Nie czuj się jak e-samochody: to jest za nieszczęściem

Nie czuj się jak e-samochody: to jest za nieszczęściem

Samochody elektryczne mają zastąpić silniki spalinowe i diesla. Aby tak się stało, więcej osób musiałoby kupić samochód elektryczny, ceny spadłyby, a infrastruktura ładowania musiałaby zostać ulepszona. Przynajmniej tak widzą to potencjalni nabywcy, bo w obecnych warunkach zainteresowanie samochodami elektrycznymi nie jest przytłaczające.

Ankieta TÜV: samochody elektryczne nie są jeszcze opcją dla ponad połowy

Bardziej rygorystyczne limity CO₂, limity GHG, premia środowiskowa – istnieje duże wsparcie dla kupujących e-samochody. Nic dziwnego, bo samochody elektryczne są drogie i nie każdy lubi przesiadać się z silników spalinowych. W dłuższej perspektywie samochody elektryczne powinny jednak zastąpić silniki benzynowe i wysokoprężne na niemieckich drogach. Chociaż środki finansowe i względy środowiskowe przemawiają za pojazdami z napędem elektrycznym, konsumenci nadal niechętnie kupują – pomimo dużej liczby rejestracji.

To wynik Stowarzyszenia TÜV w aktualnym Badaniu Mobilności 2022. Zgodnie z tym, e-mobilność i samochody elektryczne w szczególności mają jeszcze wiele do zrobienia. „Własny Samochód z silnikiem spalinowym na wyciągnięcie ręki to nadal zdecydowanie najważniejszy środek transportu, ponieważ jest elastyczny, szybki, zawsze dostępny i tańszy niż pojazdy elektryczne”. Według TÜV jest to wyzwanie stojące obecnie przed samochodami elektrycznymi.

GIGA Spar Tipp
Paliwo jest za drogie? Szukasz najtańszej stacji benzynowej? Następnie pobierz naszą aplikację do tankowania. Tam znajdziesz najniższe ceny benzyny w Twojej okolicy.
TankenApp z trendem cen benzyny

Ströer Media Brands GmbH

Dzięki aplikacji TankenApp z trendami cen benzyny, bezpłatnej aplikacji TankenApp, możesz szybko i łatwo znaleźć ceny benzyny dla wszystkich stacji benzynowych w Niemczech. Dzięki najnowszym cenom paliw i naszej inteligentnej prognozie cen możesz … więcej
TankenApp z trendem cen benzynyTankenApp z trendem cen benzyny

Stroer Media Brands GmbH

Dzięki aplikacji TankenApp z trendami cen benzyny, bezpłatnej aplikacji TankenApp, możesz szybko i łatwo znaleźć ceny benzyny dla wszystkich stacji benzynowych w Niemczech. Dzięki najnowszym cenom paliw i naszej inteligentnej prognozie cen możesz … więcej

TankenApp jest produktem firmy Ströer Media Brands GmbH, do której należy również GIGA.

Wynajmij e-samochód i odbierz bonus w wysokości 6000 €

Według ankiety internetowej przeprowadzonej wśród 1000 osób, jedna czwarta ankietowanych rozważy zakup samochodu elektrycznego przy następnym zakupie. Wśród nich 10 proc. uważa to za bardzo prawdopodobne, 16 proc. stwierdziło, że „raczej prawdopodobne”. Z drugiej strony tylko 3 procent ankietowanych ma już Stromera przed swoimi drzwiami. Ponad połowa (52 proc.) stwierdziła, że ​​w najbliższej przyszłości nie ma w planach żadnego e-samochodu.

To przemawia za respondentami przeciwko samochodom elektrycznym

Według TÜV ma to również związek z głównymi wyzwaniami, przed którymi wciąż stoi elektromobilność. Jak wynika z ankiety, sprzeciwiają się samochodowi elektrycznemu Martw się o niewystarczający zasięg (49 proc.), wysokie ceny zakupu (46 proc.) oraz słaba rozbudowa infrastruktury ładowania (44 proc.).

Przyjrzeliśmy się również powodom przemawiającym za i przeciw samochodom elektrycznym:

Ponadto 42 procent stwierdziło, że wątpić w rzeczywiste korzyści samochodów elektrycznych dla środowiska. Kiedy nitro są tak samo dobre – lub złe – trudno jest sprzedać przełącznik. TÜV domaga się między innymi promowania przejścia na zieloną energię. To w znaczący sposób przyczynia się do pozytywnego wpływu e-samochodów na środowisko.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech