeń

Nie chcesz przegapić więcej wiadomości o technologii, grach i popkulturze? Brak aktualnych testów i przewodników? Następnie śledź nas na Facebooku lub Twitterze.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech