Oto jak oszukać Netflix and Co.: Tajna sztuczka na lepszy obraz telewizyjny

Oto jak oszukać Netflix and Co.: Tajna sztuczka na lepszy obraz telewizyjny

W dzisiejszych czasach telewizory zapewniają najlepszy obraz, gdy odtwarza się je ze zoptymalizowaną zawartością – słowem kluczowym HDR i Dolby Vision. Jednak nie wszyscy dostawcy usług przesyłania strumieniowego udostępniają takie filmy i seriale lub uzależniają to od odpowiedniej subskrypcji. Obejmuje to Netflixa. Ale za pomocą sztuczki możemy uzyskać z niego jeszcze lepsze zdjęcia.

Jeśli chcesz oglądać treści Netflixa w HDR i Dolby Vision, czyli z wysokim zakresem dynamicznym, potrzebujesz nie tylko szybkiego łącza internetowego (od 25 Mbit/s) i telewizora obsługującego 4K, ale także najdroższego abonamentu. Ponieważ tylko subskrypcja premium od Netflix oferuje jakość Ultra HD, a więc także treści HDR i Dolby Vision. Ergo: Zwykle obecnie wydajesz na to mniej niż 18 euro miesięcznie. Tańsze abonamenty podstawowe i standardowe muszą się bez niego obejść.

Co to w ogóle jest? Wyjaśnienie:

Ale dzięki naszej sztuczce możesz zdjęcia prawie w jakości HDR no widzisz, nawet jeśli ściśle mówiąc to tylko rodzaj pseudo-HDR. Czego potrzebujesz do tego?

Telewizor 4K zgodny z HDR lub Dolby VisionA Fire TV Stick firmy Amazon (model 4K lub lepszy, patrz Amazon)

Nasz cel: Dem Telewizor fałszuje sygnał HDR, gdzie właściwie go nie ma. Aby to zrobić, przejdź do ustawień Fire TV i wybierz „Dźwięki i ekran”. W następnym menu przejdź do „Ekran”. Teraz przejdź do ostatniego elementu „Ustawienia zakresu dynamicznego” i zamiast „Adaptacyjny” wybierz „Zawsze obrazy o wysokim kontraście (HDR)” – gotowe.

Niezbędne ustawienie na Fire TV Stick. (Źródło obrazu: GIGA)

Następnie wystarczy potwierdzić zmiany, a Fire TV będzie stale przesyłać taki sygnał HDR do telewizora. Teraz po prostu jeździ jasność do maksimum w górę (co w normalnym trybie jest niemożliwe), a następnie pracuje w górnym zakresie granicznym. Jak to się ma do porównania? Sam zobacz:

Powyżej normalny obraz z serwisu Netflix, poniżej z wymuszonym „pseudo-HDR” – każdy na telewizorze LG CS OLED. (Źródło obrazu: GIGA, zdjęcia aplikacji Netflix na Fire TV Stick)

W każdym razie jaśniejszy, prawie trochę za jasny. Szczegóły są lepiej widoczne, ale kolory wydają się być nieco zniekształcone. Pozytywny efekt uboczny: dzięki dużej jasności wszelkie odbicia na wyświetlaczu znikają w ciemnych scenach. the Podsumowanie zalet i wad naszej sztuczki:

Plusy: Ekstremalnie jasne, odbicia są zredukowane lub wyeliminowane, w jakiś sposób bardziej szczegółowe Wady: Wyższe zużycie energii, brak prawdziwego HDR lub Dolby Vision, więc brak trwałości kolorów, telewizor zawsze pracuje na maksimum, może mieć negatywny wpływ na trwałość.

Kolejna wskazówka:

Wniosek: W każdym razie możesz wypróbować naszą sekretną sztuczkę, ale powinieneś powstrzymać się od takiej ciągłej pracy telewizora. Nie tylko wzrasta zużycie energii, ale także ekstremalna jasność ma naszym zdaniem nieco męczący efekt na dłuższą metę. Ale od czasu do czasu ten pseudo-HDR jest całkiem pomocny. Nawiasem mówiąc, sztuczka działa również z innymi graczami, którzy mogą wymusić HDR w ten sposób, na przykład z Apple TV itp., A także z innymi treściami niezoptymalizowanymi pod HDR.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech