Nigdy więcej nie ładuj e-samochodu: Fiat spełnia marzenia

Nigdy więcej nie ładuj e-samochodu: Fiat spełnia marzenia

E-samochody mają zastąpić silniki spalinowe jako kolejny krok w mobilności. Ale to nie musi być koniec. Jazda na prąd ma duże zalety, ao niektórych z nich jeszcze nie pomyślano. Ale jedno to ładowanie podczas jazdy. Fiat teraz to umożliwia.

Ładowanie indukcyjne w podróży: samochody elektryczne Fiat jeżdżą bez rozładowywania akumulatora

Postoje na ładowanie e-samochodów to wciąż próba cierpliwości, przynajmniej w porównaniu z tankowaniem i jazdą dalej, jak przyzwyczaiło się do tego silniki benzynowe i wysokoprężne. Dotychczas najchętniej wybierano stacje szybkiego ładowania, a samochody elektryczne, aby były konkurencyjne, muszą mieć duże akumulatory. Alternatywnie, kilku producentów używa teraz modułów słonecznych w swoich pojazdach elektrycznych, które mają mieć większy zasięg.

Według Fiata 500 Elektro udało się w międzyczasie obrać inną drogę ładowania – trzeba przyznać lepszą. Mały Elektroflitzer pobiera prąd bezpośrednio z ulicy za pomocą indukcyjnych urządzeń ładujących ukrytych pod jezdnią.

Wynajmij e-samochód i odbierz bonus w wysokości 6000 €

Testy na odpowiednio wyposażonym torze wyścigowym wykazały, że samochody elektryczne, takie jak Fiat 500 Elektro, są w stanie “jeździć z typowymi prędkościami autostradowymi bez zużywania energii zgromadzonej w akumulatorze” (Źródło: Stellantis). Prawdziwa zapowiedź, która naprawdę może sprawić, że e-samochody wyprzedzą silniki spalinowe.

Proces „Dynamic Wireless Power Transfer” (dynamiczny, bezprzewodowy transfer energii, DWPT) jest opracowywany wspólnie z kilkoma partnerami w ramach projektu pilotażowego prowadzonego przez Grupę Stellantis. W przeciwieństwie do stacji ładującej, w testach akumulator e-samochodu nie jest naładowany. Zamiast tego energia była wykorzystywana bezpośrednio do napędzania silnika elektrycznego.

GIGA Spar Tipp
Paliwo jest za drogie? Szukasz najtańszej stacji benzynowej? Następnie pobierz naszą aplikację do tankowania. Tam znajdziesz najniższe ceny benzyny w Twojej okolicy.
TankenApp z trendem cen benzyny

Deweloper: Ströer Media Brands GmbH

TankenApp z trendem cen benzynyTankenApp z trendem cen benzyny

Deweloper: Stroer Media Brands GmbH

TankenApp jest produktem firmy Ströer Media Brands GmbH, do której należy również GIGA.

Ładowanie samochodu elektrycznego podczas jazdy: zmieniarka czy sztuczka?

Stellantis wyjaśnia, że ​​technologia DWPT powinna być możliwa do zastosowania we wszystkich pojazdach elektrycznych wyposażonych w odpowiedni odbiornik. Pochłania on energię z pętli przewodzącej i przekazuje ją bezpośrednio do napędu. ten W ten sposób można zwiększyć zasięg e-samochodów i oszczędzaj baterię.

Jeśli prowadzisz samochód elektryczny, powinieneś znać akumulatory. Te zasady dotyczą nie tylko smartfonów:

To, co wyłania się z projektu pilotażowego, będzie ekscytujące. Gdyby Stellantis mógł dać przewagę własnym samochodom elektrycznym, byłby to początek – Oczywiście potrzebne są warunki techniczne na ulicy. Jednak urządzenie do doposażenia niezależnie od marki byłoby o wiele bardziej ekscytujące. Następnie testy będą kontynuowane z Maserati.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech