Odłączanie akumulatora samochodowego: To jest prawidłowa kolejność

Odłączanie akumulatora samochodowego: To jest prawidłowa kolejność

Jeśli Twój samochód lub motocykl już się nie uruchamia, jedynym rozwiązaniem jest często rozrusznik lub wymiana akumulatora. Jednak powinieneś wiedzieć ze szkoły nauki jazdy, że trzeba tu zachować szczególną ostrożność – w przeciwnym razie możesz naprawdę coś złamać lub poważnie zranić się. Tutaj możesz przeczytać, które kroki i w jakiej kolejności należy zaznaczyć.

Odłącz akumulator: Tak to działa

Jest kilka rzeczy, które powinieneś móc zrobić sam w swoim samochodzie. Obejmuje to na przykład wymiana baterii – na przykład, jeśli przypadkowo zostawiłeś włączone światła mijania na noc i samochód już się nie uruchamia.

Niestety, można też zrobić wiele rzeczy źle, np. zwarcie, w zależności od wieku pojazdu poważne uszkodzenie elektroniki spowodowany.

Postępuj zgodnie z właściwą kolejnością

W szczególności W przypadku starszych akumulatorów iskry dosłownie lecąjeśli nie zastosujesz się do właściwej kolejności.

Dlatego jest to bardzo ważne Najpierw odłącz biegun ujemny, a następnie biegun dodatni. Upewnij się, że bieguny nie stykają się z metalowymi częściami lub ciałem, jeśli przynajmniej jeden biegun jest podłączony do akumulatora.

Aby nie pomylić się w ogniu walki, słupki są oznaczone kolorami:

Krok: Biegun ujemny, oznaczony na czarno.
Krok: Biegun dodatni, zaznaczony na czerwono.

Pamiętaj, że dotyczy to tylko rozłączenia Podłączenie akumulatora to idzie dokładnie w drugą stronę:

Krok: Biegun dodatni, zaznaczony na czerwono. Krok: Biegun ujemny, oznaczony na czarno.

Połącz odpowiednie bieguny

Podczas ponownego montażu należy zwrócić szczególną uwagę na prawidłowe bieguny: Czerwony kabel musi iść do bieguna dodatniego, czarny kabel do bieguna ujemnego.

Bieguny ujemne i dodatnie są wybite na akumulatorze, więc w zasadzie nie powinno być problemu. Jeżeli wbrew wszelkim oczekiwaniom zdarzy się błąd, może dojść do zwarcia. Konsekwencje mogą być dalekosiężne. W najgorszym przypadku wybuchnie pożar kabla i spali cały motocykl lub samochód.

W nowoczesnych pojazdach podejmuje się odpowiednie środki ostrożności, aby uniknąć tego „najgorszego scenariusza”. Jednakże ryzyko szczątkowe zawsze pozostaje. Nawet jeśli nie spełni się najgorszy scenariusz, pojazd nie uruchomi się, jeśli kable zostaną nieprawidłowo podłączone.

Ładowanie i przerwa w działaniu: Dlatego należy odłączyć akumulator

W wielu przypadkach warto wiedzieć jak bezpiecznie usunąć je z pojazdu. Czy odstawiasz motocykl lub kabriolet na zimę? zamykasz go na czas nieokreślonyzaleca się odłączenie akumulatora lub zawieszenie go bezpośrednio na ładowarce. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że samochód odpali ponownie, gdy stopi się śnieg i zakwitną pierwsze kwiaty.

CTEK MXS 5.0, ładowarka do akumulatora 12V, kompensacja temperatury, inteligentna ładowarka samochodowa, L

CTEK MXS 5.0, ładowarka do akumulatora 12V, kompensacja temperatury, inteligentna ładowarka samochodowa, L

Teraz cena może być wyższa. Cena na dzień 26 września 2023 r. o godzinie 20:39

Jeżeli po długim okresie lojalności bateria rozładowała się po raz ostatni, będziesz musiał ją wymienić na lepszą lub gorszą. Zwróć uwagę na bardziej szczegółowe specyfikacje w instrukcji obsługi pojazdu należy złożyć. Istnieją różne typy akumulatorów i nie wszystkie akumulatory pasują do Twojego samochodu.

Nawet jeśli na przykład go masz Zainstaluj port USB w swoim motocyklu Jeśli chcesz, może być konieczne podłączenie go bezpośrednio do akumulatora motocykla i w tym celu będziesz musiał go odłączyć.

GIGA poleca

Więcej ciekawych artykułów

Nie chcesz przegapić kolejnych aktualności ze świata technologii, gier i popkultury? Brak aktualnych testów i poradników? Następnie śledź nas na Facebooku lub Twitterze.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech