Niedobór AdBlue?  Wyjaśnienie lampek kontrolnych w samochodzie

Niedobór AdBlue? Wyjaśnienie lampek kontrolnych w samochodzie

W przeciwieństwie do silników benzynowych pojazdy z silnikami wysokoprężnymi wymagają dodatku AdBlue. Jeśli zbiornik jest pusty, lampka kontrolna poinformuje Cię o tym. W tym przewodniku dowiesz się, co zrobić w takim przypadku.

Rosną nie tylko koszty oleju napędowego i benzyny, ale także ceny AdBlue osiągają zawrotny wzrost. Tym bardziej jest to irytujące dla kierowców diesli, gdy podczas tankowania zauważą, że należy również zapłacić za AdBlue.

Wyjaśnienie lampek ostrzegawczych AdBlue: co się dzieje?

Razem tam trzy etapy, który może wskazywać na błędy w układzie AdBlue. To ostatnie może być związane albo z dodatkowym zbiornikiem i czujnikiem cieczy, albo z pompą wtryskującą AdBlue do spalin z silnika Diesla.

GROUPOIL - Adblue 10L do silników diesla, dodatek do spalin z wężem ułatwiającym napełnianie -

GROUPOIL – Adblue 10L do silników diesla, dodatek do spalin z wężem ułatwiającym napełnianie –

Cena może być teraz wyższa. Cena od 16.09.2022 16:13

Jeśli kontrolki wskazują, że coś jest nie tak ze zbiornikiem AdBlue, przyczyną mogą być różne problemy. Spala pierwszy jasnożółty, w zbiorniku jest po prostu mało paliwa i powinieneś podać swojemu samochodowi trochę roztworu mocznika. Aby lampka kontrolna była cicha, potrzebne są co najmniej 4 litry. Jeśli właśnie zapaliły się światła, nie spiesz się zbytnio, ponieważ zostało jeszcze wystarczająco dużo na prawie 2000 kilometrów.

Niemniej jednak należy szybko zająć się AdBlue, w przeciwnym razie wyświetlacz zmienia kolor na czerwony. Teraz nie powinieneś już wyłączać pojazdu bez zatankowania. W przeciwnym razie nie będziesz w stanie uruchomić samochodu, ponieważ komputer chce uniemożliwić Ci jazdę na długich dystansach bez spalin. Funkcja jest prawnie podyktowana przez ustawodawcę w ramach ochrony środowiska.

Jeżeli oprócz ostrzeżenia o poziomie cieczy, Oświetlenie silnika serwisowego zauważalne, prawdopodobnie wykryto usterkę w systemie. Przyczyną mogą być problemy z układem wtryskowym, czujnikiem lub samym płynem. W takim przypadku pojazd należy zabrać do warsztatu, wszak bardzo niewielu posiada w domu skaner diagnostyczny wraz z niezbędną wiedzą jak znaleźć i naprawić problem.

Nie należy ignorować żadnej z trzech lampek, ponieważ w najgorszym przypadku system trwale uszkodzony Móc. Wymiana może być bardzo kosztowna.

AdBlue: Co to właściwie jest?

AdBlue został wprowadzony do Emisje tlenków azotu z silników spalinowych Diesla obniżyć. Środek wtryskiwany jest do spalin w celu wytworzenia amoniaku. Jest on następnie przekształcany w wodę i azot w dalszym katalizatorze. W ten sposób emitowane jest mniej pośredniego gazu cieplarnianego.

Ponieważ proces selektywna reakcja katalityczna (Język angielski: Sobieralny Calityczny Redukacji), system AdBlue nazywany jest również systemem SCR.

Rodzi to pytanie, co zawiera cudowne lekarstwo. Odpowiedź jest mało inspirująca: AdBlue to roztwór mocznika. Oznacza to, że dodatek składa się w 2/3 z wody demineralizowanej iw 1/3 z mocznika. Kiedyś był on faktycznie otrzymywany z moczu, ale teraz jest wytwarzany syntetycznie.

GIGA poleca

Więcej ciekawych artykułów

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech