Nowa sztuczka z Tindera: Przyszłość randek online wygląda tak paskudnie

Nowa sztuczka z Tindera: Przyszłość randek online wygląda tak paskudnie

ChatGPT nie tylko odpowiada na każde pytanie, ale także pisze dowolny tekst. Jest to również wykorzystywane do randek online – ku rozczarowaniu niczego niepodejrzewających dopasowań.

ChatGPT na Tinderze: wiersz miłosny od chatbota

ChatGPT jest obecnie na ustach wszystkich: chatbot OpenAI spotkał się z wielkim entuzjazmem od czasu swojej premiery w listopadzie 2022 roku. Jeśli utworzyłeś konto, znajdziesz odpowiedź na wszystko w ChatGPT (poprawność i kreatywność pozostają otwarte). Nic więc dziwnego, że chatbot jest coraz częściej wykorzystywany również w randkach online.

Nasza koleżanka z Desired, Lena Zimmer, napisała ostatnio w swoim artykule, że coraz więcej użytkowników aplikacji randkowych pozwól ChatGPT generować wiadomościopublikować mecz. Serwis Mashable.com również zwraca uwagę na ten problem i wykorzystuje rolki TikToka do pokazania, jak daleko zaszła już komunikacja z ChatGPT. Na przykład TikToker „Tinder Veteran” poprosił ChatGPT o napisanie wiersza dla swojego meczu Tinder, kobiety o wzroście ponad 1,80 metra. Jak pokazuje w swoim filmie i na czacie Tinder, jego partnerka została wzruszona otrzymaniem wiersza – nie wiedząc, że pochodzi on z ChatGPT. Jej odpowiedź na teksty brzmiała: „O mój Boże. Nigdy nie spotkałam mężczyzny, który napisałby dla mnie wiersz. To takie urocze. O mój Boże, kocham to.

Tinder Veteran zatytułował swój TikTok „Przyszłość Tindera” – jednak wykorzystanie chatbotów w randkowaniu online nie jest niczym nowym: użytkownicy Tindera korzystali już z botów w przeszłości, przesunąć palcem i wysłać im wiadomość. Ale z pomocą łatwo dostępnego ChatGPT można przewidzieć, że w przyszłości będzie to miało miejsce na większą skalę.

człowiek czy maszyna? – Jak zdemaskować chatbota

Właśnie dlatego, że możesz używać ChatGPT do dopasowywania wiadomości Fakty dotyczące jego meczu może się pożywić, drugiej osobie nie zawsze łatwo jest rozpoznać chatbota. Niemniej jednak Desired podaje kilka wskazówek, jak stwierdzić, czy aktualnie piszesz.

Tak to jest czas reakcji kluczowy: jeśli odpowiedź pojawia się natychmiast po Twojej wiadomości, może być generowana przez sztuczną inteligencję, ponieważ chatboty reagują szybko. Dodatkowo jest to zauważalne, gdy wiadomości ogólne i powierzchowne dźwięk. W tym celu pomocne może być zadanie meczu nietypowego pytania, aby zobaczyć, jak zareagują. Zwróć także uwagę na to, jak wygląda komunikacja: czy wydaje się bardzo wzorowa, prawie nienaturalna? Czy emotikony rzadkie lub całkowicie brakujące? Mogą to być oznaki, że za wiadomościami stoi maszyna.

Chociaż te wskazówki nie są w 100% pewne, są pomocnymi przewodnikami. Posłuchaj swojego przeczucia: Jeśli uważasz, że interakcja z partnerem jest zabawna, zajmij się tym. Z drugiej strony, jeśli rozważasz użycie ChatGPT do komunikowania się ze swoim partnerem, zadaj sobie przeciwne pytanie: Jak byś się czuł, wiedząc, że wiadomości z Twojego meczu pochodzą od chatbota?

Powinieneś uważać na te kiepskie trendy randkowe:

GIGA poleca

Więcej o randkach na GIGA

OkCupid oficjalnie używa ChatGPT

Ale nie tylko użytkownicy aplikacji randkowych korzystają z ChatGPT, platformy randkowe już współpracują z systemem AI. Na przykład OkCupid: Aplikacja randkowa charakteryzuje się tym, że daty zbliżają się do siebie poprzez różne pytania.

Teraz firma wykorzystała ChatGPT, aby znaleźć więcej takich generować pytania randkowe (Źródło: Mashable). Są to na przykład: Czy jesteś bardziej introwertykiem czy ekstrawertykiem? Jesteś bardziej osobą poranną czy nocną? Jak lubisz spędzać weekend? Tak więc, nieuchronnie, chatboty, takie jak ChatGPT, staną się dużą częścią świata randek online, czy to po stronie użytkownika, czy korporacyjnej.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech