Ooono Park: Tak działa elektroniczny dysk parkingowy

Ooono Park: Tak działa elektroniczny dysk parkingowy

Mały gadżet chce zaoszczędzić mandaty za przekroczenie prędkości. Ooono Park zastępuje bilet parkingowy i ustawia czas niemal automatycznie. W tym przewodniku pokażemy, jak to działa i co należy wziąć pod uwagę.

Jak działa Ooono: Czy elektroniczny dysk parkingowy jest dozwolony?

Wystarczy wyskoczyć z samochodu do piekarni i odebrać bilet w ciągu 5 minut. Przyczyna grzywny: Zapomniałeś o dysku parkingowym. Każdy kierowca powinien mieć standardowo w swoim pojeździe obrotnicę wbudowaną w tekturę, ale zbyt łatwo jest to zaniedbać – zwłaszcza, gdy się spieszysz.

Uruchom galerię zdjęć(8 zdjęć)

Tesla zawodzi: Elon Musk przeliczył się tutaj

Firma Ooono z Danii chce zaradzić tej sytuacji. Firma jest już znana ze swojego systemu ostrzegania o zagrożeniach, który jednak wpada w prawniczą szarą strefę. the Jednak dysk parkingowy Ooono jest całkowicie legalny i certyfikowany przez Federalny Urząd Transportu Samochodowego.

Elektroniczny bilet parkingowy rejestruje wibracje silnika pojazdu i może w ten sposób określić, czy się poruszasz. Jeśli wyłączysz silnik, a gadżet nie wykryje żadnych wibracji przez minutę, tak jak tutaj cyfrowy dysk parkingowy automatycznie ustawia czas parkowania.

ooono Park elektryczny dysk parkingowy do samochodu I w pełni automatyczny parkometr z homologacją pojazdu silnikowego

ooono Park elektryczny dysk parkingowy do samochodu I w pełni automatyczny parkometr z homologacją pojazdu silnikowego

Teraz cena może być wyższa. Cena na dzień 12.06.2022 17:42

Ooono dysk parkingowy – ustaw czas

Zegar sam się aktywuje zaraz po rozpakowaniu.Po tym, jak zegar rozpozna, kiedy zaparkowałeś samochód bez żadnej ingerencji z Twojej strony i odpowiednio ustawi czas parkowania, wystarczy, że ustawić aktualny czas.

Nalegaj na to na środkowym okrągłym przyciskuaby rozpocząć proces. Jeśli wyświetlacz zacznie migać, możesz kontynuować. Za pomocą klawiszy strzałek w lewo iw prawo najpierw ustaw wyświetlacz godzinowy a. Gdy jesteś zadowolony, naciśnij kółko, aby potwierdzić wpis. Powtórz proces z minuty i ponownie naciśnij kółko, aby przejść do następnego kroku. Teraz zostaniesz zapytany, czy chcesz użyć „DST” (czasu letniego). automatyczna zmiana czasu chcieć. Zwykle powinno to być domyślne ustawienie fabryczne. Jeśli jednak tego nie chcesz, możesz wybrać „nDST”, naciskając klawisze strzałek. Ponieważ tarcza parkingowa powinna wytrzymać 2 lata, zaleca się ustawienie fabryczne. Jeśli wybrałeś automatyczną zmianę czasu z letniego na zimowy i odwrotnie, zostaniesz o to poproszony Fakt w następującej kolejności: rok > miesiąc > dzień. Wtedy nadal musisz ustawić interwał parkowania, czyli odstępy czasu, w których mierzony jest czas postoju. W Niemczech jest to 30 minut.

Teraz podłącz cyfrowy dysk parkingowy do samochodu. W zależności od modelu najpierw przyklejasz magnesy na desce rozdzielczej lub na przedniej szybie, do których następnie przyczepiasz gadżet Ooono. Pamiętać: Tarcza parkingowa musi być dobrze widoczna.

Wymiana baterii w Ooono Park: Oto jak to zrobić

Bateria oddaje ducha po 1-2 latach. Urządzenie poinformuje Cię o tym z około miesięcznym wyprzedzeniem z małą ikoną baterii i krzyżykiem aby wskazać, że poziom naładowania baterii jest niski. Ponadto Ooono Park emituje sygnał dźwiękowy za każdym razem, gdy rozpoczynasz jazdę. Jednak dźwięk nie jest już głośny, gdy tarcza parkingowa jest już całkiem sucha.

Aby wymienić baterię, musisz najpierw zdejmij z magnesu. Umierać Przód z wyświetlaczem powinien być skierowany w dół wykazać. Otwórz komorę baterii małym śrubokrętem lub paznokciem. Wymień Bateria CR2450 o nowy i zamyka schowek.

Jeśli macie jeszcze jakieś pytania dotyczące Ooono Park, warto zajrzeć do FAQ producenta (tutaj na stronie).

GIGA poleca

Więcej ciekawych artykułów

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech