Podczas przerwy w dostawie prądu: używać akumulatora e-roweru jako powerbanku?

Podczas przerwy w dostawie prądu: używać akumulatora e-roweru jako powerbanku?

Nawet jeśli całkowite zaciemnienie jest bardzo mało prawdopodobne, wiele osób zadaje sobie pytanie, w jaki sposób mogą nadal uzyskać energię elektryczną w sytuacji awaryjnej. Wykorzystanie prawie 600 watogodzin akumulatora roweru turystycznego wydaje się być przebłyskiem geniuszu. Ale czy to w ogóle możliwe?

Zima 2022 zapowiada się niekomfortowo. W końcu prąd, gaz i paliwo są droższe niż kiedykolwiek. Jednakże Zabezpieczenie dostaw energii zgodnie z Federalnym Ministerstwem Gospodarki (Źródło: bmwk.de, bundesnetzagentur.de), w razie sytuacji awaryjnej trzy elektrownie jądrowe będą pracować do kwietnia 2023 roku. W tym przewodniku dowiesz się, czy możesz używać akumulatora roweru elektrycznego jako powerbanku na wypadek przynajmniej krótkiej, lokalnej awarii zasilania lub przerwy w dostawie prądu.

Uruchom galerię zdjęć(8 zdjęć)

Tesla zawodzi: Elon Musk przeliczył się tutaj

Czy akumulator roweru elektrycznego może służyć jako power bank?

Niestety, nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie to zależy od komputera pokładowego. Ponieważ niestety tylko kilka akumulatorów do rowerów elektrycznych może ładować telefon komórkowy lub inne gadżety. W większości przypadków baterię można podłączyć tylko przez złącza na wyświetlaczu systemu – zwykle do tego celu służy gniazdo micro-USB.

Jednak zwykle oferuje to mniej niż 1 amper. Więc nie możesz obsługiwać urządzeń gospodarstwa domowego w ten sposób. Jedyne, co możesz z tym zrobić, to spowolnić zużycie baterii telefonu komórkowego podczas korzystania z energochłonnych aplikacji, takich jak Mapy Google. Wyświetlacze rowerów elektrycznych Bosch są nieco słabsze w porównaniu z wyświetlaczami innych producentów, takich jak Shimano, Yamaha i Flyer. Te pierwsze zarządzają tylko 0,5 ampera, którego wiele telefonów komórkowych nawet nie rozpoznaje jako opłaty.

Całkowite niewłaściwe użycie akumulatora e-roweru Zaopatrzenie w energię w mieszkaniu nie jest możliwe lub nie w rozumieniu producenta. Jednak nie jest to niemożliwe. Dla ciekawskich kanał YouTube Autarkie wyposażył akumulator do e-roweru w system złączy do podłączenia falownika. Można go również wykorzystać do zasilania urządzeń codziennego użytku w sytuacjach awaryjnych.

Uwaga: jeśli nie jesteś specjalistą, zdecydowanie powinieneś trzymać ręce z dala od następującego eksperymentu. Napięcie prądu przemiennego 230 V może być śmiertelne.

Alternatywy dla baterii do rowerów elektrycznych: powerbanki i generatory słoneczne

Jeśli nie chcesz narażać swojego życia na niebezpieczeństwo, powinieneś rzucić okiem do prawdziwych alternatyw rzucać i nie demontować baterii swojego e-roweru. Jeśli masz poważne obawy dotyczące zasilania, z przyjemnością przedstawimy Ci kilka opcji na początek.

Alternatywą dla domowego eksperymentu z akumulatorem do e-roweru są powerbanki, takie jak Anker 521 Powerhouse. Jeszcze bardziej niezawodne jest korzystanie z jednego Solar-Powerbank, który może się ładować. Jeśli mobilne urządzenie do przechowywania energii, takie jak Jackery Explorer 1000 Pro, jest dla Ciebie o rozmiar za duże, masz tylko mały balkon lub system jest dla Ciebie za drogi, to mniejszy power bank ze zintegrowanymi ogniwami słonecznymi, taki jak iPosible Solar Powerbank, jest Zalecana.

Stacja ładująca Anker 521 Powerhouse, przenośna elektrownia 256 Wh, kompaktowy generator, 200 W 5-Ansc

Stacja ładująca Anker 521 Powerhouse, przenośna elektrownia 256 Wh, kompaktowy generator, 200 W 5-Ansc

Teraz cena może być wyższa. Cena na dzień 23.11.2022 16:57

Solargenerator Jackery Explorer 1000 PRO z 2× 80W panelami słonecznymi

Solargenerator Jackery Explorer 1000 PRO z 2× 80W panelami słonecznymi

Teraz cena może być wyższa. Cena na dzień 23.11.2022 16:58

iPosible Solar Powerbank 26800 mAh z 4 składanymi panelami słonecznymi i 2 zewnętrznymi bateriami wyjściowymi USB Tr

iPosible Solar Powerbank 26800 mAh z 4 składanymi panelami słonecznymi i 2 zewnętrznymi bateriami wyjściowymi USB Tr

Teraz cena może być wyższa. Cena od 23.11.2022 11:55

GIGA poleca

Więcej ciekawych artykułów

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech