Otwieranie rolet okiennych w samolotach podczas startu: to jest prawdziwy powód

Otwieranie rolet okiennych w samolotach podczas startu: to jest prawdziwy powód

Czasem masz ochotę przenocować w samolocie przed startem i w tym celu opuścić osłony przeciwsłoneczne. Nie jest to jednak dozwolone i obsługa samolotu doradzi Państwu przed odlotem i lądowaniem otwarcie osłon przeciwsłonecznych, aby zapewnić dobrą widoczność przez okno samolotu. Dlaczego?

Szczególnie przy silnym nasłonecznieniu niemożność opuszczenia osłon przeciwsłonecznych może być irytująca. Eksperci od samolotów wyjaśniają, dlaczego trzeba przeżyć start i do czego potrzebna jest cierpliwość.

Zasłonięte rolety, wyłączone światła, złożony stół: oto powód

Jasny widok za oknem nie jest przeznaczony dla pasażerów siedzących obok, którzy chcą wyglądać przez okno. Podobnie jak w przypadku wszystkich działań przed startem i lądowaniem, również tutaj Względy bezpieczeństwa Za tym.

Podczas krytycznych faz lotu, startu i lądowania minimalizuje wszelkie zagrożenia bezpieczeństwa stać się. Podniesione panele pomagają załodze samolotu ocenić sytuację na zewnątrz statku powietrznego. Jeśli wystąpią problemy lub turbulencje, możesz je natychmiast zobaczyć co dzieje się na zewnątrz kabiny samolotu. Każdy Napędzany można tak szybko zauważyć. Należą do nich na przykład jeden Rozwój dymu lub Pożar w silniku. Patrząc na zewnątrz, załoga może upewnić się, które pozycje znajdują się na zewnątrz statku powietrznego są bezpieczni i może być używany do ewakuacji. Jeśli dojdzie do pożaru silnika, załoga samolotu od razu zauważy, że lepiej nie otwierać w tym momencie wyjścia awaryjnego. Na przykład rzecznik Lufthansy Thomas Jachnow mówi: „Jeśli w rejonie skrzydła wybuchnie pożar, nie należy otwierać tam żadnych drzwi ewakuacyjnych. Wtedy wrzucą pasażerów w płomienie.” (Źródło: T-Online).

Starty i lądowania odbywają się także w nocy oświetlenie kabiny przyciemniło się lub wyłączyło. Powinno to pomóc Ci przyzwyczaić się do ciemnych warunków oświetleniowych. W przypadku ewakuacji, gdzie liczy się każda sekunda. Nie musisz drastycznie przestawiać się z jasnego światła na ciemność. Ułatwia to również dostrzeżenie oświetlenia awaryjnego, które wskazuje drogę do najbliższego wyjścia awaryjnego zwrotnica.

Dlaczego okna w samolocie muszą być na noc zamknięte, a stoły podniesione podczas startu?

Również składany stółstanowią zabezpieczenie na wypadek ewakuacji. Jeśli w sytuacji awaryjnej musiałbyś sprzątnąć i zamknąć stół oraz wyprostować oparcia siedzeń, aby móc wstać z siedzenia, straciłbyś cenny czas.

W trakcie lotu może się też zdarzyć, że załoga wskaże rolety. Ale wtedy nie powinieneś ich ciągnąć, ale wciśnij go w dół. Nie stoją za tym względy bezpieczeństwa, ale komfort innych pasażerów. Szczególnie szybko zauważasz wschodzące słońce w powietrzu. Powinno to zapewnić śpiącym pasażerom nieco więcej odpoczynku.

GIGA poleca

Więcej ciekawych artykułów

Nie chcesz przegapić kolejnych aktualności ze świata technologii, gier i popkultury? Brak aktualnych testów i poradników? Następnie śledź nas na Facebooku lub Twitterze.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech