Pompy ciepła: Zadzwoń po dodatkowe wsparcie dla niektórych modeli

Pompy ciepła: Zadzwoń po dodatkowe wsparcie dla niektórych modeli

Niektóre pompy ciepła powodują ogromne szkody w środowisku. Niemiecka pomoc na rzecz ochrony środowiska domaga się teraz większych funduszy na te pompy ciepła, które spełniają określone kryteria.

Pompy ciepła są uważane za szczególnie wydajny sposób na utrzymanie komfortowej temperatury we własnych czterech ścianach. Jednak nie wszystkie z tych grzejników są równie wydajne i ciche. Stosowanie naturalnych czynników chłodniczych nie jest oczywistością dla każdego producenta. Znana plomba ma teraz zaradzić tej sytuacji, tak że ostatecznie brakuje tylko silniejszego finansowania pomp ciepła w nią wyposażonych.

Zastanawiasz się, czy warto zainstalować pompę ciepła? Odpowiedź jest w filmie.

Czy pompa ciepła się opłaca?

Błękitny Anioł ma na celu wyróżnienie przyjaznych dla środowiska pomp ciepła

Pompy ciepła mogą teraz otrzymać znak ekologiczny „Błękitny Anioł”, pod warunkiem spełnienia przez producenta odpowiednich kryteriów. Kryteria środowiskowe, które należy w tym celu spełnić, obejmują na przykład użytkowanie naturalny czynnik chłodniczy jak również zgodność wysokie wartości sprawności i zmniejszoną emisję hałasu. Niemiecka organizacja pomocy na rzecz ochrony środowiska (DUH) odegrała kluczową rolę w opracowaniu kryteriów i obecnie domaga się większego wsparcia od ministra gospodarki Roberta Habecka dla pomp ciepła opatrzonych pieczęcią.

Silniejsze finansowanie pomp ciepła z pieczęcią środowiskową

Jürgen Resch, Federalny Dyrektor Zarządzający DUH, wyjaśnia w tym kontekście, że Błękitny Anioł dla pomp ciepła jest „dobrym Wsparcie decyzji dla obywateliktórzy planują przejść na pompę ciepła i chcą dokonać wyboru przyjaznego dla klimatu i środowiska.” Szczególnie ważne w tym zakresie jest całkowite wykluczenie fluorowanych czynników chłodniczych, które są szczególnie szkodliwe dla klimatu. „Nie ma na to miejsca w technologii przyjaznej dla klimatu, takiej jak pompa ciepła, zwłaszcza że najbardziej wydajne urządzenia na rynku i tak działają z naturalnymi czynnikami chłodniczymi, takimi jak propan”, kontynuuje Resch.

Teraz niech tak będzie Zadaniem producentów pomp ciepła jest badanie ich urządzeń pod kątem zgodności z kryteriami środowiskowymi Błękitnego Anioła i w razie potrzeby dokonaj regulacji. Rząd jest jednak odpowiedzialny za niezbędne zachęty poprzez silniejsze wsparcie dla przyjaznych dla środowiska pomp ciepła. Ponadto DUH zaleca również, aby właściciele domów i mieszkań przed zakupem pompy ciepła dowiadywali się o spełnianiu wymienionych kryteriów środowiskowych i zwrócili uwagę na Błękitnego Anioła.

Szczególnie szkodliwe czynniki chłodnicze mogą wkrótce zostać zakazane

Tak zwane PFAS (per- i polifluorowane substancje alkilowe), które są stosowane w czynnikach chłodniczych wielu pomp ciepła, są od pewnego czasu przedmiotem krytyki. To są chemikalia stworzone przez człowieka które są rakotwórcze, a ponadto nigdy nie mogą zostać rozbite. Według Federalnego Ministerstwa Środowiska, Ochrony Przyrody, Bezpieczeństwa Jądrowego i Ochrony Konsumentów (BMUV) istnieje szacunkowo ponad 10 000 substancji należących do tej grupy chemikaliów. UE planuje już zakazać stosowania PFAS, chociaż zakaz ten nie został jeszcze w pełni przesądzony.

GIGA poleca

Więcej ciekawych artykułów

Nie chcesz przegapić więcej wiadomości o technologii, grach i popkulturze? Brak aktualnych testów i przewodników? Następnie śledź nas na Facebooku lub Twitterze.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech