Packstation nie działa – co robić?  Jak otrzymasz paczkę?

Packstation nie działa – co robić? Jak otrzymasz paczkę?

Paczkomat DHL ma tę zaletę, że możesz odebrać paczki w dowolnym momencie. Ponieważ jednak nie jest obsługiwany przez żaden personel, w przypadku jakichkolwiek zakłóceń jesteś zdany na siebie. Co możesz zrobić, jeśli zepsuje się stacja pakowania?

Uwaga: Na najbliższą niedzielę 8. października 2023, DHL ogłosił prace konserwacyjne na stacjach pakowania. Odbiór powinien być wówczas możliwy wyłącznie z ograniczeniami w godzinach od 8:00 do 16:00. W tym okresie odbiór na stacjach pakowania kontrolowanych za pomocą aplikacji bez ekranu nie będzie możliwy. Jeśli więc dzisiaj lub jutro w pakowalni czeka na Ciebie paczka, warto odebrać ją punktualnie. Nie warto czekać do niedzieli ze zwrotem, wysyłaniem własnych paczek lub udaniem się wieczorem do pobliskiej pakowalni.
Źródło obrazu: GIGA

Jeśli Packstation nie działa poza określonym okresem, może to mieć różne przyczyny. Mogą wystąpić różne defekty. Niektóre problemy można łatwo rozwiązać samodzielnie, ale inne wymagają wsparcia DHL.

Stacja pakowania jest uszkodzona: Jak odebrać paczkę?

Czasami ekran Packstation nie odpowiada i nie możesz dostać się do swojej paczki. Drobne błędy można naprawić samodzielnie. Jeśli stacja pakowania nie odpowiada, sprawdź następujące elementy:

Paczkomat często nie działa, jeśli kolejne drzwi są otwarte. Może ktoś zapomniał wcześniej zamknąć. Sprawdź więc, czy przedział jest nadal otwarty, a następnie spróbuj ponownie skorzystać ze stanowiska pakowania. W niektórych przypadkach jest to również możliwe Nie można odczytać kodu QR na smartfonie. Dzieje się tak szczególnie często przy słabym oświetleniu, na przykład gdy słońce świeci bezpośrednio na czytnik. Ustawia jasność ekranu telefonu komórkowego na bardzo jasną, powiększa kod QR i powoli przesuwa ekran smartfona nad czytnikiem, aby pomyślnie zeskanować kod. Jeśli stacja pakowania nadal posiada wyświetlacz z klawiaturą, możesz odebrać paczkę także wpisując kod. Następnie po prostu wpisz litery i cyfryktóre są wyświetlane pod kodem QR na wyświetlaczu telefonu komórkowego.Niektóre stacje pakowania są tak odległe, że można to zrobić tylko słaby odbiór telefonu komórkowego a kod odbioru nie jest dostępny w aplikacji „Post & DHL”. Można to obejść, korzystając z Aplikacja otwiera się wcześniej i wywołuje kod. Chociaż kody są ważne tylko przez ograniczony czas, aktualizacja nowego kodu QR działa również bez odbioru.

Packstation nie odpowiada: zgłoś problemy

Jeśli wskazówki nie pomogą, należy skontaktować się z serwisem DHL i zgłosić uszkodzoną stację pakowania. Można to zrobić za pośrednictwem infolinii telefonicznej lub pisemnie za pośrednictwem czatu i formularza kontaktowego:

Telefon: 0228- 433 31 12 (od poniedziałku do niedzieli w godzinach 7:00–20:00, w tym w święta) Formularz kontaktowy Czat przez WhatsApp: 0228-76 36 37 19 (od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00–19:00, sobota 8:00–14:00)

W zależności od rodzaju błędu problemy na stanowisku pakowania można rozwiązać w ciągu kilku godzin. Jeśli jednak konieczna jest wymiana części, można również wykonać obróbkę skrawaniem zająć kilka dni. W niektórych przypadkach występują również krótkotrwałe zakłócenia, które nie dotyczą pojedynczej stacji pakowania, ale usług DHL na terenie całych Niemiec.

Aby móc szybko uzyskać pomoc, należy podać także lokalizację Numer stacji pakowania mieć gotowe. Numer jest wydrukowany na jednych z drzwi stanowiska pakowania. Znajdziesz je także w aplikacji „Post & DHL”.

Co stanie się z moją przesyłką?

Jeżeli paczka nie może zostać odebrana ze względu na awarię stanowiska pakowania, termin odbioru ulega wydłużeniu. Paczka jest wówczas przechowywana dłużej niż zwykle 7 dni.

Dopóki paczka nie została jeszcze przez Ciebie odebrana, uważa się ją za „niedoręczoną”. Okresy płatności, anulowania i zwrotu nie powinny jeszcze się rozpocząć. Dla bezpieczeństwa powinieneś powiadomić nadawcę, jeśli Twoja przesyłka utknęła w punkcie pakowania.

GIGA poleca

Więcej ciekawych artykułów

Nie chcesz przegapić kolejnych aktualności ze świata technologii, gier i popkultury? Brak aktualnych testów i poradników? Następnie śledź nas na Facebooku lub Twitterze.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech