Pasek ułamkowy w programie Word – jak to zrobić?

Pasek ułamkowy w programie Word – jak to zrobić?

Teoretycznie możesz napisać pasek ułamka w programie Word, podkreślając górną część ułamka i przesuwając linie blisko siebie, ale jest o wiele prostszy sposób. Wyjaśnimy Ci, jak napisać ułamek w programie Word i co zrobić, jeśli program odmówi.

Języki niemiecki

Licencja: Demo

Platformy: Windows, Windows 10

Ułamek „ćwierć” można zapisać jako 1/4, ¼ lub jako ułamek piętrowy. Ostatni sposób reprezentacji jest szczególnie odpowiedni w pracy matematycznej i naukowej. Aby to zrobić, nie musisz używać żadnych skomplikowanych sztuczek. Wystarczy skorzystać z wbudowanych możliwości programu – w tym przypadku z edytora formuł.

Jak napisać pasek ułamkowy w programie Word?

Reprezentowanie obliczenia jako ułamek jest funkcją matematyczną. W tym celu możesz użyć edytora formuł Word. Na przykład ćwiartka jest wyświetlana z 1 nad paskiem ułamka i 4 pod nim.

Łącznika i ułamków można używać w programie Word w taki sposób, aby stanowiły część formuły w osobnym akapicie lub w zdaniu, tak aby tylko minimalnie zmieniały odstępy między wierszami.

Źródło obrazu: GIGA

Jak napisać książkę w programie Word:

Umieszcza kursor w miejscu, w którym ma się pojawić ułamek.Kliknij na górze menu w zakładce “Wstawić“ a potem w tym menu w prawo na “Formuła„.Teraz zobaczysz serię „Formeltools“. Pierwsza pozycja menu po prawej stronie nosi nazwę „Bruch“. Kliknij na nią, aby zobaczyć różne formy reprezentacji ułamków i wybierz pierwszą z nich. Spowoduje to umieszczenie „ w miejscu kursora.pusta przerwa“ wstawiony tam, gdzie ty uzupełnij części nad i pod kreską ułamkową móc.

Co zrobić, jeśli edytor formuł jest wyszarzony?

W niektórych przypadkach otwierasz menu „Wstaw”, ale chcesz użyć edytora formuł wpis „Formuła” jest szary i nie można go aktywować.

Źródło obrazu: GIGA

To nie jest problem z programem Word i nie jest to błąd w edytorze formuł, ale efekt uboczny ustawień formatu pliku. Mówiąc prościej, podczas zapisywania plików Worda używasz starszego formatu pliku, który nie jest zgodny z edytorem formuł w Twojej wersji Word. Jak tylko aktywujesz nowszy format i zapiszesz w nim plik, możesz również skorzystać z menu formuły.

W ten sposób aktywujesz edytor formuł, gdy menu formuł jest wyszarzone:

Źródło obrazu: GIGA Kliknij „ w menu u góryplik‘ a następnie kliknij ‘ w lewym dolnym rogu paska menuopcje“. W następnym oknie wybierz pozycję menu “Zapisz na komputerze‘ do wtedy zaraz pod ‘zapisz dokumenty” zobaczyć w jakim formacie zapisany jest bieżący plik.Prawdopodobnie nie mówi „Dokument Word (*.docx)‘ ale coś takiego jak ‘Word 97-2003 — dokument (*doc)“. Ten stary format nie może przechowywać formuł w niezbędny sposób, dlatego Sekcja „Formuła” jest wyszarzona i nie można jej aktywować.Zmienia format na „Dokument Word (*.docx)„, zapisuje plik a następnie możesz użyć edytora formuł.

Pamiętaj jednak, że ten plik nie będzie kompatybilny ze starszymi wersjami programu Word. Jeśli więc udostępnisz go komuś, kto nadal używa starej wersji, nie będzie on mógł go otworzyć.

GIGA poleca

Najczęściej czytane artykuły o systemie Windows

Oprogramowanie open source a oprogramowanie komercyjne – czego używasz?

Nie chcesz przegapić nowych wiadomości o technologii, grach i popkulturze? Brak aktualnych testów i poradników? Śledź nas na Facebooku (GIGA Tech, GIGA Games) lub Twitterze (GIGA Tech, GIGA Games).

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech