Niepozorne schowki na pieniądze: Nikt nie może znaleźć Twojej gotówki

Niepozorne schowki na pieniądze: Nikt nie może znaleźć Twojej gotówki

Naprawdę nie możemy rozstać się z gotówką. Nawet jeśli coraz częściej płacimy kartą, to tylko gotówka jest prawdziwa – tak przynajmniej mówią ludzie. Ale co zrobić z gotówką, którą chcesz przechowywać we własnych czterech ścianach? Umieszczenie go pod materacem to chyba nie najlepszy pomysł. Istnieje kilka sprytnych ukrywaczy pieniędzy, które na to nie wyglądają.

Ukrywanie pieniędzy dla twojej gotówki

Twoje pieniądze są najbezpieczniejsze w banku – każdy powinien mieć tego świadomość. Ale chcesz też mieć trochę gotówki w domu. Nie wszędzie można płacić kartą i nie na każdym rogu znajdziesz bankomaty. Złodzieje są zadowoleni, jeśli w przypadku włamania otrzymają gotówkę bezpośrednio. Dlatego dobrze jest ukryć swoje pieniądze.

Należy pamiętać o jednej rzeczy: złodzieje są dobrze poinformowani i znają najpopularniejsze kryjówki. Obejmuje to na przykład gotówkę w materacu lub w doniczce. Nawet puszka kawy nie jest już dobrym pomysłem. Ale firmy zawsze wymyślają nowe kryjówki. Przyjrzeliśmy się więc Amazonowi, aby zobaczyć, jakie są fajne kryjówki dla gotówki.

bezpieczne gniazdko

Gotówkę możesz dyskretnie schować w sejfie gniazdkowym. (Źródło obrazu: sklep spawalniczy)

Jeśli masz płytę gipsowo-kartonową z wystarczającą ilością miejsca za nią lub mimo to przebudowujesz, to a bezpieczne gniazdko ciekawy wybór (sprawdź na Amazonie). Mało który złodziej powinien sprawdzać każde gniazdo, aby zobaczyć, czy nie ma za nim kryjówki. Chodzi o to, żeby nie zostać zauważonym. Możesz nawet podłączyć przewód zasilający, aby stworzyć idealną iluzję. Jeśli jednak kryjówka zostanie odkryta, włamanie nie powinno stanowić problemu.

Sprawdź gniazdko bezpieczne na Amazon

Sejf na klucze samochodowe

W sejfie kluczyków samochodowych jest mało miejsca. (Źródło obrazu: SKŁADKA*)

Zgoda, w jednym Pilot radiowy do samochodu Nie ma dużo miejsca na gotówkę, ale spokojnie można przechować kilka banknotów. Jeśli złodziej nie chce ukraść samochodu, kluczyk powinien zostać tam, gdzie jest. Ale byłoby również dobrą ochroną przed kradzieżą samochodu, gdybyś włożył niewłaściwy kluczyk.

Sprawdź sejf na kluczyki do samochodu na Amazon

zegar ścienny

Zegar ścienny St. Leonhard z sekretnym schowkiem (źródło zdjęcia: St. Leonhard)

W każdym gospodarstwie domowym jest jeden zegar ścienny. Dlaczego nie umieścić w nim małej sekretnej kryjówki? Taki zegar ścienny można kupić bezpośrednio (patrz Amazon). Szczerze mówiąc, nie jestem pewien, czy to rzeczywiście dobra kryjówka. Może jako odwrócenie uwagi z mniejszą sumą, aby odwrócić uwagę od faktycznej kryjówki.

Zobacz zegar ścienny z kryjówką na Amazon

Półka z tajną przegródką

Półkę z tajnym schowkiem można otworzyć tylko za pomocą magnesu (źródło zdjęcia: Elder Welder)

To też wygląda bardzo niepozornie Półka z tajną przegródką wyłączone (patrz Amazon). Zasadniczo wygląda jak półka, na której można umieścić dekoracje. Przedni uchwyt zwykle nie jest włączony. Półka również pozostaje zamknięta. Półkę można otworzyć i uzyskać dostęp do zawartości tylko wtedy, gdy trzymasz uchwyt magnetyczny we właściwym miejscu. Sprytna kryjówka, której mało kto by się spodziewał, zwłaszcza jeśli masz kilka takich półek rozsianych po całym mieszkaniu.

Spójrz na regułę z tajną przegródką na Amazon

schować się w puszce

Puszka na ravioli to także niepozorna kryjówka. (Źródło obrazu: Plastic Fantastic)

Prawie każdy ma w domu puszki z gotowym jedzeniem, takim jak ravioli lub napoje, takie jak Cola lub Pepsi. Możesz też schować w nim swoje pieniądze i postawić dyskretnie obok innych puszek. Występuje w różnych wzorach. Poniżej trzy przykłady:

Ale zdecydowanie powinieneś upewnić się, że waga jest podobna i że nic nie grzechota podczas sprawdzania puszki. Jeśli złodziej sprawdza puszki, w przeciwnym razie mógłby szybko przyjść do twojej kryjówki. Dodatkowo taką puszkę można by również idealnie przechowywać w spiżarni lub w piwnicy. Trzeba tylko mieć nadzieję, że włamanie nie nastąpi w piwnicy.

Świeca z schowkiem

Świeca, którą faktycznie można zapalić, jest też dobrym miejscem do ukrycia pieniędzy. (Źródło obrazu: KH Security)

Świece to popularne elementy dekoracyjne. Ponieważ złodziej nie powinien tego zauważyć kryjówka w jednej ze świec można było zlokalizować. W rzeczywistości istnieje takie rozwiązanie (sprawdź na Amazon). Świeca jest prawdziwa i można ją nawet zapalić.

Sprawdź kryjówkę na świece na Amazon

Jak zaoszczędzić pieniądze podczas zakupów:

Jakie jest najbezpieczniejsze rozwiązanie dla Twojej gotówki?

Najbezpieczniejszym miejscem jest i pozostaje bank. Jeśli nie chcesz pieniędzy na swoim koncie, możesz skorzystać z sejfu. Jeśli nadal chcesz trzymać gotówkę w domu lub mieszkaniu, eksperci zawsze zalecają profesjonalnie zainstalowany sejf, którego nie można tak po prostu zabrać ze sobą (źródło: T-Online). Te kryjówki, które tutaj proponujemy, nigdy nie powinny być używane za tysiące dolarów. Mówimy o małych kwotach do 1000 euro lub mniej.

Jeśli chcesz przechowywać dużo pieniędzy, zawsze powinieneś zasięgnąć profesjonalnej porady. Powinieneś także zainwestować w zabezpieczenie swojej nieruchomości przed włamaniem. Istnieje wiele opcji z lepszymi zamkami i wspornikami na drzwiach, ale także rygle na oknach. Tutaj również potrzebna jest profesjonalna porada, aby się zabezpieczyć.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech