Oprócz Apple, Microsoft i spółka: Telekom po raz pierwszy posuwa się bardzo daleko do przodu

Oprócz Apple, Microsoft i spółka: Telekom po raz pierwszy posuwa się bardzo daleko do przodu

Z badania wynika, że ​​Deutsche Telekom to jedna z najcenniejszych marek nie tylko w Europie, ale i na świecie. Tak grupa wypada w rankingu.

Co roku brytyjski instytut wyceny marek Brand Finance Global publikuje raport na temat najcenniejszych marek na świecie. Przy ocenie marek z różnych branż bierze się pod uwagę wiele czynników. Znaczenie marki zależy w dużej mierze od wielkości firmy i rynku.

Czy znasz już usługę przesyłania strumieniowego Telekom? Więcej na ten temat opowiedzą nasi koledzy z kino.de.

Magenta TV: Wszystkie informacje na temat usługi przesyłania strumieniowego Telekom

Deutsche Telekom to najcenniejsza marka telekomunikacyjna na świecie

Deutsche Telekom ma w tym roku powód do świętowania. Po tobie w ubiegłym roku jako najcenniejsza marka w Europie znalazła się na liście, znalazła się w tym roku w pierwszej dziesiątce najcenniejszych marek świata. Oznacza to, że Deutsche Telekom poprawił się o dwa miejsca w porównaniu z rokiem poprzednim. Ponadto Telekom po raz pierwszy został uznany za najcenniejszą markę telekomunikacyjną na świecie, wyprzedzając amerykańskich gigantów telekomunikacyjnych Verizon i AT&T.

„Jako jedna z najsilniejszych marek znaleźliśmy się w pierwszej dziesiątce na świecie. To ogromny sukces naszej firmy” – mówi Ulrich Klenke, menedżer marki w Deutsche Telekom.

Deutsche Telekom ist die wertvollste Telekom-Marke der Welt

Oto 10 najlepszych marek na świecie

AppleMicrosoftGoogleAmazonGrupa SamsungWalmartTikTok/DouyinFacebookDeutsche TelekomICBC

W rankingu Global 500 2024 Apple po raz pierwszy od 2022 roku wywalczył powrót na szczyt i zajął upragnione pierwsze miejsce. Z kolei Amazon, który w zeszłym roku zajmował czołowe miejsce, spadł na czwarte miejsce. Oprócz Apple, Amazon i Deutsche Telekom w pierwszej dziesiątce znalazły się inne duże marki, w tym Microsoft, Google, Samsung Group, Walmart, TikTok/Douyin, Facebook oraz Industrial and Commercial Bank of China (ICBC).

W światowych rankingach dominowały marki ze Stanów Zjednoczonych z ponad 52% udziału w ogólnym rankingu, za nimi plasowały się Chiny z udziałem 15,7% i Niemcy z 6,09%. Trzy wiodące branże to Technologia (17,12%), bankowość (11,81%) i handel detaliczny (11,75%).

Wiele marek faktycznie należy do siebie. Sam zobacz:

Brand Finance Global 500: To najsilniejsze marki

GoogleICBCMoutaiWeChatDeloitteCoca-ColaYouTubeWuliangyeNetflixApple

Markę uważa się za silną, jeśli uda jej się osiągnąć pozycję monopolisty w postrzeganiu konsumentów. Według rankingu Brand Finance Global 500 do najsilniejszych marek należą technologiczny gigant Google, usługa kurierska WeChat, bank ICBC, producent alkoholi wysokoprocentowych Moutai, wiodąca na świecie firma zajmująca się doradztwem w zakresie zarządzania i strategii oraz księgowością Deloitte oraz producent napojów Coca-Cola , portal wideo YouTube, browar Wuliangye i dostawca transmisji strumieniowej Netflix.

10 najcenniejszych marek w Niemczech

Deutsche TelekomMercedes BenzAllianz GroupBMWPorscheVolkswagenSiemens GroupSAPLidlAdidas

Pomijając fakt, że Deutsche Telekom wyprzedził Mercedes-Benz, to tak Pierwsza trójka w porównaniu ogólnoniemieckim nie uległa zmianie. Marka odzieżowa Adidas poprawiła się o dwie pozycje i tym samym zapewniła sobie miejsce w pierwszej dziesiątce niemieckiego rankingu.Według zestawienia Global 500 Lidl pozostaje najcenniejszą marką dyskontową i w sumie awansował o jedną pozycję. Największy udział w ogólnym rankingu w Niemczech – prawie 30% – ma branża motoryzacyjna, następnie handel detaliczny (12,51%), ubezpieczenia (10,14%) i telekomunikacja (10,03%). Zalando zanotowało jeden znaczący spadek z 18. na 31. miejsce. W efekcie cena akcji spadła o prawie 20% i osiągnęła historyczne minimum.

Nie chcesz przegapić kolejnych aktualności ze świata technologii, gier i popkultury? Brak aktualnych testów i poradników? Następnie śledź nas na Facebooku lub Twitterze.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech