Netflix: Pierwsze szczegóły dotyczące ceny udostępniania konta zwiastują zło

Netflix: Pierwsze szczegóły dotyczące ceny udostępniania konta zwiastują zło

Klienci Netflixa martwili się od miesięcy: kiedy serwis streamingowy zrobi się poważny i poprosi o więcej pieniędzy za wspólne konta? W pierwszych krajach dopłata do ceny jest teraz stała – i jest to trudne. Szoku cenowego powinni spodziewać się także klienci w Niemczech.

Udostępnianie konta przed końcem: Netflix pobiera wysokie dopłaty do ceny subskrypcji

Netflix nie ogłosił jeszcze oficjalnie, ile to będzie kosztować Udostępnianie konta będzie kosztować niemieckich klientów. Jedyne, co jest jasne, to że za członkostwo, które jest używane więcej niż jeden raz, będzie naliczana dopłata. Z drugiej strony w innych krajach usługa przesyłania strumieniowego już ją przybiła – i robi się zauważalnie droższy:

Kanada: dopłata 7,99 dolarów kanadyjskich Nowa Zelandia: dopłata 7,99 dolarów nowozelandzkich
Hiszpania: dopłata 5,99 euro
Portugalia: dopłata 3,99 euro

To wyjaśnia, że ​​Netflix czasami pobiera bardzo różne ceny za wspólne konta. Dopłaty się liczą za dodatkowego widza poza własnym gospodarstwem domowym (źródło: Macrumors). Technicznie jednak bardziej zrozumiałe będzie to, czy z konta korzysta inne gospodarstwo domowe. Netflix chce śledzić adresy IP, ale także identyfikatory urządzeń użytkowników. Pewną rolę powinno odgrywać również regularne korzystanie z konta z głównego miejsca zamieszkania.

Ale powinieneś być w stanie kontynuować korzystanie z Netflix jak zwykle podczas podróży, na przykład. Według Macrumors będzie to mniej więcej raz w miesiącu Rejestracja w domowej sieci WLAN z urządzeniami mobilnymi może być konieczne, aby usługa przesyłania strumieniowego nie identyfikowała Cię jako „obcego”.

Konwertowane z Kanady, dla Niemiec byłaby dopłata w wysokości ponad 5 euro. Jeśli weźmiesz dopłatę z Nowej Zelandii trochę mniej niż 5 euro. Ale naszym zdaniem cena hiszpańska – a więc najwyższa – jest najprawdopodobniej dla klientów niemieckich. W przeciwnym razie w Hiszpanii obowiązują takie same ceny jak w Niemczech. Dla wielu niemieckich klientów powinno być również ważne, jak postępuje Netflix, jeśli zakończyłeś subskrypcję w połączeniu z innym dostawcą (zobacz Netflix w abonamencie na Sky).

Netflix ma do zaoferowania ekscytujący program w 2023 roku:

Zwiastun filmów Netflix 2023 w języku angielskim

Netflix chce zarobić – i podejmuje ryzyko

Wraz z przeprowadzką usługa przesyłania strumieniowego chce odwołać się do swoich obecnych klientów zarabiać więcej – lub zapewnić wzrost liczby subskrypcji. Bo z pewnością nie każdy abonent po prostu zaakceptuje tę podwyżkę cen dla znajomych lub członków rodziny oglądających razem. Jeśli następnie dostaną własną subskrypcję, kasa ponownie zadzwoni w serwisie Netflix.

I odwrotnie, ruch może również drogo kosztować usługę przesyłania strumieniowego. Mianowicie, jeśli obecni klienci również uznają ten wzrost cen za okazję Odwracanie się od Netflixa. O ile wcześniej można było dzielić koszt abonamentu z innymi, nawet jeśli Netflix nigdy wyraźnie na to nie zezwalał, o tyle teraz ta opcja staje się znacznie mniej atrakcyjna – a tym samym okazja do zaoszczędzenia. Jeśli zgodnie z oczekiwaniami Netflix naliczy w Niemczech taką samą cenę jak w Hiszpanii, a własny abonament reklamowy jest już tańszą alternatywą.

Nie chcesz przegapić więcej wiadomości o technologii, grach i popkulturze? Brak aktualnych testów i przewodników? Następnie śledź nas na Facebooku lub Twitterze.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech