Oblicz zużycie energii: praktyczny pomocnik pokazuje, ile naprawdę kosztują konsole do gier i telewizory

Oblicz zużycie energii: praktyczny pomocnik pokazuje, ile naprawdę kosztują konsole do gier i telewizory

Nie tylko ceny gazu od tygodni strzelają w górę i wielu Niemców niepokoi zimę. Cena energii elektrycznej również była w ruchu od dłuższego czasu i rośnie i rośnie. Każdy, kto szuka możliwości oszczędności we własnym gospodarstwie domowym, ale nie jest zaznajomiony z etykietami kWh i energetycznymi, może skorzystać z prostego pomocnika online.

Porównaj koszty energii elektrycznej na urządzenie: potrzebujesz tych danych

Lodówka, telewizor, czajnik czy konsola do gier, nie możemy obejść się bez prądu w nowoczesnych domach. Dla wielu konsumentów jest to szczególnie gorzkie, gdy ceny energii elektrycznej dla gospodarstw domowych gwałtownie rosną, jak ma to miejsce obecnie. Z wieloma Szok cen energii elektrycznej nawet nie przybył, eksperci spodziewają się wielkiego młota w 2023 roku.

Ale ile faktycznie kosztują wszystkie urządzenia? Od komputera, który działa praktycznie przez cały dzień w domowym biurze, przez szczególnie drogą lodówkę, po mniejsze zużycie telefonów komórkowych lub inteligentne centrum domowe, wiele się łączy. Często trudno je przeoczyć zwłaszcza, że ​​przy zakupie nigdzie nie jest napisane: To urządzenie kosztuje tyle centów energii elektrycznej na godzinę.

Samodzielne obliczenie kosztów nie jest trudne, ale często wiąże się z dużym wysiłkiem. Ponadto zużycie urządzeń może się różnić w zależności od intensywności ich użytkowania lub wprowadzonych ustawień. Niezawodną metodą jest gniazdko z wbudowanym licznikiem energii elektrycznej. Pozwala to określić rzeczywiste zużycie (widok na Amazon).

Licznik energii elektrycznej do gniazdkowego licznika energii elektrycznej, licznik kosztów energii licznik kosztów energii elektrycznej zużycie energii

Cena może być teraz wyższa. Cena od 23.09.2022 16:21

Możesz również uzyskać dobry przegląd za pomocą informacji producenta, bez konieczności wydawania dodatkowych pieniędzy na urządzenie pomiarowe. Od lodówki po telefon komórkowy zazwyczaj informacje o zużyciu dla swoich urządzeń można znaleźć bezpośrednio od producentów. Wiele produktów musi być wyposażonych w unijną etykietę energetyczną, na której obowiązkowe jest średnie roczne zużycie.

Praktyczny pomocnik zdradza, ile kosztuje PS5 i spółka w eksploatacji

Gdy masz te informacje, potrzebujesz tylko aktualnej ceny kWh, którą możesz znaleźć na rachunku za energię elektryczną lub w umowie z dostawcą. Dzięki tym danym i przybliżonym wyobrażeniom o tym, jak długo korzystasz z urządzenia, możesz Porównanie kosztów energii elektrycznej z zużycia energii info.de użytkowania. Dzięki tym informacjom możesz równie łatwo samemu obliczyć, ile energii elektrycznej będzie kosztować każde urządzenie. Jednak w przypadku informacji o zużyciu energii portal wykonuje obliczenia za Ciebie.

Na przykład dla PlayStation 5 – niestety największego pożeracza energii wśród konsol do gier – znajdziesz dane o zużyciu energii między mniej niż 100 watów, a nawet do 225 W na szczycie. Ile faktycznie to jest w każdym indywidualnym przypadku zależy m.in. od Jaki model czy masz, które cechy? używasz i w jakim trybie obsługujesz PS5. Nawet wybór gry może mieć duże znaczenie, ponieważ różne gry stawiają przed konsolą różne wymagania. Zależy to również od tego, czy grasz w gry nowej generacji, czy starsze, które zwykle pobierają mniej energii.

Nie możesz też używać PS5 bez telewizora. Zużywa to różne ilości energii w zależności od rozmiaru, jasności i funkcji specjalnych, takich jak HDR. Ma to dodatkowy wpływ na koszty hazardu.

Jeśli sam wytwarzasz część swojej energii elektrycznej, nie musisz się tak bardzo martwić o rosnące ceny:

Przykład: Jeśli grasz na swoim PS5, model CFI-1116A, Marvel’s Spider-Man w wersji na PS4, średnie zużycie według Sony wynosi 104,7 W. Przy takim zużyciu i cenie 39 centów za kWh, kosztuje to trzy godziny czasu gry 12,2 centa. Załóżmy, że grasz tyle samo każdego dnia przez rok przy takim samym zużyciu za prąd trzeba będzie zapłacić 40,88 euro.

Z kolei trzy typowe gry na PS5 skutkują średnim zużyciem 199 W dla PlayStation 5. Tam masz zupełnie inne koszty. Trzy godziny kosztują wtedy 23,3 centa, co jest doliczane do rocznej stawki 85,05 Euro zarezerwować.

Wysokie koszty energii elektrycznej? Powinieneś przyjrzeć się bliżej tym urządzeniom

Pamiętaj, że jeśli nie masz dokładnego amperomierza, te obliczenia dadzą tylko przybliżone wartości. Ale możesz też zrozumieć, na przykład, jak bardzo wzrost ceny kWh wpływa na koszty energii elektrycznej na urządzenie i takie porównaj, kiedy kupujesz nowe urządzenie. Pomoc obliczeniowa może być praktycznym wsparciem w życiu codziennym.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech