Nintendo Switch: 11 funkcji, których prawdopodobnie jeszcze nie znałeś

Nintendo Switch: 11 funkcji, których prawdopodobnie jeszcze nie znałeś

Nie ma znaczenia, czy używasz konsoli Nintendo Switch sporadycznie, czy regularnie: prawdopodobnie nie znasz jeszcze wszystkich praktycznych funkcji, jakie oferuje ta poręczna konsola. Wybraliśmy dla Ciebie kilka i podpowiemy, jak z nich korzystać.

Kiedy Nintendo Switch po raz pierwszy pojawił się na półkach sklepowych w 2017 roku, przyniósł ze sobą wiele funkcji. Przez lata dodawano niezliczone liczby. Przy tak wielu funkcjach Switcha trudno jest nadążyć. Wybraliśmy dla Ciebie kilka najważniejszych.

Nintendo Switch: ukryte funkcje ułatwiają życie

1. Sparuj Switch ze słuchawkami Bluetooth

Na początku go tam nie było, ale teraz możesz sparować słuchawki Bluetooth z konsolą – szczególnie przydatne, jeśli uważasz, że kable irytują, a jest to również bardzo szybkie:

Ustawienia systemowe > Dźwięk Bluetooth > Sparuj urządzenie.

2. Podłącz klawiaturę USB lub zestaw słuchawkowy do przełącznika

Stacja dokująca ma trzy porty USB, które doskonale nadają się do podłączania urządzeń USB. Nie możesz używać klawiatury do grania, ale może to zaoszczędzić czas, jeśli musisz na przykład wprowadzać hasła. Zestawy słuchawkowe USB Bluetooth są również kompatybilne i czasami przydają się.

3. Zmień przypisanie przycisków na Joy-Cons przełącznika

Czasami domyślna konfiguracja przycisków nie jest dla Ciebie idealna. Jeśli tak jest również w Twoim przypadku, masz możliwość zoptymalizowania swojego układu.

Ustawienia systemowe > Sterowanie i czujniki > Zmień mapowanie klawiszy.
Switch ma wiele nieznanych funkcji (źródło obrazu: GIGA)

4. Znajdź zagubiony przełącznik Joy-Cons

Jeśli zgubisz jeden ze swoich kontrolerów, Switch pomoże ci go znaleźć. Za naciśnięciem przycisku możesz wibrować zgubiony kontroler, dopóki go nie znajdziesz.

Menu główne > Kontrolery / Wyszukaj kontroler > Wyszukaj kontroler > Wibracje.

5. Użyj czatu głosowego Switch, aby porozmawiać ze znajomymi

Gdy już się z kimś zaprzyjaźnisz, będziesz mieć możliwość porozmawiania z nim za pośrednictwem aplikacji na telefon komórkowy Switch Online. Gry takie jak Mario Kart 8 Deluxe, Splatoon 2, Super Mario Party i Super Smash Bros. Ultimate już obsługują tę funkcję.

Aby skorzystać z funkcji, należy pobrać aplikację Nintendo Switch Online z App Store (urządzenia iOS) lub Google Play Store (Android):

Przełącznik Nintendo OnlinePrzełącznik Nintendo Online

Nintendo Co., Ltd.

Przełącznik Nintendo OnlinePrzełącznik Nintendo Online

Nintendo Co., Ltd.

6. Przełącz przełącznik w tryb ciemny

Tryb ciemny może czasami zapewnić relaks dla oczu. Jeśli wolisz również ten tryb, możesz go również ustawić na swojej konsoli.

Ustawienia> Motywy> opcja Zwykły czarny (lub Zwykły biały, aby to cofnąć).

7. Śmieszne dźwięki na ekranie blokady przełącznika

Switch możesz odblokować, naciskając dowolny klawisz trzy razy. Większość klawiszy brzmi tak samo, ale zarówno lewy, jak i prawy drążek oraz klawisze ZL i ZR brzmią jak róg klauna. Co więcej, kliknięcie, które Switch wykonuje po dotknięciu w dowolnym miejscu, jest wrażliwe na nacisk. Oznacza to, że dźwięk zmienia się w zależności od tego, jak mocno naciskasz.

Które gry na Switcha wolałbyś nie kupować? W tym filmie pokazujemy nasz wybór:

8. Zapewnij dodatkowe miejsce do przechowywania na przełączniku

W niektórych grach dostępny jest tylko jeden slot. Jeśli chcesz jeszcze jednego, na przykład, aby móc wrócić do miejsca, istnieje proste rozwiązanie – utwórz drugiego użytkownika. Jeśli następnie rozpoczniesz grę, zobaczysz wybór.

Ustawienia > Użytkownicy > Dodaj użytkownika.

9. Użyj funkcji powiększania konsoli Nintendo Switch

W grach na Switcha często zdarza się, że wyświetlają się małe teksty lub trzeba szukać rzeczy. Aby Ci to ułatwić, możesz skorzystać z funkcji zoom – możesz ją aktywować w Ustawieniach systemu > Konsola > Zoom.
Dwukrotnie naciśnij przycisk home. Teraz możesz użyć X i Y, aby zmienić siłę funkcji lupy.

Ostatnio pojawił się przełącznik z ekranem OLED (po lewej) (Źródło obrazu: GIGA)

10. Przenieś dane z pamięci przełącznika na kartę MicroSD

Domyślnie Twoje dane są przechowywane w wewnętrznej pamięci Switch. Jeśli potrzebujesz miejsca, ale nie chcesz stracić zapisanych gier, możesz przenieść je na kartę MicroSD.

Ustawienia systemowe > Zarządzanie danymi > Przenieś dane między systemem a kartą MicroSD > Przenieś na kartę MicroSD.

11. Twardy reset po awarii przełącznika

Normalnie nie powinno się to zdarzyć, ale Nintendo Switch nie jest odporny na sporadyczne awarie. Jeśli konsola nie reaguje na żadne z twoich poleceń, pomoże tylko twardy reset.

Aby to zrobić, naciśnij i przytrzymaj przycisk zasilania na górze przez około 12 sekund – urządzenie całkowicie się wyłączy. Zaleca się odczekanie około 30 sekund przed ponownym włączeniem Switch, aby uniknąć awarii.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech