Porsche: Nowy e-samochód powinien odsunąć w cień silniki spalinowe

Porsche: Nowy e-samochód powinien odsunąć w cień silniki spalinowe

Pierwszy krok Porsche na drodze do elektryfikacji robi wrażenie: Taycan już dawno stał się flagowym i bestsellerem. Ale to nie wystarcza Porsche. Kolejny samochód elektryczny ze Stuttgartu powinien wyznaczać nowe standardy, a szanse na to są imponujące.

Ogłoszenie Porsche: E-Macan przenosi samochody elektryczne na nowy poziom

Porsche ma wielkie plany dotyczące samochodów elektrycznych. Producent samochodów sportowych już teraz może liczyć na przyzwoity sukces sprzedażowy pierwszego czysto elektrycznego modelu Taycan, a Taycan jest również w czołówce pod względem osiągów. Ale nie chcesz spocząć na laurach w Stuttgarcie. Wiele więcej następne elektryczne Porsche powinno znacznie wyprzedzić debiut.

Mowa o elektrycznym Macanie, którego Porsche planuje sprzedawać od 2024 roku. Produkcja powinna rozpocząć się odpowiednio w nadchodzącym roku. W przeciwieństwie do Taycana, Macan nie był od początku projektowany jako samochód elektryczny. Nie, silnik spalinowy jest obecnie jednym z absolutnych topów w Porsche. Z elektrycznym Macanem nic nie powinno się zmienić.

Porada dotycząca oszczędności GIGA
Paliwo jest za drogie? Szukasz najtańszej stacji benzynowej? Następnie pobierz naszą aplikację do tankowania. Tam znajdziesz najniższe ceny benzyny w Twojej okolicy.
TankenApp z trendem cen benzyny

Deweloper: Ströer Media Brands GmbH

TankenApp z trendem cen benzynyTankenApp z trendem cen benzyny

Deweloper: Stroer Media Brands GmbH

TankenApp jest produktem firmy Ströer Media Brands GmbH, do której należy również GIGA.

Wynajmij e-samochód i odbierz bonus w wysokości 6000 €

„Od obecnej generacji produkujemy co roku ponad 80 000 sztuk. długoterminowy planujemy to również zrobić dla całkowicie elektrycznego Macana”., poinformował w rozmowie z Automobilwoche (via Finanzen.ch) Albrecht Reimold, szef produkcji i logistyki w Porsche. Porsche Macan i Cayenne regularnie występowały na przemian w wyścigu o najbardziej udany model ze Stuttgartu.

E-Macan będzie nie tylko drugim autem elektrycznym, ale także takim pierwszy elektryczny SUV od Porsche być. Oprócz sukcesu Taycana i poprzedniego Macana, model sugeruje również, że wersja elektryczna powinna się dobrze sprzedawać.

Dzięki Cross Turismo Porsche ma już w swojej ofercie odgałęzienie Taycan:

Nowe Porsche Taycan Cross Turismo: wszystkie najważniejsze cechy

Porsche Macan: Silniki spalinowe mogą się skończyć w 2026 r.

W ten sposób jesteś bezpieczny w Porsche, ale jednocześnie ostrożny: E-Macan i oryginalny silnik spalinowy będą początkowo dostępne równolegle od 2024 r Do zaoferowania. Według Reimold wszystko zależy od dalszego rozwoju e-mobilności na arenie międzynarodowej. Aby zachować elastyczność, silnik spalinowy będzie nadal oferowany około dwa lata po wprowadzeniu na rynek elektrycznego Macana.

Prezentacja pierwszego elektrycznego SUV-a ze Stuttgartu przewidziana jest na 2023 rok. Na Cena powinna być przyzwoitym plusem w porównaniu do silnika spalinowego. Obecnie zaczyna się od prawie 66 000 euro. Macan prawdopodobnie zbliży się do sześciocyfrowej ceny zakupu.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech