Nowa karta graficzna Nvidii jest dwa razy droższa od RTX 3090

Nowa karta graficzna Nvidii jest dwa razy droższa od RTX 3090

Nvidia poszerza swoje horyzonty. Producent kart graficznych nadal zarabia lwią część sprzedaży dzięki procesorom graficznym dla graczy, ale od kilku miesięcy oferuje również produkty dla górników. Jedna z tych specjalnych kart graficznych pojawiła się teraz w sieci – a w cenie detalicznej niektóre będą trudne do przełknięcia.

Nowa górnicza karta graficzna Nvidia kosztuje 4300 dolarów

Kryzys sprzętowy trwa, a także ma negatywny wpływ na dostępność kart graficznych. Akceleratorów graficznych AMD i Nvidia brakowało od ponad roku, co prowadzi do utopijnych cen na rynku.

Właśnie to oficjalnie skłoniło Nvidię do sztucznego ograniczania wydajności wydobycia swoich normalnych kart graficznych do gier, a zamiast tego do oferowania specjalnych górniczych procesorów graficznych dla górników kryptowalut, które działają znacznie wydajniej.

Teraz w sieci pojawił się nowy model karty graficznej w segmencie górniczym: CMP 170HX – topowy model nowej serii. Karta nie została jednak oficjalnie zaprezentowana – pojawiła się tylko na kilku serwisach aukcyjnych. Dealerzy pobierają równowartość prawie 4300 dolarów za górniczą kartę graficzną.

Dla porównania: GeForce RTX 3090, obecnie najszybsza karta graficzna do gier od Nvidii, ma sugerowaną cenę detaliczną 1499 euro. CMP 170 HX jest zatem dwa razy droższy niż jego odpowiednik do gier (źródło: Tom's Hardware).

Podczas gdy Nvidia pracuje nad nowymi kartami graficznymi, Apple zaprezentowało niedawno nowego MacBooka – więcej na ten temat w nagłówkach GIGA:

Kiedy nowa górnicza karta graficzna trafi oficjalnie do sprzedaży – i za jaką cenę – jest jeszcze otwarta.

Sektor wydobywczy wciąż walczy

Chociaż wydobycie kryptowaluty wciąż jest w modzie, poprzednia sprzedaż Nvidii z górniczymi kartami graficznymi wciąż jest poniżej własnych oczekiwań.

Jednak wydaje się, że Nvidia chce trzymać się strategii wydobywczej również w przyszłości. Zobaczymy, czy wytrzymałość w końcu się opłaci. Kryptowaluty są obecnie dość opłacalne, ale górnicy nadal będą pamiętać ogromny spadek ceny Bitcoina w maju 2022 r. i czasami zachowają nieco większą ostrożność w przyszłości.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech