Pobierz i zainstaluj aktualizację oprogramowania AMD Radeon

Pobierz i zainstaluj aktualizację oprogramowania AMD Radeon

Wyszukiwanie najnowszego sterownika karty graficznej na stronie AMD i instalowanie go ręcznie nie jest już konieczne – możesz łatwo sprawdzić dostępność aktualizacji w oprogramowaniu Radeon. Tutaj możesz dowiedzieć się, jak pobrać i zainstalować najnowsze oprogramowanie dla swojej karty graficznej AMD.

Zwłaszcza ci, którzy chcą grać w najnowsze tytuły klasy A, powinni zawsze aktualizować sterowniki GPU. Ale nawet jeśli masz ogólny problem z kartą graficzną, aktualna aktualizacja może być rozwiązaniem, którego szukasz.

Znajdź i przeprowadź aktualizację oprogramowania Radeon

Otwiera oprogramowanie Radeon albo za pomocą ikony na pasku zadań (kliknij prawym przyciskiem myszy → „Otwórz oprogramowanie Radeon”) lub za pomocą skrótu w menu Start. Wybierz to Ikona zębatki (Ustawienia) w prawym górnym rogu. Kliknij kartę “System”jeśli nie został wybrany automatycznie.
Aktualizacja oprogramowania Radeona 1Tutaj powinieneś teraz zobaczyć swoją aktualną wersję pod pozycją „Oprogramowanie AMD” lub „Oprogramowanie Radeon”. Sprawdź przycisk aktualizacji.
Jeśli dezaktywowałeś automatyczne pobieranie, musisz teraz kliknąć przycisk „Pobierz”. Na koniec kliknij przycisk Przycisk „Instalacja”.
Aktualizacja oprogramowania Radeona 2

Po kliknięciu pierwszego okna instalacji “Dodatkowe opcje” kliknij, masz wybór miejsca przechowywania, typ instalacji (pełna, minimalna, tylko sterowniki), a za pomocą opcji „Przywróć ustawienia fabryczne” masz możliwość usunięcia poprzednich sterowników AMD przed zainstalowaniem nowej wersji.

Aktualizacja oprogramowania Radeona 3

Dodatkowe ustawienia

Sterownik karty graficznej nie aktualizuje się całkowicie automatycznie — i to dobrze. Ale w ustawieniach systemowych (opisanych powyżej) możesz znaleźć trzy dodatkowe opcje, których możesz użyć, aby dostosować aktualizację do swoich preferencji:

Preferowana wersja oprogramowania: Tutaj możesz ustawić, czy mają być wyszukiwane tylko zalecane, czy też opcjonalne aktualizacje.Sprawdź aktualizacje: Jeśli ta opcja jest aktywna, Radeon Software automatycznie wyszukuje aktualizacje i informuje o nich.Pobierz sterowniki i oprogramowanie: Jeśli ta opcja jest aktywna, aktualizacje będą automatycznie pobierane (nie instalowane!), gdy tylko oprogramowanie Radeon znajdzie aktualizację.
Opinia o aktualizacji oprogramowania Radeon

Brak opcji aktualizacji sterownika?

Szczególnie w przypadku gotowych komputerów PC i laptopów pozycja menu „Sprawdź dostępność aktualizacji” może nie być widoczna w ustawieniach systemowych oprogramowania Radeon. W takim przypadku oprogramowanie jest dostosowywane do danego producenta (Asus, Acer, HP, Dell itp.) i urządzenia.

Oprogramowanie Radeon Brak aktualizacji

Oddzielne centrum aktualizacji od producenta jest zazwyczaj preinstalowane na tych komputerach, za pomocą którego można wyszukiwać aktualizacje sterowników grafiki, dźwięku lub chipsetu. Jeśli tak nie jest, należy poszukać nowych sterowników na stronie internetowej odpowiedniego producenta.

Alternatywnie możesz również odinstalować preinstalowane oprogramowanie Radeon i samodzielnie zainstalować odpowiednią wersję ze strony AMD. Nie jest to jednak zalecane dla laików, ponieważ może prowadzić do problemów ze zgodnością i błędów sterownika.

Czy rozpoznasz te gry po wybuchach?

GIGA poleca

Więcej ciekawych artykułów

Nie chcesz przegapić więcej wiadomości o technologii, grach i popkulturze? Brak aktualnych testów i przewodników? Następnie śledź nas na Facebooku lub Twitterze.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech