Nic Telefon (1) w teście: Lepszy niż oczekiwano

Nic Telefon (1) w teście: Lepszy niż oczekiwano

Nothing Phone (1) to pierwszy smartfon Carla Pei, współzałożyciela OnePlus. Byłem sceptyczny, czy ten telefon komórkowy przekona mnie w życiu codziennym. Szum o tym ostatnio raczej mnie odstraszył niż podekscytował. Ostatecznie debiut Nothing okazał się sukcesem. A oświetlenie glifów prawie nie odgrywało w tym żadnej roli.

Nic Telefon (1) im Test: Fazit

Ocena GIGA: 7,6 / 10

Ogólnie rzecz biorąc, telefon Nothing (1) mnie przekonał. Szczególnie podoba mi się projekt, jakość wykonania, żywotność baterii i oprogramowanie – choć w oprogramowaniu jest jeszcze wiele drobiazgów, które trzeba poprawić. Oświetlenie glifów jest naprawdę fajne, aby się pochwalić, w przeciwnym razie moim zdaniem jest to raczej sztuczka. Wolę zawsze na wyświetlaczu.

Naprawdę nie ma wiele do krytykowania w przypadku telefonu Nothing (1). Wiele drobnych problemów z oprogramowaniem trzeba po prostu rozwiązać. Być może firmie uda się też nieco poprawić jakość obrazu z kamer. Poza tym byłem mile zaskoczony ogólnym smartfonem. Jest to solidny telefon klasy średniej z kilkoma specjalnymi funkcjami. Jestem bardzo podekscytowany tym, co jeszcze nic nie planuje.

Nic Telefon (1) – 8 GB RAM + 128 GB, Glyph Interface, 50-MP-Dualkamera, Nothing OS, Wyświetlacz OLED (

Cena może być teraz wyższa. Cena od 07.08.2022 15:48

Zalety:

DesignWydajnośćOprogramowanieŁadowanie bezprzewodoweCertyfikat IP53Gwarancja aktualizacji

Niedogodności:

Wiele małych błędów oprogramowania Brak zasilacza

Krótka historia

Nic nie jest dość nową firmą zbudowaną przez współzałożyciela OnePlus Carla Pei. W tym celu OnePlus został zintegrowany z Oppo i nadal buduje smartfony. Początkowo nic nie zaczęło się od słuchawek dousznych Ear (1), a następnie smartfon z telefonem (1). W przyszłości może pojawić się więcej produktów. Na filmie widać pierwsze wrażenie Franka.

Starke iPhone-Wibracje

Ramka Nothing Phone (1) bardzo przypomina iPhone’a. (Źródło obrazu: GIGA)

Projekt Nothing Phone (1) jest wyjątkowy. Podstawowa forma z Ramka bardzo przypomina iPhone’a, co nie jest złe, bo reszta jest samowystarczalna. Szczególnie przyciąga wzrok przezroczysty tył z podświetleniem glifów. Z przodu ramka wokół 6,55-calowego ekranu OLED jest dość szeroka, ale jest absolutnie równa. Wielu producentów telefonów z Androidem nie potrafi tego zrobić. Wtedy podbródek jest zawsze nieco szeroki, co zaburza estetykę. Tutaj wszystko jest ładnie symetryczne.

Nic Phone (1) leży w dłoni jak iPhone. Wydaje się jednak stosunkowo lekki jak na rozmiar. Nawet jeśli z jednej strony to z zadowoleniem przyjmę, trochę większa waga dałaby wrażenie wyższej jakości. Zasadniczo jestem zadowolony z jakości smartfona. Nie zauważyłem żadnych problemów omawianych w Internecie. Ale nasza czarna wersja to prawdziwy magnes na odciski palców.

Przyciągający wzrok projekt

Przezroczysty tył Nothing Phone (1) jest prawdziwą atrakcją. (Źródło obrazu: GIGA)

Połączenie ramki iPhone’a i przezroczysty tył powoduje zamieszanie. Z białą wersją na pewno więcej niż z czarną wersją, którą mamy, gdzie trzeba się dokładnie przyjrzeć. Korzystałem też ze smartfona bez etui, ponieważ jest dość bezpieczny w dłoni. Na pierwszy rzut oka bym tak nie pomyślał.

Oświetlenie glifów jest dla mnie bardziej sztuczką. (Źródło obrazu: GIGA)

Umierać Oświetlenie glifów jest całkiem fajne jako sztuczka, ale nic więcej. Dlaczego miałbym umieszczać telefon na wyświetlaczu i zasadniczo uczyć się alfabetu Morse’a, aby wiedzieć, kto do mnie dzwoni, podczas gdy ja mogę po prostu włączyć zawsze włączony wyświetlacz i mówi, kto do mnie dzwoni lub pisze. Na pewno fajny jako dodatkowe oświetlenie LED podczas filmowania, skądinąd raczej zbędny moim zdaniem.

Ale rozumiem też, dlaczego Nic to nie zrobiło. To naprawdę wyjątkowa propozycja sprzedaży, z którym się wdało się w konwersację, a na pewno bardzo fajnie demonstruje się przed znajomymi. Ale nie używałem tego aktywnie i nie wyobrażam sobie, żeby wielu ludzi tak robiło. Ponadto zawsze włączony wyświetlacz jest znacznie bardziej praktyczny. Ale doceniam przezroczysty tył. Jestem tego wielkim fanem.

Wyświetlacz może być jaśniejszy

Szczególnie teraz latem życzyłbym sobie nieco wyższej jasności wyświetlacza w Nothing Phone (1). (Źródło obrazu: GIGA)

Wyświetlacz OLED w Nothing Phone (1) ma przekątną 6,55 cala i rozdzielczość FHD+. Jasność wskazuje Nic z wartością do 700 nitów. To absolutnie w porządku, niewiele brakuje do Galaxy A53, który osiąga maksymalnie 800 nitów. Nadal chciałbym mieć mnie szczególnie teraz latem pożądany jest nieco jaśniejszy wyświetlacz. Jednak zastosowana folia ochronna może być również przyczyną zmniejszonej czytelności, ponieważ odbija dość mocno.

Wyświetlacz pracuje z maksymalną częstotliwością 120 Hz, której użytkownik nie może ustawić jako stałej wartości, ale może korzystać tylko z funkcji automatycznej. Ogólnie działa stosunkowo niezawodnie. Od czasu do czasu zauważyłem jednak w przeglądarce Chrome na Twitterze, że częstotliwość odświeżania spada bez powodu i przewijanie nie jest już tak płynne. Myślę, że nadal można to naprawić w oprogramowaniu. Zasadniczo myślę, że wyświetlacz jest w porządku w tym przedziale cenowym.

Czytnik linii papilarnych znajduje się pod wyświetlaczem i działa optycznie. Myślę, że to zdecydowanie za mało. Mam ten problem z wieloma tanimi smartfonami. Jednak czujnik odcisków palców działa szybko i niezawodnie. To niewielka korzyść po przetestowaniu Pixela 6a, w którym czujnik odcisków palców działa raczej umiarkowanie. Gdyby czujnik w telefonie Nothing był o dwa centymetry wyższy, byłby idealny.

Podczas jazdy na rowerze uderzyła mnie ciekawość. Miałem telefon Nothing Phone (1) w kieszeni spodni i trochę się pociłem podczas uprawiania sportu. To wystarczyło, aby smartfon w kieszeni spodni po prostu aktywował się i wielokrotnie przyjmował błędny PIN. W rzeczywistości wyświetlacz w kieszeni spodni jest wyłączany przez czujnik zbliżeniowy rozpoznający, że telefon komórkowy znajduje się w kieszeni. Oczywiście mogło się to również nie udać, gdyby wezwanie alarmowe zostało zaalarmowane w kieszeni spodni i nawet tego nie rozumiem. To również musi zostać naprawione.

Wydajność jest w porządku

Ogólnie rzecz biorąc, telefon Nothing (1) działa płynnie. (Źródło obrazu: GIGA)

Snapdragon 778G+ działa w Nothing Phone (1), który jest wspierany przez 12 GB pamięci RAM i 256 GB pamięci wewnętrznej w naszym urządzeniu testowym. W tym przypadku nic więcej nie jest możliwe. Myślę, że w większości przypadków wydajność telefonu komórkowego jest bardzo dobra. Wynika to prawdopodobnie również z faktu, że w interfejsie „Nothing OS” dostosowano tylko drobne rzeczy, aby nie wpłynąć negatywnie na wydajność. W przeciwnym razie jest czysty Android 12. System operacyjny, aplikacje i wszystko inne działa płynnie.

Ale to też przychodzi co jakiś czas pojawiają się jąkania. Teraz nie jest to zbyt uciążliwe, ale z czasem to zauważysz. Występują również pewne zniekształcenia obrazu, gdy wyświetlacz jest obracany. Nic jeszcze nie musi nad tym pracować. Robi to, ponieważ pojawiły się już aktualizacje. Istnieje również gwarancja aktualizacji trzech nowych wersji Androida i czterech lat aktualizacji zabezpieczeń. Mniej niż Samsung czy Google, ale więcej niż wielu innych producentów smartfonów.

Czysty Android z grafiką pikselową

Nothing Phone (1) często wykorzystuje grafikę pikselową. (Źródło obrazu: GIGA)

ja osobiście jestem jednym wielki fan pikselowej grafiki i tekstu, który używa Nic w telefonie (1). Czy to animacja ładowania, gdy smartfon jest wyłączony i ładowany, czy zawsze włączony wyświetlacz. Czcionka pikselowa to tylko marzenie frajerów. W przeciwnym razie, jak już wspomniano, otrzymujesz prawie czysty Android z mniejszymi dodatkami, takimi jak ustawienie podświetlenia glifów.

Jednak system operacyjny nie jest idealny, bo przeszkadza mi na przykład to, że kiedy używam Zmień kolor akcentu, nie wszędzie jest to przyjęte. Więc nadal mam inny kolor akcentu w szufladzie aplikacji niż w szybkich ustawieniach. Na przykład, kiedy przechodzę do ustawień, kolor zmienia się bardzo krótko na właściwy kolor akcentu i otwiera się menu. Takich drobiazgów jest kilka. Znowu jestem pewien, że z czasem nic nie naprawi tego wszystkiego.

W przeciwnym razie system operacyjny działa dla mnie. To czysty Android z niewielkimi dodatkowymi funkcjami i czcionką pikselową. Tutaj nic nie zdziałało zbyt wiele, ale też nie zdziałało za mało. Wiele drobnych błędów należy oczywiście z czasem poprawić. W każdym razie będziemy mieć na to oko.

Kamera słabnie w ciemności

Główny aparat w Nothing Phone (1) jest dobry (źródło obrazu: GIGA)

Dopóki jest wystarczająco dużo światła, główny aparat Nothing Phone (1) działa całkiem dobrze. Autofokus jest szybki, kolory wyglądają naturalnie i nie są przesycone, a opóźnienie migawki jest w porządku. Lubiłem robić zdjęcia głównym aparatem. Z drugiej strony szeroki kąt jest raczej słaby w tych samych warunkach oświetleniowych. Widać wyraźnie różnicę jakościową. Tutaj coś zostało zapisane na czujniku. W nocy robi się trochę trudniej. Jeśli potrafisz trzymać telefon nieruchomo, zdjęcia z głównym czujnikiem też będą przyzwoite. Jednak opóźnienie migawki jest trochę za duże. Pixel 6a (test) jest lepszy. Poniżej kilka migawek, które zrobiłem telefonem Nothing (1):

Żywotność baterii jest przekonująca

Nothing Phone (1) można ładować za pomocą kabla i bezprzewodowo (źródło obrazu: GIGA)

Nic Phone (1) ma baterię o pojemności 4500 mAh, którą ja zawsze przetrwałam dzień. Wydajność smartfona z włączonym zawsze włączonym wyświetlaczem i częstotliwością 120 Hz jest imponująca. Nawet przy intensywnym użytkowaniu nie musiałem się ładować w normalny dzień. Jeśli mniej korzystałem z komórki, to wystarczyło na dwa dni. To wspaniale.

Zauważyłem jednak, że w W trybie czuwania zużywana jest stosunkowo duża ilość energii. W pełni naładowałem smartfon do celów testowych i po prostu zostawiłem go tam na 24 godziny. W tym czasie właściwie nic nie robił, poza oczywiście synchronizacją, a potem stracił 34 procent mocy baterii. Wydaje mi się to trochę za dużo jak na smartfon, który nic nie robi. Oczywiście można to również naprawić za pomocą aktualizacji. Inne telefony komórkowe nie zużywają tak dużo energii, gdy są bezczynne.

Chociaż telefon Nothing (1) jest w klasie średniej za 469 euro, można go ładować bezprzewodowo. To duża przewaga w porównaniu z konkurencją. Wszędzie ustawiłem bezprzewodowe stacje ładowania i zawsze denerwuję się, gdy testuję tanie telefony komórkowe, które można ładować tylko za pomocą kabla. Na szczęście tutaj tak nie jest.

oceny w szczegółach

KategoriaOcena (maks. 10)Zrównoważony rozwój7Wykonanie, haptyka i design8Wyświetlacz7Kamery7Oprogramowanie8Wydajność9Telefonia i dźwięk7Pamięć masowa7Bateria i codzienne życie9Razem7,6

Uwaga: kategoria „Zrównoważony rozwój” liczy 10 procent ogólnej oceny.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech